AvsCelebrate

Útočník Ondřej Kaše si vo svojom štvrtom vystúpení v tejto sezóne NHL pripísal premiérový gól a pomohol Anaheimu k zisku bodu. Výhru 4:3 po predĺžení však vybojovalo Colorado, do ktorého zostavy sa vrátil Marko Daňo. Carolina rozhodla o svojom triumfe dvoma gólmi za prvých 30 sekúnd zápasu proti New Jersey.

Kaše otvoril strelecký účet
Kaše strávil úvod sezóny na maródke s otrasom mozgu, ktorý utrpel 29. septembra v prípravnom zápase proti Los Angeles Kings, a proti Coloradu si pripísal prvý bod. Ale radosť z výsledku nakoniec nemal. V 25. minúte dvadsaťtriročný útočník zo vzduchu tečoval pokus Brandona Montoura a zvýšil na 3:1 pre Ducks. Avalanche však duel otočili.

Kaše tečoval puk mimo dosah Grubauera

Obrat dokonal 1,3 sekundy pred koncom predĺženia v presilovej hre najproduktívnejší hráč súťaže Mikko Rantanen, ktorý si aj vďaka dvom asistenciám v zápase celkovo pripísal tri body. Rovnakú bilanciu jeden gól a dve prihrávky mal aj Nathan MacKinnon.
Marko Daňo sa po troch zápasoch na tribúne vrátil do zostavy Avalanche, pripísal si štyri hity a strávil na ľade viac ako 6 minút. V ôsmich odohraných dueloch tejto sezóny zatiaľ nebodoval.
"Vedeli sme, že ešte máme v nádrži dosť benzínu a že ich môžeme v tretej tretine poraziť A podarilo sa nám to," pochvaľoval si obrat Rantanen.
Ducks prvýkrát po štyroch dueloch strelili viac ako dva góly, ale na víťazstvo im to nestačilo. Prehrali tretíkrát v rade. "V posledných dvoch zápasoch sme začali viac strieľať. Tri góly nestačili, ale je pekné, že sme ich dali," vyhlásil útočník Montour, ktorý vďaka trom bodov za gól a dve prihrávky prežil bodovo najvydarenejší zápas v kariére.

Rantanen využil posledné sekundy predĺženia

Dva bleskové góly Caroliny
New Jersey v zápase proti Caroline doplatilo na nevydarený vstup do duelu. Justin Williams v čase 0:22 otvoril skóre a Micheal Ferland už o osem sekúnd bleskovo zvýšil.
Hurricanes dvoma gólmi počas úvodných 30 sekúnd vyrovnali piaty najrýchlejší výkon v histórii NHL. Rekord drží Edmonton, ktorý 28. marca 1982 v dueli proti Los Angeles Kings stihol dva góly za 24 sekúnd po štarte zápasu.
Pavel Zacha prišiel s odpoveďou v siedmej minúte, keď sa po prihrávke Jespera Bratta sám ocitol pred Curtisom McElhinneym, prehodil si puk z forhendu na bekhend a úspešne zakončil. Lenže ďalší gól už diváci PNC Arene nevideli

Zacha predviedol zakončenie do bekhendu

"Po prvých 30 sekundách sme sa spamätali a hrali sme dobre. Ale bohužiaľ sme nedokázala dať ďalšie góly," vyhlásil tréner Devils John Hynes.
Spezzov jubilejný bod
Elitná formácia Dallasu zariadila výhru Stars na ľade New York Islanders 6:2. Alexander Radulov (2+1), Tyler Seguin (1+2) a Jamie Benn (0+3) si totiž všetci pripísali tri body. Okrem Radulova dvakrát skóroval aj Esa Lindell.
Roope Hintz strelil v drese víťazov svoj premiérový gól v NHL a asistoval mu Jason Spezza, ktorý tak dosiahol hranicu 900. bodov. V 1009 zápasoch strelil 328 gólov a na 572 prihral.

"Je skvelé podieľať sa na prvých góloch spoluhráčov. Oni si vás potom navždy pamätajú. Každý spomína na svoj prvý gól," mal Spezza väčšiu radosť z Hintzovho gólu ako zo svojho jubilea.
Ďalší neúspech Oilers
Edmonton si pripísal šiestu porážku z posledných šiestich zápasov, keď na vlastnom ľade podľahol Vegas 3:6. Oilers síce v úvodnom dejstve dvakrát viedli, ale Golden Knights medzi 23. a 44. minútou piatimi gólmi za sebou strhli výsledok na svoju stranu.
Jonathan Marchessault sa pod úspech Vegas podpísal dvoma gólmi a jednou asistenciou. Tri body nazbierali aj Reilly Smith (1+2) a Colin Miller (0+3).

Smith trafil po prihrávke Marchessaulta

Blackhawks sa zdvíhajú
Chicago zdolalo Minnesotu 3:1 a bodovalo štvrtýkrát za sebou. Druhýkrát z toho sa radovalo z výhry, na ktorú predtým čakalo osem zápasov. Brankár Corey Crawford zažiaril proti Wild 39 úspešnými zákrokmi. Kapitán Jonathan Toews prispel gólom a asistenciou a Patrick Kane dvoma prihrávkami.
"Ako stále opakujem, stále je priestor na zlepšenie. Ale musím tím oceniť. Myslím si, že naša hra v oslabení, presilovky a skrátka všetko začína vyzerať tak, ako má. Konečne nachádzame sebavedomie," podotkol kapitán Blackhawks Toews.