halak primary 1129

Bruins pokračujú vo víťaznej jazde, ich výhra 3:2 po predĺžení nad Rangers bola už desiatym duelom po sebe, v ktorom bodovali. V bránke zažiaril Jaroslav Halak, ktorý navyše aj asistoval na rozhodujúci gól Davida Krejčího. Capitals s Richardom Pánikom si po obrate poradili s Tampou bez suspendovaného Erika Černáka, Dallas s Andrejom Sekerom prehral so St. Louis. Pekka Rinne čistým kontom priviedol Predators k triumfu 3:0 nad Hurricanes, nulu pre Winnipeg vychytal aj Connor Hellebuyck proti Anaheimu.

Halák pomohol aj ofenzíve
Boston si udržal pozíciu najlepšieho tímu v súťaži, pripísal si už šiestu výhru v rade a bodoval desiatykrát za sebou. Nezastavili ho ani Rangers, ktorí mali v 27. minúte dvojgólový náskok. V úvodnom dejstve otvoril skóre Pavel Buchnevich a potom potvrdil skvelú streleckú formu aj Filip Chytil, ktorý sa presadil z dorážky.
Dvadsaťročný útočník skóroval potom, ako Halák ešte zachránil situáciu pri šanci Ryana Stromeho. Otočku v zápase 92 sekúnd pred koncom druhej tretiny odštartoval Sean Kuraly a v 45. minúte sa prvýkrát predviedlo české duo David Pastrnak - David Krejci, ktoré v dueli zariadilo dva kľúčové góly. Krejčí nabil na ľavý kruh Pastrňákovi a ten pridal už 24. gól v sezóne.

Pastrňák bleskovo zareagoval a skóroval

"Bol to ťažký zápas, ale dokázali sme ho zvládnuť. Formácia na oslabenia a Jaro (Halák) nám dali šancu vyhrať. Vďaka nim sme získali dva body," vyhlásil Pastrňák.
Lahôdková akcia rozhodla po 100 sekundách predĺženia. Krejčí najskôr vyslal do útoku Pastrňáka, ktorý sa prekľučkoval cez defenzívu a potom mu puk vrátil. Krejčí z ľavého kruhu trafil odkrytú časť bránky Henrika Ludnqvista, ktrý sa chystal skôr na zakončenie kanoniera. Asistenciu pri rozhodujúcej akcii si pripísal aj Halák.
"Odovzdal som puk skvelému hráčovi a on to celé vytvoril. Mal som odkrytú bránku," okomentoval Pastrňákovu sťahovačku a ideálnu prihrávku Krejčí.
Zdeno Chara už svoju bodovú sériu nepredĺžil, pred duelom proti Rangers bodoval štyrikrát v rade.

Krejčí rozhodol aj s pomocou Haláka

Capitals otočili duel proti Tampe
Tampa Bay na ľade Washingtonu síce viedla 2:0 aj 3:1, ale nakoniec sa musela uspokojiť s bodom. Na strane víťazov bol aj Richard Panik, ale s víťazmi nemohol oslavovať obranca Erik Cernak, ktorý vynechal druhý duel z dvojzápasovej suspendácie za nedovolený zákrok na Rasmusa Dahlina z Buffala.
"Prvým krokom bolo, že sme začali viac držať puk a hrať v ich obrannom pásme. Vytvorili sme si veľa šancí a podarilo sa nám premeniť presilovky, to bolo dôležité," povedal Jakub Vrana, ktorý okrem ku gólu pridal aj asistenciu.
Vyrovnanie zariadil v 52. minúte kapitán Capitals Alex Ovechkin, pre ktorého to bol už 255. gól v presilovke a po novom sa zaradil na tretie miesto historickej tabuľky, o ktoré sa s ním delí Teemu Selänne. V čase 63:03 rozuzlil zápas obranca Dmitry Orlov.

Orlov v predĺžení vystrelil Capitals triumf

Tretia výhra Flyers
Philadelphia po výsledku 6:1 pridala už tretie víťazstvo v rade a výsledok 6:1 bol pre ňu úplne najvyšší v sezóne. Najproduktívnejším hráčom duelu bol Jakub Voracek, ktorý nazbieral tri body.
Český forvard najskôr bol pri góle Flyers na 2:1, ktorú 58 sekúnd pred koncom prvej tretiny zavŕšil v presilovej hre obranca Shayne Gostisbehere. Ten sa presadil po prihrávke z pravého kruhu po otočke z bekhendu.
V čase 39:48 po kombinácii Voráčka a Matta Niskanena zakončil protiútok Sean Couturier a zvýšil na dvojgólový rozdiel. V úvodnej minúte záverečného dejstva Flyers skórovali dvakrát v priebehu pol minúty a zvýšili na 5:1.
Detroit, ktorý v stredu doma utrpel dekabel s Torontom 0:6, sa musel vyrovnať už s ôsmou prehrou v rade a šiestykrát za sebou nebodoval. "Myslím si, že súper bol v dvoch tretinách lepším tímom. Nemal čo stratiť a proti takým tímom občas máte problémy. Ale dokázali sme nájsť cestu k víťazstvu," upozornil Voráček, že napriek jasnému výsledku duel pre Flyers nebol jednoduchý.

MacKinnonove štyri body
Colorado uspelo v Chicagu 5:2 a hlavnou hviezdou zápasu bol útočník Nathan MacKinnon, ktorý si pripísal štyri body za gól tri asistencie.
V bránke víťazov prvýkrát od 12. novembra štartoval Pavel Francouz, ktorý sa vtedy zranil už po 31 sekundách.
V Chicagu ho v polovici zápasu prekonal Zach Smith, ktorý znížil na 1:2. Štyri sekundy pred koncom druhej tretiny Patrick Kane už len skorigoval stav na konečných 2:5, keď sa presadil z bekhendu. Kane ťahá najdlhšiu bodovú sériu sezóny so 14 zápasmi, strelil počas nej 10 gólov a na 13 prihral.
Sharks sa vrátil Hertl
Po štvorzápasovej absencii spôsobenej zranením členka sa do zostavy San Jose vrátil Tomas Hertl a vychutnal si so spoluhráčmi už desiate víťazstvo z posledných dvanástich duelov. Sharks doma zdolali Los Angeles 4:1.
Sharks získali do 35. minúty štvorgólový náskok. Ako prvý sa presadil veterán Patrick Marleau, nasledoval ho Marc-Edouard Vlasic, potom Noah Gregor strelil svoj prvý gól v NHL a poistku na úspech Sharks mal na svedomí kapitán Logan Couture. Brankár Martin Jones bol blízko k svojmu 23. čistému kontu v kariére, ale 109 sekúnd pred koncom mu ho zobral Kyle Clifford.
Obranca Erik Karlsson pomohol San Jose dvomi asistenciami, Jonathan Quick v bránke Kings inkasoval štyrikrát z 22 striel.
Ostatné zápasy: Keefe má prvú prehru, Nyquist riadil víťazstvo Columbusu hetrikom
Nový tréner Toronta Sheldon Keefe po svojom štvrtom dueli na lavičke tímu prvýkrát prehral. V Buffale jeho tím po góloch Johna Tavaresa síce viedol 2:0, ale nakoniec podľahol 4:6. Jack Eichel sa podpísal po úspech dvomi gólmi a prihrávkou.
Švédsky útočník Gustav Nyquist sa svojím druhým hetrikom v NHL postaral o víťazstvo Columbusu nad Pittsburghom 5:2. Predchádzajúci trojgólový zápas predviedol 2. februára 2014 v drese Detroit proti Washingtonu.
Pekka Rinne vychytal čisté konto proti Caroline a Predators si odniesli výhru 3:0. Fínska opora Nashvillu sa radovala sa z 58. nuly a 350. víťazstva v NHL. Brankár domácich Petr Mrazek neodvrátil porážku 25 úspešnými zákrokmi.
Dallas po sedemzápasovej víťaznej sérii druhýkrát za sebou prehral, keď doma podľahol obhajcovi Stanley Cupu zo St. Louis 1:3. Stars síce viedli, ale po bleskovej odpovedi Ryana O'Reillyho po 28 sekundách strhli výhru na svoju stranu.
Minnesota sa radovala ôsmykrát za sebou, tentoraz doma zdolala Ottawu 7:2. O góly víťazov sa podelilo sedem rôznych strelcov. Obranca Jared Spurgeon zaznamenal tri body za gól a dve asistencie.
Vegas sa po sérii troch porážok druhýkrát za sebou radovalo, keď pred vlastným publikom zdolalo Arizonu 2:1 po nájazdoch. V tretej sérii o tom rozhodol Alex Tuch.
Connor Hellebuyck si poradil so všetkými šancami Anaheimu a priviedol Winnipeg k víťazstvu 3:0. O góly sa postarali Neal Pionk, Nikolaj Ehlers a Kyle Connor. Jets pridali už desiatu novembrovú výhru.