Rantanen zariadil Avalanche dvojzápasový náskok

Ešte jedna porážka a po kráľovi Východnej konferencie, ktorým boli Tampa Bay Lightning, bude vonku z hry aj víťaz Západnej. Calgary Flames druhýkrát v sérii nezvládli predĺženie, padli na ľade Colorado Avalanche 2:3 a v sérii prehrávajú už 1:3 na zápasy.
Pritom sa dlho zdalo, že hostia odčinia debakel 2:6 z minulého súboja. Ešte po odohraní 48 minút totiž viedli o dva góly, ale namiesto vyrovnania série majú Flames nôž na krku.

Colorado Avalanche - Calgary Flames 3:2 po predl. (stav série: 3:1)
Napriek minulému šesťgólovému prídelu, ku ktorému však patrilo aj 50 úspešných zákrokov, sa v bránkovisku znova predstavil Mike Smith. Dlho držal čisté konto, v prvej tretine bol rovnako bezchybný aj jeho náprotivok Philipp Grubauer a prvé dejstvo sa tak skončilo bez gólov.
David Rittich Smithovi kryl chrbát zo striedačky Flames a jeho prvý štart v play off v kariére sa zase trochu oddialil. Grubauer inkasoval ako prvý, keď sa v presilovej hre strelou cez cloniacich hráčov v 24. minúte presadil Elias Lindholm.
Favorit celej série potom na konci 47. minúty zvýraznil svoj náskok zásluhou Dereka Ryana, ale ani to nestačilo na veľmi dôležitú výhru, vďaka ktorej by kanadský tím opäť získal výhodu domáceho prostredia.

Rantanen bez prípravy vystrelil výhru

O 72 sekúnd neskôr znížil J.T. Compher a domáci zavetrili korisť. Vystupňovali svoj tlak, Mikael Backlund im podrazením pomohol získať početnú výhodu a Rantanen v čase 57:10 vyrovnal.
Ďalšie trpké chvíle vzápätí pripravil Noah Hanifin, ktorý vyhodil puk do hľadiska, ale hostia odolali a išlo sa do predĺženia.
V ňom urobil rovnakú chybu domáci obranca Ian Cole, ale Flames sa presilová hra veľmi nevydarila a Grubauera ani neprinútili k vážnejšiemu zákroku.
[Kompletné pokrytie série Calgary s Coloradom]
Nakoniec sa opakoval scenár zo zápasu číslo 2, keď v predĺžení rovnako pykal Cole, ale Avalanche sa úspešne ubránili a potom rozhodli.
V čase 50:23 Rantanen rozhodol svojím druhým gólom večera, keď Avalanche s tromi hráčmi rozobrali štvoricu súperov.
Smith bol opäť blízko k méte 50 zákrokov, pripísal si ich 49. Domáci Grubauer pomohol k úspechu 35 zákrokmi.
Ďalší zápas: Piatok 19. apríla (sobota 20. apríla 4:00 SELČ) v Scotiabank Saddledome v Calgary