MacKinnon vystrelil víťazstvo Colorada

Kanonier Avalanche v čase 68:27 zaistil svojmu tímu výhru v Calgary 3:2 po predĺžení a postaral sa o vyrovnanie série na 1:1

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: COL 3, CGY 2 po predĺ.

MacKinnon v predĺžení vyrovnal sériu proti Flames

Nathan MacKinnon dal víťazný gól v predĺžení, Avalanche porazili Flames 3:2 a séria na Západe je vyrovnaná na 1:1 na zápasy

• 05:18 •

Colorado v druhom súboji 1. kola Západnej konferencie dokázalo odpovedať na štvrtkovú porážku na ľade Calgary 0:4 a po víťazstve 3:2 po predĺžení si z Alberty odnáša vyrovnaný stav 1:1 na zápasy. Po ôsmich minútach a 27 sekundách hry v predĺžení o tom rozhodol Nathan MacKinnon.

Najlepší tím Západu po základnej časti síce v úvode série Avalanche skoro štyri a pol tretiny nedovolil skórovať a potom ešte odpovedal na nepriaznivý stav 0:1 obratom na 2:1, ale nakoniec duel stratil.

Calgary Flames - Colorado Avalanche 2:3 po predl. (stav série: 1:1)

Avalanche v čase 27:16 prvýkrát v sérii skórovali a ukončili nepriestrelnosť brankára Mikea Smitha, ktorý v play off dostáva prednosť pred českým gólmanom Davidom Rittichom. Dočkali sa vo vlastnom oslabení vďaka úniku Matta Nieta.

[Kompletné pokrytie série Calgary s Coloradom]

V 33. minúte už Flames hra v početnej výhoda vyšla podľa predstáv, Rasmus Andersson po bekhendovej prihrávke Sama Bennetta naslepo zamieril do odkrytej bránky a tešil sa z premiérového gólu v play off.

Calgary otočilo vývoj v 53. minúte, keď Sean Monahan po zblokovanej strele Bennetta presnou strelou nedal šancu Philippovi Grubauerovi. J.T. Compher však pri hre bez brankára vynútil predĺženie, keď na druhý raz prekonal Smitha.

Obrat zavŕšil MacKinnon, ktorý po rýchlom protiútoku trafil z ľavého kruhu. Rozhodnutie prišlo len pár sekúnd potom, ako si Grubauer poradil so šancou českého útočníka Michaela Frolíka.

Ďalší zápas: Pondelok 15. apríla (utorok 16. apríla 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveri.