kakko bench celly

Slovenská reprezentácia v druhom zápase na majstrovstvách sveta nestačila na Fínsko, ktorému podľahla 1:4. Nenadviazala tak na senzačnú piatkovú výhru nad USA 4:1. Hlavnou hviezdou duelu sa stal osemnásťročný fínsky útočník Kaapo Kakko, ktorý nastrieľal hetrik.

"Samozrejme, že sme veľmi sklamaní. Do konca druhej tretiny sme dokázali vyrovnať, boli sme v zápase. Ale dostali sme tretí gól a to nakoniec rozhodlo," hodnotil duel tréner brankárov Ján Lašák pre RTVS.
V polovici úvodnej časti Fíni získavali prevahu, ktorú ukončilo vylúčenie a Slovensko hralo prvú presilovú hru v zápase. Tá síce ostala nevyužitá, ale tesne po nej Erik Černák strelil úvodný gól duelu. Dvadsaťjedenročný obranca Tampa Bay Lightning pridal svoj druhý gól na šampionáte, v piatok totiž skóroval aj proti USA.
More information
Nádejná situácia pre domácich však nevydržala dlho. Fínsko v priebehu necelých dvoch minút dokázalo otočiť skóre, keď najprv Petteri Lindbohm využil početnú výhodu a následne Kakko poslal Fínov do vedenia. Jeden z hlavných favoritov tohtoročného draftu tak nadviazal na svoj výkon z piatkového duelu proti Kanade, ktorej dal dva góly.
Domáci v snahe vyrovnať začali v úvode druhej tretiny vo veľkom útočiť, ale vyrovnanie neprichádzalo. Postaral sa oň až Martin Marinčin 40 sekúnd pred druhou sirénou a fanúšikovia sa z neho tešili dokonca trikrát.
Po prvotnej radosti Slovákov sa gól overoval na videu, kde ho rozhodcovia potvrdili. Kouč Fínska si vyžiadal opätovné posúdenie, ale verdikt sa už nezmenil a do šatní sa odchádzalo za stavu 2:2.
"Vedel som že to je v bránke a že nikto neblokoval brankára, ale aj tak som sa v duchu modlil," opísal situáciu Marinčin.
"Podľa mňa sme hrali super hokej a nemáme sa za čo hanbiť. Myslím že v minulosti by sme možno dostali šesť gólov. Fanúšikovia nás ťahali dopredu," dodal obranca Toronto Maple Leafs.
Tretia tretina už patrila Fínom. V polovici dejstva Kakko zamieril medzi betóny brankára Mareka Čiliaka a v úplnom závere pri hre Slovákov bez brankára ešte zavŕšil výsledok do prázdnej bránky. Jeden z favoritov na post jednotky tohtoročného draftu má po dvoch dueloch na konte skvelých 5 gólov.
V priebehu druhej tretiny Slováci prišli o Mareka Ďalogu, ktorého trafil puk do tváre a putoval rovno do košickej nemocnice, kde mu ranu zašili siedmimi stehmi.
"Fíni na tom boli korčuliarsky lepšie, škoda toho tretieho gólu. Tam sme trochu prestali hrať. Navyše sme mali presilovku, takže škoda, že sme nevyrovnali. Bol to vyrovnaný zápas. Musíme sa z toho poučiť a ideme ďalej," uviedol útočník Ladislav Nagy.
Zverenci trénera Craiga Ramsayho teraz majú jeden deň voľna a v pondelok večer ich opäť o 20:15 čaká súboj s ďalším adeptom na zlato z Kanady.
Česi dali Nórsku sedem gólov
Česká reprezentácia po piatkovej výhre nad Švédmi uzavrela víkendové severské menu príjemným dezertom. Bez väčších problémov si v Bratislave poradila s Nórskom 7:2 a voľnú nedeľu začne na čele skupiny B.
Úvodné dva góly českého strelil obranca Filip Hronek, tohtoročný nováčik Detroit Red Wings; ďalšie dva góly zariadil skúsený útočník Calgary Flames Michael Frolík. Obaja dvojgóloví strelci si pripísali aj asistencie. Opačnú bilanciu 1+2 mal forvard Dominik Kubalík, Michal Řepík ku gólu pridal jednu prihrávku a kapitán Jakub Voráček mal dve asistencie.
Ďalší zápas čaká český tím v pondelok, keď o 16:15 vyzve hviezdami nabité Rusko.