stars

Tri góly veterána Joea Pavelskiho, nádejné správy pre Flyers a Bruins či prvé víťazstvo Blues. Aj posledný deň minulého týždňa bol poriadne nabitý udalosťami. Pozrite sa na 10 najzaujímavejších tém nedeľného programu.

Pavelski schladil Calgary

Keď minulý rok v lete s Dallas Stars podpisoval trojročnú zmluvu v hodnote 21 miliónov dolárov, zástupcovia klubu sa netajili tým, že od neho očakávajú prínos hlavne v bojoch o Stanley Cup.

Joe Pavelski tieto predpoklady v nedeľu večer dokonale splnil, keď sa tromi gólmi podieľal na triumfe Stars 5:4 po predĺžení nad Calgary Flames.

Skúsený útočník zavŕšil hetrik v čase 59:48, keď poslal duel do predĺženia. V ňom Alexander Radulov rozhodol o výhre Dallasu a vyrovnaní série na 2:2.

Pavelskiho prvý hetrik v play off

Capitals zvoní umieračik

Nevedia si rady, stále nenašli účinný recept. Hokejisti mužstva Washington Capitals ani na tretí pokus neuspeli proti New York Islanders a balansujú nad priepasťou. Od veľmi rýchleho konca sezóny ich delí len jedna porážka.

"Stojíme chrbtom k múru, ale verím, že jedna výhra by nás mohla nakopnúť. Musíme pridať, už nemáme na čo čakať," vyhlásil útočník Tom Wilson.

Tretiu výhru Islanders v predĺžení zaistil útočník Mathew Barzal, brankár Semyon Varlamov si pripísal 22 úspešných zákrokov.

Canadiens nenadviazali na päťgólovú šou

V jednom zápase suverénny výkon a päť gólov bez odozvy, v ďalšom ani jedna úspešná strela a prehra s Philadelphia Flyers 0:1. Montreal Canadiens nezopakovali skvelý výkon z piatka, ktorý im zabezpečil vyrovnanie série.

Opätovne sa nepresadil ani Tomas Tatar, ktorý pri predchádzajúcej výhre 5:0 strelil svoje prvé dva góly v tohtoročnom play off. Canadiens sú tak v sérii opäť o krok späť, prehrávajú 1:2 na zápasy.

Chicago stále žije

Vedeli, v akej sú situácii. Výhra = život, porážka = koniec sezóny. Hráči tímu Chicago Blackhawks dokázali v limitnej situácii zabrať a úplne prvýkrát dostať Vegas Golden Knights na lopatky.

Blackhawks sa pri triumfe 3:1 mohli spoľahnúť na skvelého brankára Coreyho Crawforda, ktorý zažiaril 48 zákrokmi a prekonal ho len Shea Theodore.

"Väčšinu striel som videl," pochvaľoval si hrdina duelu. "Spoluhráči mi pomohli, veľa striel mi zablokovali a navyše sme veľmi dobre zvládli hru v oslabení."

Chicago tak znížilo na 1:3 na zápasy a stále môže snívať o veľkom obrate proti jednému z hlavných favoritov.

Lindblom prvýkrát trénoval

Útočník Oskar Lindblom úplne prvýkrát od decembrovej diagnózy rakoviny v nedeľu absolvoval spoločný tréning so spoluhráčmi.

Švédsky hokejista naposledy naskočil na zápas 7. decembra minulého roka a v nasledujúcich mesiacoch podstúpil intenzívnu liečbu.

"To je môj hlavný cieľ, aby som sa k chlapcom mohol znova pripojiť na ľade," vyhlásil šťastný rodák z Gävle. "Ďalší krok je nastúpiť do zápasu. Môže to byť o niekoľko týždňov, ale aj mesiacov. Uvidíme, ako sa budem cítiť."

Flames žiaria v oslabení

Hra so štyrmi hráčmi pre väčšinu tímov predstavuje boj o holý život, ale pre Calgary Flames to tak nie je. Kanadský tím sa totiž v troch zápasoch za sebou dokázal vo vlastnom oslabení gólovo presadiť.

Naposledy to vo štvrtom zápase série s Dallasom dokázal útočník Tobias Rieder a stal sa úplne prvým hráčom Flames v histórii, ktorý v play off strelil tri góly vo vlastnom oslabení.

Štvrtý zápas: Stars - Flames 5:4 pp

Svečnikov proti Bruins dohral?

Hráči Caroliny sa v ďalších zápasoch série s Bostonom asi budú musieť zaobísť bez dôležitého útočníka Andreja Svečnikova. Ruský hokejista utrpel zranenie v tretej tretine tretieho zápasu, v ktorom Bruins uspeli 3:1.

"Nevyzerá to veľmi dobre," priznal hlavný tréner Hurricanes Rod Brind'Amour. "Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Je to pre nás veľká nepríjemnosť."

Svečnikov sa zranil v súboji so slovenským obrancom Zdenom Chárom. Po reštarte ligy odohral celkovo šesť zápasov s bilanciou štyri góly a tri asistencie.

Pacioretty musí platiť

Útočník Vegas Max Pacioretty bol potrestaný pokutou vo výške 2500 dolárov za sekanie útočníka Chicaga Alexa DeBrincata vo štvrtom dueli série prvého kola bojov o Stanley Cup.

Oddelenie bezpečnosti hráčov NHL o tom informovalo v noci na pondelok. K incidentu došlo len 12 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zápasu, v ktorom Blackhawks zvíťazili 3:1 a znížili stav série na 1:3 na zápasy.

Štvrtý zápas: Vegas - Chicago 1:3

Vráti sa Pastrňák do akcie?

Do uší fanúšikov tímu Boston Bruins v nedeľu priletela skvelá správa. Podľa informácií zo zámoria by totiž do štvrtého duelu série proti Carolina Hurricanes mohol naskočiť aj David Pastrnak, ktorý kvôli nešpecifikovaných problémom vynechal už dva zápasy.

"Dnes na chvíľu korčuľoval a potom pracoval v posilňovni. Je to nádejné," povedal o elitnom útočníkovi tréner Bostonu Bruce Cassidy. "Ešte je skoro hovoriť, ako to bude vyzerať (v utorok). Uvidíme ráno. Teraz by som to v najlepšom prípade videl tak 50 na 50. Počas 24 hodín sa to samozrejme môže ešte zmeniť."

Schenn odvrátil pohromu

Po dlhšom čase zase pôsobili ako tím, ktorý si minulý rok na jar podmanil celú NHL. Hráči tímu St. Louis Blues zvládli thriller proti mužstvu Vancouver Canucks a vďaka víťazstvu 3:2 po predĺžení v sérii znížili stav na 1:2.

O víťazný gól sa v čase 75:06 postaral útočník Brayden Schenn, ktorý presnou strelou zakončil samostatný únik a vrátil úradujúcich šampiónov do série.