jags102016_169b

Jaromír Jágr sa dočkal svojho prvého gólu v sezóne a ako tretí hokejista v histórii dosiahol hranicu 750 gólov v NHL. Prehre celku Florida Panthers s Washington Capitals 2:4 ale nezabránil. Peter Budaj odchytal svoj druhý zápas v sezóne a 17 úspešnými zákrokmi sa podieľal na výhre Los Angeles Kings proti Dallas Stars po predĺžení. Oslavovať mohol aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý si v dueli Edmonton Oilers proti St. Louis Blues pripísal asistenciu.

Florida Panthers - Washington Capitals 2:4
Štyridsaťštyriročný Jaromír Jágr ukončil čakanie na gól v čase 34:10 štvrtého duelu Panthers v sezóne. V presilovej hre si nakorčuľoval medzi kruhy a po prihrávke Aleksandera Barkova vyrovnal na 2:2. Métu 750 gólov pred ním pokorili len Gordie Howe (801) a Wayne Gretzky (894).
K úspechu Floridy to ale nepomohlo, pretože v tretej tretine strhli výhru na stranu Washingtonu Alex Ovechkin a Marcus Johansson. "Je to pekné, ale radšej by som vyhral," povedal Jágr, ktorý hrá v NHL svoju 23. sezónu.
Na konte má 1633 zápasov a 1870 bodov v dresoch celkov Panthers, New Jersey Devils, Boston Bruins, Dallas Stars, Philadelphia Flyers, New York Rangers, Capitals a Pittsburgh Penguins. Chýba mu 17 bodov na to, aby vyrovnal Marka Messiera (1887 bodov) na druhom mieste v historickom poradí kanadského bodovania.
Ruský kanonier Ovechkin svojím druhým gólom v ročníku pomohol Capitals k dosiahnutiu tretej výhry zo štyroch zápasov. "Na začiatku sezóny je dôležité zbierať body. My sme v riadnom hracom čase ešte neprehrali, čo je dobré znamenie," vyhlásil Ovechkin k vstupu najlepšieho tímu minulej sezóny základnej časti NHL.

Boston Bruins - New Jersey Devils 2:1
Center Patrice Bergeron sa pri návrate po zranení zaradil do elitnej formácie k Davidovi Pastrňákovi a Bradovi Marchandovi namiesto Davida Backesa a 75 sekúnd pred koncom si pripísal víťazný gól. Zariadil tak úspešnú premiéru Bruins v domácom prostredí. Bergeron vynechal prvé tri zápasy vonku kvôli zraneniu v dolnej časti tela.
Boston prehrával od 45. minúty, kedy Kyle Palmieri prelomil bezgólový stav. V polovici tretej tretiny zahájil obrat Marchard, ktorý spolu s Pastrňákom pripravil aj gól pre Bergerona. Pastrňák si tak vylepšil pozíciu najproduktívnejšieho českého hráča v sezóne. Zo štyroch duelov má na konte štyri góly a tri asistencie.

Pittsburgh Penguins - San Jose Sharks 3:2
Útočník Tomáš Hertl dostal v 26. minúte Sharks do vedenia v repríze tohtoročného finále Stanley Cupu a v druhej tretine zvýšil náskok Patrick Marleau, ale obhajca triumfu finišom v tretej tretine strhol výhru na svoju stranu. Obrat zaistili gólmi Evgeni Malkin, Scott Wilson a Patrick Hornqvist.
Hertl sa presadil z dorážky pri ľavej tyči potom, čo Marc-Andre Fleury stihol ešte vyraziť puk po strele Joea Pavelskiho z pravého kruhu. Český útočník si pripísal svoj druhý zásah v sezóne.

Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks 2:3
Anaheim sa dočkal v piatom zápase v ročníku prvej výhry. Ducks síce prehrávali na ľade Philadelphie 1:2, ale v druhej tretine vyrovnal Corey Perry a v čase 51:34 rozhodol Ryan Garbutt.
Útočník Jakub Voráček asistoval v 25. minúte v presilovke pri góle Waynea Simmondsa na 1:1 a vo štvrtom dueli sezóny si pripísal štvrtý bod a opäť za prihrávku.
Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 3:2
Roman Polák sa prvýkrát v sezóne zaradil do zostavy Maple Leafs a svoj premiérový súťažný štart po návrate zo San Jose ozdobil v polovici stretnutia vedúcim gólom zápasu. Gólmana Devana Dubnyka prekonal vydarenou strelou od modrej čiary do ľavého horného rohu.
Po vyrovnaní Erica Staal vrátil Torontu vedenie ešte v druhej tretine už svojím piatym gólom Auston Matthews, jednotka tohtoročného draftu. V záverečnej tretine však otočili výsledok Zac Dalpe a svojím druhým zásahom v zápase Eric Staal.

Dallas Stars - Los Angeles Kings 3:4 po predl.
Peter Budaj odchytal za Kings pri zranení Jonathana Quicka druhý zápas a mohol oslavovať výhru. Pomohol k nej 17 úspešnými zákrokmi a Los Angeles sa po troch prehrách radovalo z prvého zisku v ročníku.
Z prvého gólu v sezóne sa tešil Radek Faksa, ktorý v 12. minúte skóroval po Budajovej chybe. Ten sa pokúšal rozohrať na ľavom kruhu, puk mu zobral Jason Spezza a po jeho prihrávke český útočník trafil odkrytú bránku.
1. Jágrov 750. gól v NHL
Jaromír Jágr sa vo štvrtom dueli sezóny dočkal prvého gólu a ako tretí hráč v histórii dosiahol métu 750 gólov v NHL. Radosť z vyrovnávacej trefy na 2:2 z 35. minúty mu ale pokazil výsledok. Florida po góloch Alexa Ovechkina a Marcusa Johanssona prehrala 2:4 a prvýkrát v sezóne nebodovala.

1. Obrat Pittsburghu
    Penguins prehrávali v repríze finále Stanleyho pohára so San Jose po dvoch tretinách 0:2. Tromi gólmi v záverečnom dejstve ale obhajca triumfu výsledok otočil. V 55. minúte rozhodol Patrick Hornqvist.
    3. Bergeronov návrat
    Patrice Bergeron sa po zranení prvýkrát v sezóne objavil v zostave Bostonu a zariadil víťazstvo 2:1 v domácej premiére proti New Jersey. Trafil 75 sekúnd pred koncom po prihrávkach Brada Marchanda a Davida Pastrňáka, vedľa ktorých nahradil v elitnej formácii Davida Backesa.
    1. Jaromír Jágr (FLO): 1 gól, 3 strely, 750. gól v kariére
  2. Matt Duchene (COL): 2 góly, 1 asistencia, 3 plusové body
  3. Eric Staal (MIN): 2 góly, 5 striel, 2 plusové body
    Na čo sa tešiť:
    Hrajú sa tri zápasy. Columbus Blue Jackets sa predstaví aj tretíkrát v sezóne doma a proti celku Chicago Blackhawks sa bude snažiť o prvý zisk. Detroit Red Wings hostí Nashville Predators a New York Islanders privíta tím Arizona Coyotes.