Pastrňák trafil po prihrávke Ritchieho

Brankár Jaroslav Halak opäť dokázal, že Boston v ňom má veľkú oporu. Výhra 4:3 nad Dallasom bola už šiestym víťazným duelom v rade, ktorý Bruins začínali so slovenským gólmanom medzi tyčami. Tomas Tatar vďaka gólu a asistencii vyrovnal svoje kariérne maximum, ale Montreal stratil vedenie a nakoniec doma padol s Rangers 2:5. Jednu prihrávku si pripísal obranca Martin Marincin, ktorý sa podieľal na rozhodujúcom góle Toronta na Floride.

Halákova šiesta výhra v rade
Medzikonferenčný stret dvoch elitných tímov NHL dopadol lepšie pre Boston Bruins, ktorí v domovskej TD Garden pretlačili Dallas Stars 4:3.
Treťou hviezdou zápasu sa stal Halák, ktorý zastavil 31 streleckých pokusov Stars a pripojil už šiesty úspešný štart v rade.
Víťazný gól strelil v čase 43:53 útočník David Pastrnak, ktorý si elegantne narazil puk s Nickom Ritchiem a zblízka prekonal Bena Bishopa.
"Myslím si že sa nám ten zápas naozaj vydaril," radoval sa Ritchie. "Predviedli sme komplexný výkon. Vedeli sme, že stojíme proti veľmi silnému súperovi. Tieto body sú veľmi cenné."
Halák v zápase inkasoval ako prvý, v závere prvej časti ho v presilovej hre prekonal Jamie Benn a zaistil Dallasu priebežné vedenie.
Bruins však ešte do prvej sirény zásluhou Charlieho Coylea vyrovnali, v strednej časti potom odskočili na rozdiel dvoch gólov. Najprv sa presadil Brad Marchand a potom udrel aj Ritchie.
V záverečnom dejstve sa v drese Dallasu presadili Denis Gurianov a Miro Heiskanen, ale na víťazný gól Pastňáka už hostia nenašli odpoveď.
"Sme sklamaní, pretože sme 60 minút tvrdo pracovali," povedal tréner hostí Rick Bowness. "Bohužiaľ sme štyrikrát inkasovali a to je skrátka príliš. Mali sme veľa ďalších šancí, ale neboli sme takí efektívni."
Na strane víťazných Bruins bolo spolu päť slovenských a českých hráčov, pretože svoju premiéru v drese Bruins absolvoval útočník Ondrej Kase, ktorý sa pripojil do formácie ku krajanovi Davidovi Krejčímu. Obranu riadil Zdeno Chara, ktorý mal za chrbtom Haláka, a ofenzívu najlepší strelec ligy Pastrňák. Za Stars sa predstavil obranca Andrej Sekera.
Tatarove dva body nezabrali
Skvelú aktuálnu formu potvrdili hráči New York Rangers, ktorí zvíťazili na ľade tímu Montreal Canadiens 5:2 a pripísali si už šiesty úspech v rade.

Tatar zakončil brejk blafákom do bekhendu

Tatar si za domácich pripísal gól a asistenciu, ale na víťazstvo to nestačilo. Slovenský forvard sa podieľal na úvodnom góle Maxa Domiho a v druhej časti zvýšil na 2:0. Jeho gól znamenal vyrovnanie kariérneho rekordu, ktorým je 58 bodov z minulej sezóny. Tentoraz na to však potreboval len 66 duelov.
Potom však hostia v Bell Centre rozbehli obrat. Ryan Strome strelil dva góly a pridal k tomu aj asistenciu. Adam Fox sa blysol gólom a prihrávkou a Artemi Panarin pridal dve asistencie.
Canadiens mali zápas dlho pod kontrolou, ešte počas druhej prestávky viedli 2:1 a zdalo sa, že smerujú k jasnému triumfu. Rangers však štyrmi gólmi v záverečnej časti predviedli dokonalú otočku.
"Náš prvý gól bol veľmi dôležitý. Dokázali sme sa vďaka nemu upokojiť a hrať svoju hru," ocenil tréner Rangers David Quinn. "V tretej tretine nám to pomohlo, pretože sme vďaka tomu získali sebavedomie."
"Štyridsať minút sme hrali výborne. Neviem, čo sa s nami potom stalo," krútil hlavou brankár Montrealu Carey Price. "V tretej tretine nám nefungovalo vôbec nič."
Rangers po ďalšom triumfe strácajú na druhú divokú kartu vo Východnej konferencii už len dva body, manko Montrealu je deväťbodové.
Marinčin prihral na víťazný gól
Toronto Maple Leafs si vylepšili pozíciu na treťom mieste Atlantickej divízie, keď zvládli súboj na ľade Florida Panthers 5:3.
Hostia síce prehrávali o dva góly, ale skórovali štyrikrát za sebou. O rozhodujúci zásah sa pred polovicou tretej časti postaral William Nylander, ktorému prihral aj Marinčin. Slovenský bek si pripísal druhý bod v sezóne, duel v aréne Panthers bol jeho 22. v ročníku.
Brankár hostí Frederik Andersen pochytal 24 pokusov Panthers, jeden gól dal aj elitný kanonier Auston Matthews, ktorý pridal už 44. zásah v sezóne a navyše zaznamenal aj asistenciu. Maple Leafs sú na treťom mieste Atlantickej dívízie práve pred Panthers.
Kubalík hetrikom rozobral Tampu
Chicago Blackhawks zvíťazili na ľade mužstva Tampa Bay Lightning 5:2 a suverénne najväčšiu zásluhu na tom mal Dominik Kubalik.

Kubalík nastrieľal prvý hetrik v NHL

Český kanonier nastrieľal hetrik, navyše všetky tri góly v tretej časti a viedol tak ofenzívu hostí, ktorí predviedli skvelí obrat.
Lightning totiž v priebehu duelu viedli už 2:0. Skóre otvoril v čase 35:31 Brayden Point, už po 17 sekundách tretieho dejstva pridal ďalší zásah Nikita Kucherov a zdalo sa, že domáci držia opraty duelu pevne v rukách.
Potom začal úradovať Kubalík, ktorý čase 45:02 po prihrávke Patricka Kanea na druhý pokus prekonal Curtisa McElhinneyho. V záverečnej desaťminútovke využil prihrávku Duncana Keitha a svoj hetrik v závere skompletizoval gólom do prázdnej bránky.
Chicago navyše zdolalo Tampu v riadnom hracom čase po dlhých 16 zápasoch, naposledy sa mu to podarilo 13. decembra 2009.
Tím z Floridy utrpel už štvrtú porážku v rade, z druhej priečky Východnej konferencie stráca na čelo už sedem bodov.
Obranca Erik Cernak skončil s jednou mínuskou v hodnotení účasti na ľade a rozdal päť hitov.
Hellebuyck vynuloval Capitals
Hráči Winnipeg Jets ukončili sériu troch porážok, keď pred zrakmi svojich fanúšikov porazili Washington Capitals 3:0.
Kanadský tím sa mohol spoľahnúť hlavne na brankára Connora Hellebuycka, ktorý pochytal všetkých 34 striel súpera a pridal už piate čisté konto v ročníku. Jednou strelou ho ohrozil aj slovenskýn útočník Richard Panik.
Jets sa ujali vedenia v čase 6:33, keď sa presadil obranca Dmitry Kulikov. Ďalšie dva góly domáci pridali v záverečnej časti. Najprv zvýšil náskok Kyle Connor a potom kapitán Mark Scheifele stanovil konečnú podobu výsledku.
Capitals tak nevyužili zaváhanie Lightning a v tabuľke Východnej konferencie naďalej ostávajú na tretej priečke. Jets majú na Západe rovnaký počet bodov ako Nashville, ktorý drží druhú divokú kartu.
Ostatné zápasy: Minnesota zničila Detroit, Blues predĺžil sériu víťazstiev
Zo stretu Minnesoty s Detroitom sa stala úplne jednoznačná záležitosť. Wild deklasovali svojho soka v jeho aréne 7:1 a pripísali si štvrtú výhru z posledných piatich duelov. Obranca Matt Dumba sa blysol dvomi gólmi a asistenciou, Kevin Fiala nazbieral dve prihrávky.
Obhajcovia Stanley Cupu zo St. Louis skompletizovali šiesty triumf v rade, keď doma zdolali New York Islanders 3:2 po predĺžení a upevnili si postavenie na čele tabuľky Západnej konferencie. Víťazný gól dal obranca Colton Parayko, za hostí sa aj v druhom dueli po výmene z Ottawy presadil útočník Jean-Gabriel Pageau.
Hetrik útočníka Bobbyho Ryana priviedol Ottawu k domácemu triumfu 5:2 nad Vancouverom. Ryan sa najprv presadil v úvodnej časti a ďalšie dva zásahy pridal v záverečnej a dočkal sa tak prvého trojgólového predstavenia od 29. decembra 2014. V drese víťazov nechýbal slovenský obranca Christian Jaros.
Nashville vyhral dôležitý súboj tímov bojujúcich o postup, keď na svojom ľade porazil Calgary 4:3 po predĺžení. Hlavným hrdinom sa stal domáci útočník Mikael Granlund, ktorý necelú sekundu pred koncom vyrovnal a potom strelil aj víťazný gól v predĺžení.
San Jose zužitkovalo výhodu domáceho prostredia a porazilo New Jersey 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil kapitán Logan Couture, útočník Evander Kane si pripísal dve prihrávky. Sharks napriek tomu ostávajú predposlední v Západnej konferencii.