Polak426

Celý zápas doťahovali, ale nakoniec sa im to nepodarilo. Hokejisti Dallas Stars však po úvodnej porážke na ľade St. Louis Blues v sérii 2. kola play off nemusia vešať hlavy. Síce sa rozbiehali dlho, ale vydarená záverečná časť pre nich môže byť dôvodom na optimizmus pred druhým zápasom, ktorý sa hrá v sobotu poobede (od 21:00 SELČ).

"Udržali sme sa v hre. Tretia tretina z našej strany vôbec nebola zlá. Síce sme dostali rýchly gól, ale to sa stáva. Nepoložilo nás to a zabrali sme," hľadal pozitíva hviezdny útočník Jamie Benn po porážke 2:3.

Benn sa presadil z dorážky v presilovej hre

Práve on 137 sekúnd pred koncom znížil na konečný stav, ale viac ako dva góly Stars nedali. Hoci v treťom dejstve vyslali na Jordana Binningtona 17 striel, dostávali sa do šancí aj k dorážkam a dobre chodili pred bránkoviska. Zaskočení domáci sa v tejto dvadsaťminútovke zmohli len na šesť striel na bránku, predtým pritom v tomto smere viedli v pomere 14-12.
Dallasu pomohol aj ťah kouča Jima Montgomeryho, ktorý posunul šikovného Nóra Matsa Zuccarella do prvého útoku k Tylerovi Seguinovi s Alexanderom Radulovom a Benna poslal do druhej lajny k mladíkom Jasonovi Dickinsonovi a Roopeovi Hintzovi. Hru Stars to oživilo a stali sa jednoznačne lepším tímom.
"Mali sme dosť dorážok a pred Binningtonom sme robili zmätok. Určite to nemal jednoduché," upozornil Montgomery.
"V našej hre bolo veľa vecí, ktoré sa mi páčili. Ale bolo tam aj veľa toho, čo treba zlepšiť. Dôraz a nasadenie mi nepripadali také, ako v sérii proti Nashvillu (v 1. kole)."
Texasania pritom mali solídny vstup do zápasu a po piatich minútach to bolo na strely 5-0 pre Dallas. Lenže Binnington tlak ustál a Robby Fabbri v čase 5:57 prekonal gólmana Bishopa strelou medzi betóny.
[Kompletné pokrytie série St. Louis s Dallasom]
"Myslím si, že mieril inam a asi mu to tam prekĺzlo. Bol to nešťastný zlom. Ale to sa niekedy stáva," pokrčil plecami skúsený americký brankár.
Po tejto rane ešte hostia dokázali zdvihnúť hlavy, keď sa presadil veterán Jason Spezza. Lenže potom začal úradovať Vladimir Tarasenko. Ruská hviezda dvomi gólmi olemovala druhú prestávku a Stars boli o dva kroky pozadu.
"Vlady je fakt frajer. Dodal nám pokoj a mohli sme zápas dotiahnuť do konca," ocenil útočník Ryan O'Reilly a samotný strelec len dodal: "Urobil som, čo bolo treba. Využil som silu. Ale nechcem to veľmi rozoberať. Nie je správne vyzdvihovať vlastné vydarené chvíle, keď sme len začali. Ešte je pred nami veľa práce."
Jej prvú časť Blues zvládli. Predovšetkým vďaka precíznej defenzíve. Keď sa tento tím plný veľkých, silných a dôrazných hráčov dostane do vedenia, hrá sa proti nemu veľmi ťažko.

Tarasenko trafil v presilovke z ľavého kruhu

"Majú dobré mužstvo. Iné ako Nashville. Keď viedli 3:1, tak to dokázali zavrieť. Majú moje uznanie," uviedol Benn na adresu súpera.
"Boli trpezlivejší," hodnotil Roman Polák, český obranca Dallasu. "Počkali si na svoje šance a využili ich. Na druhej strane, my sme podali dobrý výkon a bojovali sme. To je dôležité."
Ponaučenie z prvého zápasu v St. Louis znie: nečakať s enormným nasadením až na poslednú tretinu. Ak Dallas vstúpi do druhého zápasu tak, ako herne ukončil ten prvý, má veľkú šancu odviesť si domov z dvojzápasu v Missouri aspoň jednu výhru.
Tak to bolo aj v 1. kole proti Nashville Predators a ich hráči si už balia kufre na dovolenku.