Auston-Matthews 2-23

Hokejisti Toronto Maple Leafs sa budú musieť minimálne desať dní zaobísť bez svojho elitného centra Austona Matthewsa, ktorý má zranené rameno.
Matthews odstúpil 66 sekúnd pred koncom tretej tretiny štvrtkového duelu proti New York Islanders v Air Canada Centre, ktorý domáci Maple Leafs vyhrali 4:3 po nájazdoch. Tri a pol minúty pred koncom ešte vyrovnal na 3:3.

"Vždy hovorím, že je to otázka dní a to zvyčajne znamená desať," povedal v sobotu kouč Maple Leafs Mike Babcock. "Hneď ako bude zdravý a pripravený hrať, tak sa objaví v zostave."
Matthews je s 50 bodmi (28+22) v 53 zápasoch najproduktívnejším hráčom Toronta v tejto sezóne. Potom, ako v minulom ročníku nazbieral 69 bodov (40+29), získal Calder Trophy pre najlepšieho nováčika NHL a potvrdil tak očakávania spojené s tým, že klub si ho v roku 2016 vybral ako jednotku draftu.
V tejto sezóne už americký útočník kvôli zraneniam vynechal 10 zápasov. 8. novembra utrpel zranenie v hornej časti tela a chýbal štyri zápasy. 9. decembra po kolízii so spoluhráčom Morganom Riellym v dueli proti Pittsburgh Penguins musel oželieť ďalších šesť duelov s otrasom mozgu.
Toronto (38-20-5) je na treťom mieste Atlantickej divízie za Boston Bruins a Tampa Bay Lightning.