Colorado postúpilo do druhého kola play off

Pre hokejistov Calgary Flames sa skončila sezóna. Víťaz Západnej konferencie namiesto úspešného ťaženia za Stanley Cupom vyhorel podobne ako víťaz Východu. Tampa Bay Lightning vypadli v 1. kole po štyroch zápasoch s Columbusom, Calgary proti Coloradu jasne ovládlo prvý duel, ale potom už žiadny iný.

Pod postupové víťazstvo 5:1 na kanadskej pôde sa podpísalo tromi bodmi až kvarteto hráčov: Colin Wilson a Mikko Rantanen si pripísali dva góly a prihrávku, Nathan MacKinnon a Tyson Barrie nazbierali tri asistencie.
Calgary Flames - Colorado Avalanche 1:5 (konečný stav série: 1:4)
Flames boli naozaj odhodlaní vrátiť sa do série a pokúsiť sa ju preklopiť na svoju stranu, ale Avalanche im nedali žiadnu šancu.
Namiesto toho si vychutnali triumf už na území súpera a dostali sa cez prvé kolo prvýkrát od roku 2008, keď v šiestich zápasoch porazili Minnesota Wild.
[Kompletné pokrytie série Calgary s Coloradom]
Avalanche navyše ušetrili veľa síl a môžu sa pripravovať na ďalšieho súpera, ktorým bude víťaz série medzi San Jose Sharks a Vegas Golden Knights, v ktorej Vegas vedie 3:2 na zápasy.
Gabriel Landeskog pred polovicou úvodnej tretiny nasmeroval hostí k postupu, potom bez úhony prečkali trestné strieľanie, v ktorom sa predstavil Johnny Gaudreau a v 16. minúte Mikko Rantanen zvýšil vedenie.
Len šesť sekúnd pred prvou prestávkou oživil nádeje Flames T.J. Brodie, ktorý znížil, lenže tým bola strelecká produkcia tímu vyčerpaná.
V druhom dejstve úradoval Colin Wilson. V 27. minúte dal svoj prvý gól v tohtoročnom play off a potom v presilovke pripojil ešte jeden.
Medzitým dostal puk do bránky Gaudreau, lenže gól nebol uznaný kvôli nedovolenému bráneniu brankárovi, ktorého sa dopustil Sam Bennett. Výrok rozhodcov nezvrátil kouč Flames Bill Peters ani výzvou na preskúmanie situácie na videu.

Rantanen zvýšil náskok Colorada

Hoci Flames predviedli v sezóne nejeden impozantný obrat, tentoraz k nemu mali poriadne ďaleko. Ich skazu dokonal Rantanen, ktorý využil ďalšiu početnú výhodu po 57 sekundách tretej dvadsaťminútovky.
Nemecký gólman Philipp Grubauer pomohol k výhre 28 zákrokmi, Mike Smith si pripísal o jeden menej.
Prvýkrát od rozšírenia ligy v sezóne 1967-68 sa stalo, že dva najlepšie tímy základnej časti vypadli už v 1. kola play off.