Cernak

V noci na nedeľu bolo v NHL poriadne rušno, hralo sa totiž až na 12 štadiónoch. Slovenský obranca Erik Černák dal rozhodujúci gól Tampy Bay, ktorá porazila Washington 6:3 a stanovila nový klubový rekord v počte víťazstiev. Jaroslav Halák v bránke Bruins pomohol svojmu tímu zdolať Columbus 2:1 po predĺžení a Boston tak ukončil šnúru troch porážok.

Černák rozhodol o rekordnej výhre Lightning
Stret dvoch špičkových tímov NHL sa zmenil na jednoznačnú záležitosť. Tampa Bay na svojom ľade prestrieľala Washington 6:3 a potvrdila svoju nadvládu nad celou ligou.
Pre Lightning je to už 55. triumf v ročníku, spolu má na konte 114 bodov. V oboch prípadoch sa jedná o rekordné zápisy floridského klubu.
"Je naozaj úžasné prekonať tieto rekordy," tešil sa útočník domácich Alex Killorn. "Ale to pre nás nie je to hlavné. Chceme ísť do bojov o Stanley Cup v čo najlepšej forme."
Práve Killorn sa stal hlavnou postavou duelu, konto Capitals totiž zaťažil svojím úplne prvým hetrikom v NHL. Dôrazný útočník sa dvakrát presadil v prvej tretine a v závere ešte strelou do prázdnej bránky korunoval svoj výkon.
Černák skóroval v úvode tretej tretiny a asistencie pri jeho góle si pripísali Ryan McDonagh a Ondřej Palát. Gól dvadsaťjedenročného slovenského obrancu sa nakoniec ukázal ako víťazný a Černák pridal štvrtý zásah v ročníku. Bodoval v druhom dueli v rade.
Hostia tempu Lightning nestačili, dvakrát sa presadil kapitán Ovechkin a presne mieril aj John Carlson. Na bodový zisk to však nestačilo.
"Proti takémuto dobrému súperovi musíte začať dobre, čo sa nám nepodarilo," upozornil útočník hostí T.J. Oshie na fakt, že Capitals po jedenástich minútach prehrávali už o dva góly. "Urobili sme príliš veľa chýb."

Černák prestrelil Holtbyho a zvýšil náskok Tampy

Halák pomohol ukončiť sériu prehier
Hráči Bostonu dokázali zabrať po troch porážkach v rade, keď pred svojimi fanúšikmi zvládli dôležitý duel proti Columbusu 2:1 po predĺžení.
Halák si v bránke domácich pripísal 24 úspešných zákrokov a inkasoval len jeden gól, keď ho v úvodnej tretine zápästím prekonal Matt Duchene.
Hrdinom zápasu sa stal kanonier Brad Marchand, ktorý v čase 63:30 zužitkoval prihrávku Patricea Bergerona a jubilejným 30. zásahom v ročníku pritiahol dva body do rúk Bruins. Pre Bergerona to bol 800. bod v kariére.
"Celý zápas sme hrali veľmi dobre. Darilo sa nám držať puk ďaleko od našej bránky, presne to sme od hráčov chceli," upozornil tréner Bostonu Bruce Cassidy.
Domáci sa dostali do vedenia v čase 5:51, keď Patrice Bergeron využil presilovú hru. Druhú asistenciu zaznamenal David Krejčí.
Blue Jackets odpovedali v závere prvého dejstva, keď sa presadil Duchene. Ďalších gólov sa diváci v riadnom hracom čase už nedočkali, rozuzlenie nastalo až v predĺžení.
"Páčilo sa mi, ako sme dnes hrali. Oproti predchádzajúcim zápasom to z našej strany bolo smerom dozadu oveľa lepšie," ocenil kouč hostí John Tortorella.
Boston tak ostal na druhom mieste v tabuľke Východnej konferencie, Columbus je ôsmy a čaká ho tvrdý boj o postup do play off.

Marchand dal víťazný gól a imitoval McGregora

Toronto narazilo v Ottawe
Hráči Toronta dostali poriadne cez prsty, nezvládli úlohu jasného favorita a na ľade Ottawy vyfasovali debakel 2:6.
Švédsky útočník Magnus Paajarvi zažiaril v domácom drese dvoma gólmi, Zack Smith pridal tri asistencie a Senators mali vývoj zápasu pevne vo svojich rukách.
"Musíme si uvedomiť, že je pre nás dôležitá aj defenzíva. Nie je to len o strieľaní gólov," hneval sa po dueli útočník hostí John Tavares.
Skúsený strelec sa podieľal na oboch góloch svojho tímu, jeden strelil a na druhý prihral. Vysokú porážku na ľade najhoršieho tímu ligy však neodvrátil.
"Úprimne, toto bol asi nás najlepší výkon v sezóne," vyhlásil kouč domácich Marc Crawford. "Všetko išlo naším smerom. Premieňali sme šance, výborne sme sa pohybovali. A brankár nás podržal."
Do zostavy víťazov sa prvýkrát od 2. marca vrátil Christián Jaroš, ktorý odohral viac ako 16 minút. V obrane sa postavil proti Martinovi Marinčinovi, ktorý mal za Toronto jeden mínusový bod a pripísal si jeden strelecký pokus.
Do domácej bránky sa postavil Anders Nilsson a predviedol 35 úspešných zákrokov. Okrem Tavaresa ho dokázal prekonať už len Morgan Reilly.

Gibbons sa presadil v páde z bekhendu

Jets sa blížia k čelu Západu
Hráči Winnipegu majú cenný skalp, tentoraz na svojom ľade zdolali Calgary 2:1 a pomaly sa blížia k úplnému čelu tabuľky Západnej konferencie.
Jets majú na konte 88 bodov, vládnu Centrálnej divízii a držia sa na treťom mieste konferencie. Strata na prvé Calgary však po vzájomnom dueli predstavuje už len sedem bodov a Jets navyše čaká o jeden zápas viac.
"Dopadlo to presne tak, ako sme si želali. Proti takýmto súperom je dôležité vychádzať zo zabezpečenej obrany. To sa nám darilo," ocenil útočník Winnipegu Mathieu Perreault.
Skóre duelu otvoril v závere prvej tretiny Mark Scheifele, na druhej strane vo vlastnom oslabení v čase 27:16 vyrovnal Mark Jankowski.
Definitívnu podobu výsledku potom určil práve Pereault, ktorý zužitkoval presilovú hru a pripojil 14. zásah v sezóne.
V bránke Flames dostal prednosť veterán Mike Smith, ktorý predviedol 19 úspešných zákrokov. David Rittich mu kryl chrbát zo striedačky.

Scheifele otvoril skóre v závere prvej tretiny

Penguins utrpeli debakel
Pittsburgh po sérii troch výhier tvrdo narazil, keď na svojom ľade utrpel debakel 1:5 so St. Louis a naďalej ostáva na šiestom mieste tabuľky Východnej konferencie.
O jediný gól Penguins sa postaral český útočník Dominik Simon, ktorý sa presadil v čase 29:53. Ale domáci v tej chvíli prehrávali už o štyri góly.
"Tento zápas nám vôbec nevyšiel, nedarilo sa nám prakticky nič," povzdychol si kapitán domácich Sidney Crosby. "Musíme na tento duel čo najrýchlejšie zabudnúť."
Blues určili ráz duelu už v prvej časti, keď sa presadili Oskar Sundqvist a Vince Dunn. V strednom dejstve udreli Pat Maroon a Jay Bouwmeester, konečnú podobu výsledku potom svojím druhým gólom určil Dunn.
"Začali sme výborne, čo bolo kľúčové pre vývoj duelu," pochvaľoval si tréner Blues Craig Berube. "Darilo sa nám kontrolovať puk, boli sme veľmi silní v útočnom pásme. Sme spokojní."
Veľký podiel na úspechu hostí mal gólman Jordan Binnington, ktorý si pripísal spolu 40 úspešných zákrokov.
Ostatné zápasy: Sharks stále čakajú na play off, Montreal nestačil na Chicago
Hráči New York Islanders nezvládli úlohu papierového favorita a padli v Detroite 1:2. Obidva góly Red Wings, ktorí pretrhli šnúru štyroch porážok, doručil útočník Andreas Athanasiou.
Hráči Floridy predviedli skvelý obrat, keď ešte sedem minút pred koncom riadneho hracieho času v Los Angeles prehrávali 2:3, ale nakoniec získali všetky body za výhru 4:3. Rozhodujúcim gólom v čase 58:04 sa o ňu postaral útočník Jonathan Huberdeau.
Carolina demonštrovala dobrú formu, keď porazila Buffalo 4:2 a pridala tretiu výhru z posledných štyroch zápasov. Víťazný gól strelil veterán Justin Williams.
Boj o play off si skomplikoval Montreal, ktorý doma podľahol Chicagu 0:2. Hviezdou duelu sa tak brankár Corey Crawford, ktorý pochytal všetkých 48 streleckých pokusov domácich hráčov, vrátane troch z hokejky Tomáša Tatara.
Minnesota sa priblížila k postupovým priečkam, keď vo svojej aréne rozložila New York Rangers 5:2. Útočník Ryan Donato sa blysol dvomi gólmi.
Arizona vydolovala len bod z domáceho stretu s Edmontonom. O triumfe Oilers 3:2 po predĺžení rozhodol tromi bodmi kapitán hostí Connor McDavid, autor dvoch gólov a jednej asistencie. V súboji sa proti sebe postavili útočník Richard Pánik a obranca Andrej Sekera, ani jeden z nich nebodoval.

McDavid ukázal svoju rýchlosť a trafil v oslabení

San Jose nevyužili príležitosť zaistiť si postup do play off, keď doma podľahli Nashvillu 2:4 a na potvrdenie účasti v bojoch o Stanley Cup si tak ešte musia počkať. Útočník hostí Viktor Arvidsson sa blysol dvomi gólmi.