Hossa

Slovenský útočník Marián Hossa rozhodol o víťazstve Chicaga nad Dallasom 4:3 v predĺžení a dosiahol ďalšie jubileum v tejto sezóne. Po méte 500 gólov pokoril aj hranicu 1100 bodov v NHL. Z českých hokejistov trafil v nedeľu len forvard Andrej Nestrašil, ktorý svojím prvým zásahom v ročníku nezabránil porážke Caroliny s New Jersey 1:4.

Chicago Blackhawks - Dallas Stars 4:3 po predl.
Hossa zariadil šieste víťazstvo Blackhawks za sebou 28,7 sekúnd pred koncom predĺženia. Využil clonu Artema Anisimova pred Karim Lehtonenom a strelou medzi betóny si pripísal v 1248. zápase v NHL 1100. bod za 505 gólov a 595 asistencií.

Tridsaťsedemročný trojnásobný víťaz Stanley Cupu tak dosiahol ďalšie jubileum v krátkom čase. Hossa najskôr 18. októbra proti celku Philadelphia Flyers (7:4) strelil svoj jubilejný 500. zásah a 3. novembra sa stal vďaka dvom gólom proti tímu Colorado Avalanche (4:0) najlepším slovenským strelcom v histórii NHL, keď prekonal Petra Bondru (503 gólov).
Pred Hossovým víťazným gólom Blackhawks v predĺžení ubránili oslabenie troch proti štyrom a hrdina večera si vydarenou strelou spravil chuť z predchádzajúceho diania na ľade.
"Dvakrát alebo trikrát som v tom striedaní stratil puk. To sa inak nestáva celý zápas. Bol som kvôli oslabeniu dlhšie na striedačke, trošku som tam vychladol a po tých troch stratách som bol trošku frustrovaný. Je pekné, že to skončilo takýmto spôsobom," vyhlásil Hossa, ktorý si v zápase pripísal aj asistenciu.
V 11. dueli za sebou bodoval Anisimov, ktorý je so 17 bodmi za osem gólov a deväť asistencií najproduktívnejším hráčom NHL. Dallasu bez dlhodobo zraneného Aleša Hemského i chorého Jiřího Hudlera pomohli k zisku bodu prvé dva zásahy v kariére v NHL Gemela Smitha.
Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 1:4
Nestrašil sa dočkal svojho prvého gólu v sezóne v 54. minúte a znížil na 1:3. Dvadsaťpäťročný útočník pri pravej tyčke dorazil puk, ktorý sa po strele Noaha Hanifina odrazil od zadného mantinelu. Bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.
Nestrašil, ktorý bol v závere minulej sezóny od konca februára mimo hry so zlomeným stavcom, mal doteraz v piatich štartoch v novom ročníku na konte jednu asistenciu.
Duel patril Mikeovi Cammallerimu, ktorý čakal na prvý gól do 11. stretnutia v sezóne a v PNC Arene len pred 8650 divákmi predviedol čistý hetrik. Dvakrát trafil v druhej tretine a vydarený večer zavŕšil v 49. minúte, kedy dokonal svoje šieste trojgólové predstavenie v kariére v NHL.

"Všetci sa snažíme byť produktívni a pomôcť tímu k výhre. Musíme dať viac gólov než súper, aby sme zvíťazili. Prispieť takýmto spôsobom ako dnes je pekný pocit," uviedol Cammalleri.
St. Louis Blues - Colorado Avalanche 5:1
Blues vykročili za svojou najvyššou výhrou v sezóne vďaka dvom zásahom v úvode zápasu a výrazný podiel na úvodnom góle mal český útočník Dmitrij Jaškin. V strednom pásme zobral puk Francoisovi Beaucheminovi, v prečíslení dvoch na jedného prihral Robbymu Fabbrimu, ktorý po 97 sekundách prekonal Semyona Varlamova.
V štvrtej minúte upravil na 2:0 Jori Lehtera. "Prvá tretina bola najlepšia, akú sme v tejto sezóne predviedli," pochvaľoval si vstup do duelu tréner St. Louis Ken Hitchcock.

V 27. minúte síce znížil Matt Duchene, ale na konci druhého dejstva trafili za domácich v priebehu štyroch minút a 16 sekúnd ešte Jared Schwartz, Scottie Upshall a David Perron. Obranca Kevin Shattenkirk si pripísal tri asistencie.
Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 1:2
Výhru vychytal pri svojom úplne prvom štarte za Oilers Jonas Gustavsson, ktorý vo farbách Detroitu pôsobil v rokoch 2012 až 2015. Bývalý gólman celkov Toronto Maple Leafs a Boston Bruins tak v piatom dueli proti Red Wings dosiahol výhru štvrtýkrát.
Detroit síce viedol od deviatej minúty po góle Justina Abdelkadera v presilovej hre, ale ešte v prvej tretine vyrovnal Tyler Pitlick a v čase 39:40 rozhodol v početnej výhode po prihrávke Connora McDavida Ryan Nugent-Hopkins.

V bránke Red Wings dostal tentoraz prednosť pred Petrom Mrázkom Jimmy Howard a nezabránil porážke 26 úspešnými zákrokmi.
New York Rangers - Winnipeg Jets 5:2
Rangers potvrdili úlohu najproduktívnejšieho tímu súťaže a vyhrali piatykrát za sebou. Aj tentoraz strelili pri úspechu minimálne päť gólov. Podarilo sa im to aj napriek tomu, že Winnipeg vyhral na strely v pomere 26:19.

"K víťazstvu teraz prispievajú všetci. Pre súperov je ťažké, keď sa všetkým štyrom našim lajnám tak darí," tešilo útočníka Rangers J.T. Millera.
Anaheim Ducks - Calgary Flames 4:1
Výhru Ducks zariadil dvoma gólmi v presilových hrách Ryan Kesler a brankár Jonathan Bernier prispel 25 úspešnými zákrokmi. Anaheim natiahol sériu domácich úspechov proti Calgary už na rekordných 24 víťazstiev za sebou. V Honda Center Ducks neprehrali s Flames od 19. januára 2004.

Doterajším maximom v NHL bolo 23 výhier na vlastnom ľade za sebou celku Philadelphia Flyers proti tímu rivala Pittsburgh Penguins v období medzi februárom 1980 a januárom 1987.
Momenty večera:
1. Ďalšie Hossovo jubileum
Slovenský útočník Marián Hossa z Chicaga dosiahol hranicu 1100 bodov v NHL. Podarilo sa mu to v 1248. zápase vďaka víťaznému gólu v predĺžení na 4:3 v dueli proti Dallasu. Tridsaťsedemročný kanonier už v tejto sezóne pokoril métu 500 gólov.
2. Strelecké prebudenie Cammalleriho
Útočník Mike Cammalleri sa v prvých desiatich dueloch sezóny strelecky nepresadil, ale na ľade Caroliny si to vynahradil. Medzi 25. a 49. minútou strelil čistý hetrik a pomohol k víťazstvu New Jersey 4:1.
3. Rangers valcujú súperov
Päť zápasov, päť výhier a skóre 26:8. To je bilancia hokejistov Rangers v posledných dueloch. Napriek tomu že v nedeľu v Madison Square Garden prehrali s Winnipegom na strely 19:26, oslávili víťazstvo 5:2. S 55 gólmi z 13 zápasov sú Rangers najproduktívnejším tímom ligy.
Hviezdy večera:
1. Mike Cammalleri (NJD): 3 body, 3 góly, 3 plusové body
2. Marián Hossa (CHI): 2 body, 1 gól, 3 strely
3. Jonathan Toews (CHI): 1 gól, 2 asistencie, 7 striel
Na čo sa tešiť:
Na programe sú tri zápasy. Florida Panthers privítajú v derby celok Tampa Bay Lightning a nie je isté, či sa po problémoch s trieslami v ich drese objaví Jaromír Jágr. Boston Bruins hostia Buffalo Sabres a New York Islanders si zmerajú sily s tímom Vancouver Canucks, ktorý osemkrát za sebou prehral.