Kadri bol suspendovaný na osem zápasov

Oddelenie bezpečnosti hráčov NHL v piatok na osem zápasov pozastavilo činnosť útočníkovi Colorado Avalanche Nazemovi Kadrimu. Tridsaťročný center bol suspendovaný za nedovolený zákrok na hlavu obrancu St. Louis Blues Justina Faulka v stredajšom druhom dueli 1. kola play off v Ball Arene v Denveri.

Incident sa odohral 13 minút a 34 sekúnd pred koncom tretej tretiny a Kadri bol v čase 46:30 vylúčený do konca zápasu. Trest si začal odpykávať piatkovým duelom v St. Louis, ktorý Colorado vyhralo 5:1 a v sérii na štyri víťazné zápasy vedie už 3:0.
Ak by si Kadri nestihol odkrútiť celý trest počas tohtoročných bojov o Stanley Cup, tak by zostávajúce duely vynechal na začiatku základnej časti sezóny 2021-22. Faulk po Kadriho zákroku už do hry nezasiahol a v piatkovom dueli chýbal.
Kadri bol v play off potrestaný tretíkrát v kariére. Ešte počas pôsobenia v Toronto Maple Leafs bol v roku 2018 suspendovaný na tri zápasy za to, že vrazil na mantinel útočníka Boston Bruins Tommyho Wingelsa v úvodnom zápase 1. kola Východnej konferencie. O rok neskôr tiež v 1. kole dostal trest na zvyšok série za krosček na Jakea DeBruska v dueli číslo 2.