PrimoLysenkov

Do pondelkového programu šiestich zápasov NHL zasiahli traja slovenskí hokejisti a ani jeden sa bodovo nepresadil. Obranca Erik Černák sa však v drese suveréna súťaže Tampy Bay mohol radovať z výhry nad Los Angeles 4:3 po nájazdoch, vďaka ktorej majú Lightning už 100 bodov v sezóne. Tomáš Tatar prerušil svoju štvorzápasovú bodovú sériu a jeho Montreal prehral s Devils 1:2. S porážkou sa musel vyrovnať aj Andrej Sekera, ktorého Edmonton padol v Nashville po nájazdoch.

Lightning uspeli deviatykrát v rade
Rozbehnutú Tampu Bay síce potrápil druhý najhorší tím celej súťaže Los Angeles, ale úspešnú sériu klubu z Floridy nezastavil. Lightning vďaka deviatemu víťazstvu za sebou dosiahli hranicu 100 bodov a stali sa štvrtým tímom v histórii, ktorému sa to podarilo v 63 dueloch alebo rýchlejšie.
Favorit viedol v 9. minúte po góloch Braydena Pointa a Anthonyho Cirelliho už 2:0, ale Kings sa nevzdali. Medzi 46. a 52. minútou dokonca Alex Iafallo, Jonny Brodzinski a Austin Wagner otočili stav.
Po 58 sekundách však J.T. Miller vyrovnal po prihrávke Stavena Stamkosa. Vo štvrtej sérii nájazdov potom rozhodol Victor Hedman a Tampa Bay s 48 výhrami v sezóne vyrovnala rekord klubu.
"Keď vediete o dva góly, chcete to v tretej tretine ubrániť. Musíme oceniť súpera, že sa nevzdal. Bojoval a bol za to odmenený. Ale my sme odolná partia. Som rád, že som mohol prispieť k takejto sérii," povedal Hedman, vďaka ktorému Lightning vyrovnali svoju najdlhšiu sériu výhier z obdobia medzi 18. februárom a 5. marcom 2016.
Erik Černák strávil na ľade viac ako 20 minút, pripísal si dva hity, dve zablokované strely, ale odsedel si aj štyri minúty na trestnej lavici.

Kucherov sa presadil v nájazdoch

Luongo prekonal Belfoura
Brankár Roberto Luongo sa s 485 výhrami osamostatnil na treťom mieste historickej tabuľky a predbehol tak Eda Belfoura. Podarilo sa mu to vďaka víťazstvu Floridy na ľade Colorada 4:3 po predĺžení, o ktorom po 26 sekundách nadstavenia rozhodol obranca Aaron Ekblad.
Tridsaťdeväťročný Luongo si pripísal 36 úspešných zákrokov a Panthers sa tešili z piateho úspechu z posledných šiestich duelov. Ich manko na druhú divokú kartu vo Východnej konferencii je však stále veľké. Za ôsmimi Carolina Hurricanes zaostávajú o osem bodov.
Útočník Dericka Brassard, ktorého klub v pondelok získal práve z Floridy, sa vo farbách Avalanche uviedol gólom. V 48. minúte dostal domácich do vedenia 3:2, ale v čase 51:57 vyrovnal Mike Hoffman. Colorado sa aj napriek prehre bodovo dotiahlo na Minnesota Wild, ktorí sú na ôsmej priečke v Západnej konferencii.

Canadiens opäť neuspeli vonku
Montreal potvrdil, že sa mu vo februári nedarí na klziskách súperov a prehral s New Jersey 1:2. Canadiens tak mimo svojej arény nebodovali piatykrát za sebou a majú z týchto duelov skóre 7:20. Po dvoch domácich úspechoch tak stratili ďalšie body v boji o play off. Na pozícii prvej divokej karty vo Východnej konferencii majú jednobodový náskok pred Pittsburgh Penguins.
Tomáš Tatar nebodoval prvýkrát po štyroch dueloch, v ktorých si pripísal päť bodov. Nevyužil možnosť skórovať vo štvrtom zápase po sebe.
Nathan Bastien pomohol Devils zvíťaziť svojím prvým gólom v NHL, ktorý strelil v druhom štarte. Presadil sa aj Kurtis Gabriel. Connor Carrick, ktorý prišiel v sobotu z Dallas Stars v trejde za obrancu Bena Lovejoya, sa v novom pôsobisku uviedol dvoma asistenciami.
New Jersey vyhralo štvrtý z posledných šiestich zápasov. Na postup do bojov o Stanley Cup mu však chýba priepastných 14 bodov.
Predators poskočili na vrchol
Nashville doma zdolal Edmonton 3:2 po nájazdoch a vyšvihol sa prvé miesto Centrálnej divízie o bod pred Winnipeg Jets. K tretiemu víťazstvu z posledných štyroch duelov prispel najmä P.K. Subban, ktorý si pripísal gól aj asistenciu a dosiahol métu 400 bodov v NHL. Vo štvrtej sérii rozstrelu rozuzlil duel Brian Boyle.
Oilers, ktorí minulé dva duely vyhrali, stačili dva góly Leona Draisaitla len na zisk jedného bodu. Edmonton tak v Západnej konferencii zaostáva za postupovými priečkami o sedem bodov.
Edmonton však nevyšiel naprázdno štvrtýkrát za sebou, teda vo všetkých dueloch od návratu Andreja Sekeru. Slovenský bek po dlhodobej rekonvalescencii prvýkrát nastúpil 19. februára a v doterajších štyroch zápasoch v sezóne si pripísal jednu asistenciu.
Oilers v troch z týchto štyroch duelov naopak chýbal líder Connor McDavid. Kapitán Oilers najskôr vynechal jedno stretnutie kvôli chorobe a posledné dva zápasy si odpykával trest za faul na obrancu New York Islanders Nicka Leddyho.

Draisaitl skóroval v početnej nevýhode

Kanonáda Maple Leafs v druhom dejstve
Toronto porazilo Buffalo 5:3 a posunulo sa na druhé miesto v tabuľke Atlantickej divízie o jeden bod pred Boston Bruins. Maple Leafs rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelili štyri góly a otočili stav na 4:2. Sabres prehrali piatykrát z posledných šiestich duelov a vo Východnej konferencii strácajú šesť bodov na postupové pozície do play off.
Frederik Gauthier zažil prvý viacbodový duel v NHL, keď sa na úspechu Toronta podieľal gólom a asistenciou. Rovnakú bilanciu mal aj Kasperi Kapanen a skórovali aj John Tavares, Auston Matthews a Tyler Ennis.
Za porazených sa dvakrát presadil Jack Eichel a po Richardovi Martinovi a Thomasovi Vanekovi sa stal len tretím hráčom v histórii Sabres, ktorý strelil minimálne 20 gólov vo svojich prvých štyroch sezónach.

Matthews prekonal Huttona a dal 30. gól

Markstrom vynuloval Ducks
Vancovuer zabral po troch porážkach v rade a jednoznačne porazil Anaheim 4:0. Canucks na Západe poskočili na 11. pozícii a na druhú divokú kartu strácajú štyri body. Bo Horvat zažiaril dvoma gólmi.
Brankár Jacob Markstrom vychytal vďaka 29 zákrokom prvé čisté konto v sezóne a celkovo tretie v NHL. Na lavičke mu po novom kryl chrbát Thatcher Demko.
Český gólman Marek Mazanec, ktorého Canucks pred dvoma týždňami získali z New York Rangers, sa presunul na farmu do tímu Utica Comets do American Hockey League. Rovnako ako v Rangers ani vo Vancouveri ešte nenastúpil v súťažnom zápase.