jets 1014

V nedeľnom trojzápasovom programe NHL sa nepredstavil ani jeden Slovák. New Jersey Devils vyhrali aj tretí duel v sezóne, tentoraz porazili San Jose Sharks 3:2 najmä vďaka dvom gólom Kylea Palmieriho. V šiestom dueli v sezóne vyšli prvýkrát naprázdno Carolina Hurricanes a ich prehre 1:3 na ľade Winnipeg Jets nezabránil 23 úspešnými zákrokmi český brankár Petr Mrázek, ktorý dvakrát inkasoval.

Carolina prvýkrát bez bodu
Štvorzápasová víťazná séria Hurricanes sa zastavila vo Winnipegu, kde sa na prvý gól čakalo až do 45. minúty. Domáci Jets sa ujali vedenia v presilovej hre, keď po prihrávke Blakea Wheelera fínsky kanonier Patrik Laine trafil odkrytú bránku, ktorú strážil Mrázek.
Po troch minútach síce vyrovnal Micheal Ferland, ale v čase 57:51 po akcii Josha Morrisseyho prekonal z pravého kruhu presúvajúceho sa Mrázka Bryan Little. Potom Kyle Connor sekundu pred koncom pri hre bez gólmana ešte potvrdil výhru druhého najlepšieho tímu minulej sezóny.

Mrázek si poradil s únikom dvoch súperov

"Každý hovorí, že Winnipeg je tím, ktorý bude útočiť na Stanley Cup. Dokazuje to. Ale nemyslím si, že by nás herne prekonal. Držali sme s nimi krok a mali sme príležitosti na to, aby sme zápas aj vyhrali. Sme s výkonom tímu spokojný," povedal tréner Hurricanes Rod Brind'Amour.
Vo farbách Winnipegu, ktorý začal sériu šiestich domácich vystúpení v rade, chýbal slovenský útočník Marko Daňo, ktorý v tejto sezóne ešte nenastúpil. Jets ho v nedeľu dokonca zaradili na zoznam voľných hráčov, z ktorého si ho môžu 24 hodín stiahnuť ostatné tímy. Ak sa to nestane, zamieri o level nižšie do AHL. Slovenský útočník odohral za posledné štyri sezóny za Jets len 82 duelov.
Palmieri stále pri chuti
Stratu New Jersey dvakrát vymazal Kyle Palmieri, ktorý najskôr v ôsmej minúte využil presilovú hru a po 37 sekundách tretej tretiny sa presadil z dorážky pred bránkou Martina Jonesa.
Stal sa ešte len štvrtým hráčom v histórii NHL, ktorý strelil viac ako jeden gól minimálne v troch dueloch na štarte sezóny. Ďalšími sú Patrick Marleau (štyri zápasy v ročníku 2012-13), Peter Šťastný (tri zápasy v sezóne 1982-83) a Cy Denneny (tri duely v ročníku 1917-18).

Palmieri v presilovej hre prekonal Jonesa

"Nikdy som nemal takýto vydarený začiatok v NHL, to je jasné. Ale hlavne že máme dva body a tri výhry z troch zápasov po prvom zápasovom týždni. Lepší štart sme si ani nemohli želať a snáď nám to vydrží," povedal Palmieri. Duel rozuzlil v čase 43:25 Jean-Sebastien Dea.
Hertlova asistencia nestačila
Sharks na ľade Devils dvakrát viedli a na góle na 2:1 z 36. minúty mal podiel aj Tomáš Hertl. Jeho kombináciu s Loganom Coutureom zakončil Timo Meier. Hertl tak bodoval v troch zo šiestich duelov v tejto sezóne a polepšil si na tri body za dva góly a jednu asistenciu.
Sharks zakončili sériu piatich zápasov vonku v rade a pred štvrtkovým návratom na domáci ľad proti Buffalo Sabres majú zatiaľ v sezóne na konte len dve výhry a päť bodov. "Musíme nájsť cestu k tomu, ako dať viac gólov, či už je to v presilových hrách, alebo v hre piatich na piatich. Musíme aj tesnejšie brániť," uviedol kouč Sharks Peter DeBoer.

hertlmw

Anaheim opäť zabral
Po porážkach doma s Arizona Coyotes 2:3 po nájazdoch a na ľade Dallas Stars 3:5 sa Anaheim Ducks vrátili na víťaznú vlnu. Zvíťazili na klzisku St. Louis Blues 3:2 a v šiestom dueli v sezóne si pripísali štvrtú výhru.
Jakob Silfverberg na konci prvej tretiny dostal Ducks do vedenia z úniku, ale kvôli zraneniu zo záverečnej časti duel nedohral. Domáci v druhom dejstve strhli vedenie na svoju stranu vďaka gólom Alexandera Steena a Tylera Bozaka, ktorý využil presilovú hru.
Ale tretia tretina patrila Anaheimu. Ben Steet vyrovnal tečom strely Cama Fowlera a v čase 54:44 Andrew Cogliano rozhodol v početnej výhode. Trafil prvýkrát v sezóne a radoval sa z jubilejného 100. gólu v drese Ducks. "Bolo príjemné konečne dať gól a pomôcť k úspechu," uviedol Cogliano.