MrazekMW

Český gólman Petr Mrázek sa v poslednom prípravnom zápase blysol dobrým výkonom, keď pomohol svojmu tímu Detroit Red Wings k triumfu 3:2 po nájazdoch nad Toronto Maple Leafs.
Mrázek sa o prácu v bránkovisku podelil s Jaredom Coreauom, inkasoval jeden gól a pripísal si 20 úspešných zákrokov.

Drvivý triumf oslávili na záver prípravného obdobia hráči tímu Montreal Canadiens, ktorí na svojom ľade deklasovali celok Ottawa Senators suverénne 9:2.
Canadiens si už v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok a v záverečnom dejstve potom svojmu súperovi nastrieľali ďalších päť gólov.
Po troch bodoch nazbierali útočníci Brendan Gallagher, Max Pacioretty a Jonathan Drouin. Českí reprezentanti Tomáš Plekanec s Alešom Hemským vyšli naprázdno.

Na veľkú drámu sa zmenil súboj medzi tímami Nashville Predators a Tampa Bay Lightning. Vyrovnaný duel dospel až do predĺženia, v ktorom útočník Nikita Kucherov rozhodol o triumfe hostí 3:2.
V bránke hostí chýbal slovenský gólman Peter Budaj, jeho kolega Andrei Vasilevskiy si pripísal 26 úspešných zákrokov. Dvoma gólmi zažiaril Alex Killorn, nebodoval naopak Ondřej Palát. Elitný útočník Lightning strávil na ľade cez sedemnásť minút, stihol dve strely na bránku, jeden hit a dva zblokované pokusy súpera.
Jediný zásah rozhodol súboj mužstiev Chicago Blackhawks a Boston Bruins. V čase 51:13 sa oň postaral skúsený strelec Patrick Sharp, ktorý po prihrávke Patricka Kanea prepálil gólmana Anthona Khudobina. Útočník Blackhawks Richard Pánik strávil na ľade cez 14 minút, pripísal si jeden hit a zblokoval jednu strelu. Tomáš Jurčo sa na súpiske neobjavil.

Bruins nastúpili do duelu bez mnohých opôr, okrem iných chýbali aj kapitán Zdeno Chára a hviezdny útočník David Pastrňák. Nehrali ani Patrice Bergeron, Brad Marchand či David Krejčí.
Dobrú formu demonštroval pred ostrým štartom ročníka tím Minnesota Wild, ktorý na svojom ľade porazil Dallas Stars suverénne 5:1. Hviezdou duelu sa stal Eric Staal.
Skúsený útočník strelil dva góly, navyše pripojil aj jednu asistenciu. Ďalšie dve prihrávky potom pridal švajčiarsky talent Nino Niederreiter.
Za hostí nastúpila česká dvojica Martin Hanzal a Radek Faksa, zápas sa im ale veľmi nevydaril. Obaja vyšli bodovo naprázdno a navyše si dokopy zapísali tri záporné body v hodnotení účasti na ľade.
Z triumfu sa radovali hráči Calgary Flames, ktorí porazili Winnipeg Jets 3:2. O výhre rozhodol až v samostatných nájazdoch Sean Monahan, ktorý v rozstrele ako jediný prekonal Stevea Masona. Winnipegu nepomohli ani dva góly hviezdneho Patrika Laineho. Marko Daňo strávil na ľade takmer dvanásť a pol minúty, raz vystrelil na bránku a pripísal si dva hity.
Cennú výhru oslávili v poslednom prípravnom zápase hráči tímu Arizona Coyotes, ktorí presvedčivo zvíťazili na ľade San Jose Sharks 4:0.
Po dvoch góloch zaznamenali útočníci Derek Stepan a Brendan Perlini, gólman Louis Domingue pochytal všetkých 31 striel Sharks a dosiahol čisté konto.

Záverečné vystúpenie v príprave sa naopak nevydarilo obhajcom Stanley Cupu, Pittsburgh Penguins pred svojimi fanúšikmi podľahli tímu Columbus Blue Jackets 0:3. Hostia si už v prvej časti vypracovali dvojgólový náskok a brankár Sergei Bobrovsky zažiaril čistým kontom.