Heiskanen dvoma gólmi rozhodol o výhre Stars

Do tejto série nešli v úlohe favoritov, ale hráči Dallasu si po prvom dueli vybojovali výhodu domáceho prostredia. Na úvod série totiž vyhrali na ľade Nashvillu 3:2 a predovšetkým vďaka skvelému individuálnemu výkonu obrancu Mira Heiskanena sa dostali do lepšej východiskovej pozície.

Devätnásťročný bek totiž vo svojom prvom dueli v play off v kariére oslnil. Jeden gól strelil, druhý pripravil a položil základ neskoršieho úspechu tímu z Texasu, ktorý sa mohol oprieť aj o výkon gólmana Bena Bishopa.
Nashville Predators - Dallas Stars 2:3 (stav série: 0:1)
V Bridgestone Arene pritom dlho všetko išlo podľa plánu domácich. Predators udreli ako prví, keď v čase v čase 12:12 obranca Roman Josi prevzal prihrávku od Ryana Ellisa, od mantinelu sa dostal s pukom medzi kruhy a z bekhendu prekonal Bishopa.
Nashville viedol, takže sa zameral predovšetkým na defenzívu a strážil si náskok. To sa mu však nepodarilo. Dallas po vlažnejšej prvej časti v tej druhej pridal. A hneď sa to prejavilo aj na skóre.
V čase 32:37 Heiskanen využil presilovú hru, keď svoju strelu obtrel o nohu protihráča Mattiasa Ekholma. Domáci brankár Pekka Rinne bol bez šance.

Radulovov teč dostal Stars do vedenia

V záverečnej tretine hostia dokonali. A znova bol v akcii talentovaný fínsky obranca. Heiskanen zápästím vypálil z ľavého kruhu, jeho strelu tečoval do bránky Alexander Radulov a Dallas v čase 46:10 viedol.
"Musíme tento zápas rýchlo hodiť za hlavu," vyhlásil Roman Josi. "Séria je stále na začiatku, jej vývoj sa môže ešte niekoľkokrát zmeniť."
Kľúčový úder domácim zasadil v čase 50:39 Mats Zuccarello, ktorý sa dostal k dorážke strely Bena Lovejoya a trafil odkrytý kút domácej bránky.
"Naši elitní hráči dnes podali skvelý výkon. Mohli sme sa na nich spoľahnúť," pochvaľoval si hlavný tréner Stars Jim Montgomery.
V tej chvíli sa zdalo, že je o osude duelu je rozhodnuté. Ešte sa mu pokúsil vzoprieť P.K. Subban, ktorý po krásnej individuálnej akcii znížil, ale vyrovnať už Predators nedokázali.
[Kompletné pokrytie série Nashvillu s Dallasom]
Síce mali v závere výhodu presilovej hry a viac ako dve minúty hrali bez brankára, ale obetavý výkon hosťujúcich hráčov podporený spoľahlivým Bishopom, ktorý predviedol 30 úspešných zákrokov, už duel do predĺženia nepustil.
"Prehrali sme prvý duel, ale tým sa pre nás vôbec nič nekončí. Vieme, že sa musíme zlepšiť a ja nepochybujem o tom, že sa nám to podarí," upozornil Rinne.
Ďalší zápas:Sobota 13. apríla (nedeľa 14. apríla 0:00 SELČ) v Bridgestone Arene v Nashville