halak ducks

NHL vo štvrtok pokračovala desiatimi duelmi a bolo vidieť aj Slovákov. Jaroslav Halák inkasoval v bránke New York Islanders päť gólov od Anaheim Ducks a jeho tím prehral po predĺžení. Andrej Sekera sa po dlhodobej rekonvalescencii prvýkrát v sezóne objavil v zostave Edmonton Oilers, ktorí zdolali St. Louis Blues.

Späť na ľade je aj Richard Pánik, ktorý strávil posledné tri zápasy na tribúne. Marián Gáborík bol na začiatku víťazného zápasu Los Angeles Kings ocenený za métu 1000 duelov v NHL a Boston Bruins kapitána Zdena Cháru porazili Winnipeg Jets až po nájazdoch.
New York Islanders - Anaheim Ducks 4:5 po predl.
Hráči Anaheimu ukončili sériu troch porážok v rade, keď vyhrali na ľade New York Islanders 5:4 po predĺžení. Hviezdou duelu sa stal obranca Hampus Lindholm.
Švédsky obranca sa vo svojom 325. štarte v NHL tešil z prvého hetriku. Lindholm trafil v prvej aj druhej tretine a parádny výkon korunoval víťazným gólom v piatej minúte predĺženia.
"Necítim sa nijak výnimočne, som predovšetkým rád, že sme dokázali vyhrať," vyhlásil Hampus Lindholm po zápase. "Až časom asi docením, že sa mi podarilo niečo špeciálne."
Halák predviedol 35 úspešných zákrokov a inkasoval celkovo päť gólov. Slovenský gólman sa predstavil prvýkrát od 13. decembra, keď dostal rovnako päť gólov od Dallasu. V sezóne má momentálne úspešnosť 90,3 percenta.
Za víťazov prekonal Haláka aj český útočník Ondřej Kaše, ktorý strelil svoj ôsmy gól v sezóne a zvýšil náskok kalifornského klubu na 2:0. Navyše si pripísal aj asistenciu na víťazný gól v predĺžení.
Produktívni útočníci v drese domácich John Tavares a Josh Bailey nazbierali po troch bodoch, na triumf to ale tentoraz nestačilo.

Boston Bruins - Winnipeg Jets 2:1 po náj.
Boston zužitkoval výhodu domáceho prostredia, keď pred zrakmi svojich divákov zdolal Winnipeg 2:1 a pripísal si tretí triumf v rade.
Obaja brankári predviedli v zápase skvelý výkon. Domáci Tuukka Rask si pripísal 37 úspešných zákrokov, hosťujúci Connor Helleybuck zase 32.
Ako prví sa presadili domáci, keď v 49. minúte trafil obranca Torey Krug. Patrik Laine však po necelej minúte vyrovnal a duel dospel do nájazdov.
V ich druhej sérii sa na domácej strane presadil David Pastrňák, neskôr však obranca Charlie McAvoy zaistil rozhodujúci zásah a oslávil tak svoje 20. narodeniny.
"Nechcel som tím sklamať," vysvetlil po dueli McAvoy. "Naším cieľom bolo získať dva body a som rád, že sa na mňa tréneri mohli spoľahnúť."
Obranca Zdeno Chára strávil na ľade cez 22 a pol minúty, odovzdal tri hity a zblokoval dve strely. V sezóne zatiaľ nazbieral desať bodov za tri góly a sedem asistencií a má 14 pozitívnych bodov v hodnotení plus/mínus.

Nashville Predators - Carolina Hurricanes 1:4
Hráči Caroliny si pripísali cenný skalp, keď presvedčivo zvíťazili na pôde Nashvillu 4:1 a pridali štvrtý triumf z posledných piatich zápasov.
Hurricanes predviedli hneď v úvode zápasu ofenzívnu smršť. V priebehu šesť a pol minúty nastrieľali súperovi štyri góly a dostali sa do mimoriadne komfortnej situácie.
Skóre otvoril Derek Ryan, po ňom trafili aj Elias Lindholm, Noah Hanifin a Victor Rask. Posledný gól vyhnal z bránky Pekku Rinneho, ktorého nahradil Juuse Saros.
"Musíme sa na tento zápas pozerať triezvymi očami," vyhlásil domáci kouč Peter Laviolette. "Nehrali sme dostatočne tvrdo."
Caroline sa druhýkrát v klubovej histórii podarilo streliť štyri góly počas úvodných siedmich minút zápasu. Prvýkrát to bolo 23. januára roku 1988, vtedy ešte pod hlavičkou Hartfordu si to odniesla Minnesota.
Švajčiarsky talent Devin Fiala zaistil aspoň čestný úspech Predators, ktorí prvýkrát od 1. novembra stratili dva zápasy v rade.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 4:0
Hráči Dallasu predviedli presvedčivý výkon, keď v domácom prostredí porazili Chicago 4:0 a rázne tak uťali sériu troch porážok v rade.
Blackhawks nepomohol skórovať ani Pánikov návrat do zostavy. Slovenský forvard sa objavil na ľade po troch zápasoch, ktoré strávil medzi náhradníkmi. Rodák z Martina raz vystrelil na bránku, predviedol jeden hit len predĺžil svoju neslávnu sériu bez gólu na 22 zápasov.
Kapitán Jamie Benn dostal Dallas do vedenia v závere prvej časti, v druhej tretine sa potom presadili Antoine Roussel a dvakrát Tyler Seguin.
Hosťom nedal priestor výborne chytajúci Ben Bishop, ktorý si pripísal 24 úspešných zákrokov.
Tréner Stars Ken Hitchcock oslávil jubilejnú 800. výhru v NHL, čo sa v lige podarilo len dvom trénerom. Legendárny Scotty Bowman ich má na konte 1244 a súčasný kouč Chicaga Joel Quenneville zase 868.

Ďalšie štvrtkové zápasy:
New Jersey Devils - New York Rangers 4:3 po náj.
Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 3:2 po náj.
Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 4:3 po náj.
Edmonton Oilers - St. Louis Blues 3:2
Los Angeles Kings - Colorado Avalanche 2:1 po predl.
Bitka o New York vyznela pre Devils, ktorí doma pretlačili Rangers 4:3 po nájazdoch. Útočník Brian Boyle strelil rozhodujúci gól vo štvrtej sérii súťaže zručností.
Edmonton vydrel cenný skalp, keď zdolal St. Louis 3:2. Andrej Sekera odohral vo svojom prvom zápase v sezóne čas 16:10, dvakrát vystrelil na bránku a zblokoval jednu strelu. O góly kanadského tímu sa postarali Mike Cammalleri, Connor McDavid a Drake Caggiula.
Los Angeles Kings si doma v Staples Center poradili s Colorado Avalanche po predĺžení. O výhre rozhodol Dustin Brown, ktorý tak štýlovo oslávil svoj 1000. zápas v NHL. Celý duel sa začínal oslavou ďalšej tisícky, tentoraz Mariána Gáboríka. Tridsaťpäťročný Slovák odohral svoj jubilejný duel 15. decembra na ľade New York Rangers, v ktorom strelil gól a pridal aj asistenciu.
Tampa Bay potvrdila pozíciu najlepšieho tímu ligy, keď zdolala Ottawu 4:3 po nájazdoch. Víťazný gól zaistil Brayden Point.
1. Hampus Lindholm (ANA): 3 góly, 6 striel, 21:55 čas na ľade
2. Ryan Getzlaf (ANA): 4 asistencie, 2 strely, 52% úspešnosť na vhadzovaní
3. Ben Bishop (DAL): 24 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov