gaborik 12417

V nedeľnom programe NHL sa proti sebe postavili Marián Gáborík a Richard Pánik. Z výhry sa tešil krídelník Los Angeles Kings, ktorí porazili domácich Chicago Blackhawks výsledkom 3:1 a pripísali si piatu výhru za sebou.
Talentovaný český útočník Radek Faksa v službách Dallas Stars v nedeľu predĺžil svoju bodovú sériu na štyri zápasy, keď prispel prihrávkou k vysokej výhre na ľade tímu Colorado Avalanche 7:2. Stars tak rovnako ako Kings uspeli piatykrát v rade.

V ďalších zápasoch Winnipeg Jets v kanadskom súboji zmietli mužstvo Ottawa Senators 5:0 a nováčik Vegas Golden Knights vyhral aj štvrté vzájomné meranie síl v sezóne s hokejistami Arizona Coyotes, aj keď až po predĺžení.
Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 1:3
Kings majú teraz na konte päťzápasovú úspešnú sériu, pre ktorých to rovnako ako pre Dallas znamená päť výhier v rade a nové sezónne maximum. Blackhawks, ktorí odohrali piaty duel za sedem dní, naopak prehrali štvrtýkrát za sebou.
Výrazný podiel na posledných úspešných výsledkoch Kings má gólman Jonathan Quick, ktorý predviedol 24 úspešných zákrokov a inkasoval tak dva góly a menej v piatich posledných zápasoch, v ktorých štartoval.
Všetky góly padli až v priebehu tretej tretiny. Christian Folin v 50. minúte otvoril skóre a v závere potom prišla dlhá hra potom prišla dlhá hra bez gólmana v podaní domácich Blackhawks.
Dustin Brown uzemnil ich elán jedenástym gólom sezóny uzemnil na konci 58. minúty, ale Jonathan Toews znížil už o 17 sekúnd neskôr. Výhru pre Kings potom ale poistil Anze Kopitar, ktorý si tak za posledných sedem duelov pripísal osem bodov (5+3).
"Začali sme tak, ako sme chceli. A myslím, že sme v prvej tretine diktovali tempo. V druhej časti už to bolo horšie, ale Quick nás udržal v hre. A v tretej tretine sme už našli cestu k víťazstvu," pochvaľoval si skúsený slovinský forvard.
Marián Gáborík odohral svoj šiesty zápas v sezóne, nepremenil dve strely na bránku a nevylepšil tak svoju bilanciu štyroch bodov za dva góly a rovnaký počet prihrávok.
Richard Pánik za necelých 12 minút na ľade ani raz nevystrelil na bránku a odovzdal jeden hit. Nebodoval ani raz počas série štyroch prehier Blackhawks a v sezóne má na konte 14 bodov (5+9).

Colorado Avalanche - Dallas Stars 2:7
Avalanche sa síce doma proti Dallasu dlhodobo darí, lenže tentoraz nemali ani najmenšiu šancu na dobrý výsledok, druhýkrát za sebou nebodovali a stratili štyri z posledných piatich duelov.
Stars naopak oslavovali piatykrát v rade a z posledných ôsmich vystúpení už siedmykrát. Ich jediným premožiteľom bol počas tohto obdobia na rovnakom mieste práve Colorado, ktoré pred necelými dvoma týždňami vyhralo 3:0.
Dvadsaťtriročný Faksa zachraňoval svoju bodovú sériu až v čase 58:10, keď Brett Ritchie dokonal výsledok svojím druhým gólom v zápase. Rovnako sa darilo aj hviezdnemu Tylerovi Seguinovi, ktorý v prvej dvadsaťminútovke zariadil Stars vedenie 2:0.
Faksa tak vylepšil svoju bilanciu v sezóne na 16 bodov z 26 odohraných zápasov za 10 gólov a šesť prihrávok. Počas úspešnej série nazbieral z posledných štyroch zápasov päť gólov a dve asistencie.
"Teraz hráme dobre, ideme správnou cestou. Nenaháňame zápas hore a dole, neriskujeme v situáciách, ktoré sú päťdesiat na päťdesiat, hráme šikovne... A keď hráte tak, ako máte, potom máte šancu vyhrať," vyhlásil kouč víťazov Ken Hitchcock. "Práve to teraz robíme."

Winnipeg Jets - Ottawa Senators 5:0
Vo výbornej forme hrajúcim Jets sa zápas v Bell MTS Place vydaril po všetkých stránkach. Ďalším víťazstvom nielenže uhájili pred Los Angeles pozíciu najlepšieho tímu Západnej konferencie, ale bodovo sa dotiahli aj na lídra Východnej, ktorým sú hráči Tampa Bay Lightning.
Winnipeg vyslal na oboch gólmanov Senators Mikea Condona, ktorý inkasoval všetky góly, a Craiga Andersona celkovo 49 striel, pričom prvú tretinu Jets vyhrali na strely drvivo 19:3.
"Úprimne hovorím, že to bol možno jeden z najdominantnejších výkonov v tejto lige, pri ktorých som bol osobne. Ten zápas bol od prvej minúty náš, myslím, že v jednej chvíli to bolo na strely asi 40:15. A súperovi sme nedovolili absolútne nič," vyhlásil útočník víťazov Mathieu Perreault.
Ten výrazne prispel k výhre, keď si pripísal gól a dve prihrávky. Ešte o jednu asistenciu lepšiu bilanciu vyčaroval Blake Wheeler, ktorý tak s 28 prihrávkami vedie poradie nahrávačov celej ligy a má o dve viac než druhý Steven Stamkos.
Mark Scheifele gólom a prihrávkou predĺžil svoju bodovú sériu na štyri duely, v ktorých si pripísal tri presné zásahy a šesť asistencií. Mladý Fín Patrik Laine gólom štýlovo oslávil svoj 100. zápas v základnej časti NHL.
Ofenzívne ladený obranca Erik Karlsson na strane porazených naopak predĺžil svoje bodové sucho. Kapitán Senators nebodoval už v deviatich zápasoch po sebe, hoci v sezóne má doteraz na konte 17 bodov (1+16) z 20 odohraných duelov.

Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes 3:2 po predĺžení
Nováčik z mesta hriechu a hazardu dokázal aj štvrtýkrát v sezóne pretlačiť Arizonu, aj keď tá zápas dotiahla - rovnako ako na začiatku sezóny - aspoň do predĺženia.
Coyotes tak bodovali v troch z posledných štyroch zápasov, keď v sobotu jasnou výhrou 5:0 nad New Jersey Devils uťali sériu troch porážok. Práve to sa teraz podarilo Golden Knights.
Po bezgólovej prvej tretine išli domáci v úvode druhej časti do vedenia, ale hostia odpovedali. V rovnakom duchu sa nieslo aj tretie dejstvo, v ktorom vyrovnal Derek Stepan a vylepšil tak svoju bilanciu v posledných 11 zápasoch na tri góly a osem asistencií.
Reilly Smith ale potom v čase 63:51 vystrelil výhru pre Vegas svojím siedmym gólom v sezóne, hosťom nepomohol uspieť ani výborný výkon gólmana Scotta Wedgewooda, ktorý si pripísal 42 úspešných zákrokov.

1. Blake Wheeler (WPG): 1 gól, 3 asistencia, plus/mínus 2, 6 striel, čas na ľade 15:16
2. Tyler Seguin (DAL): 2 góly, plus/mínus 2, 4 strely, čas na ľade 20:34, úspešnosť na vhadzovaní 76%
3. Connor Hellebuyck (WPG): 0 inkasovaných gólov, 21 úspešných zákrokov, prvá nula sezóny