Burns štyrmi bodmi priviedol Sharks k výhre

San Jose sa v noci na sobotu radovalo zo štvrtej výhry v play off za sebou. Po obrate v sérii 1. kola proti Vegas Golden Knights z 1:3 na zápasy úspešne vstúpilo aj do semifinále Západnej konferencie proti Coloradu. Kanadský obranca Brent Burns sa pod víťazstvo 5:2 podpísal štyrmi bodmi za gól a tri asistencie.

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 5:2 (stav série: 1:0)
Sharks v utorok zavŕšili postup cez Vegas vďaka gólu Barclayho Goodrowa v čase 88:19. Hoci Colorado zavŕšilo sériu proti Calgary Flames v piatich dueloch už pred týždňom v piatok, zápas zvládlo dobre.
"Po takom siedmom zápase to bolo ťažké, ale odviedli sme skvelú prácu. Rýchlo sme sa vrátili do hry a naša práca v tretej tretine sa mi veľmi páčila. Držali sme sa v útočnom pásme a veľa sme im toho nedovolili," povedal brankár Martin Jones, ktorý si pripísal 26 úspešných zákrokov.
Úvod sa však lepšie vydaril Avalanche a po 130 sekundách hry sa ujali vedenia. Po strele Caleho Makara sa dostal k dorážke Gabriel Bourque a vedľa pravého betónu Martina Jonesa poslal puk do bránky. Bol to jeho premiérový bod v šiestom zápase v tohtoročnom play off.
V 15. minúte Gustav Nyquist tešil z prvého gólu v bojoch o Stanley Cup v drese San Jose. Philipp Grubauer Burnsov pokus vyrazil ľavým betónom, ale februárová posila Sharks z Detroit Red Wings sa dostala k puku a vyrovnala.

Makar tečoval Burnsovu strelu do vlastnej bránky

Colorado sa opäť dostalo do vedenia v čase 23:56, keď Colin Wilson využil presilovú hru pri vylúčení Dylana Gambrella. Prihrávku Mikka Rantanena usmernil za Jonesa z pozície medzi kruhmi.
"Predviedli sme veľa dobrých vecí, ale na iné sa ešte musíme pozrieť. Musíme nájsť spôsob, aby sme nestrácali vo fyzickej hre aj v korčuľovaní. Po týždňovej pauze niektorí naši hráči nemali rovnakú formu ako v minulej sérii," vyhlásil tréner Jared Bednar.
Obrat San Jose odštartoval v polovici duelu veterán Joe Thornton, ktorý v prečíslení dvoch na jedného dostal od Marcusa Sorensena prihrávku na pravý kruh a strelou k tyčke nedal Grubauerovi šancu.
O šesť minút neskôr sa tím z Kalifornii prvýkrát dostal do vedenia. Kevin Labanc sa dostal do útočného pásma, krásne sa prebojoval cez Rantanena a zápästím z medzikružia dostal strelu cez obrancu Samuela Girarda do horného rohu bránky mimo dosahu Grubauerovej lapačky.
"Myslím si, že sme ich herne prekonali. Vyhrali sme súboje v útočnom aj v obrannom pásme. Musíme tak aj pokračovať a preniesť to do druhého duelu," podotkol Labanc.
[Kompletné pokrytie série San Jose s Coloradom]
Domáci zvýšili na dvojgólový náskok 60 sekúnd pred koncom druhého dejstva, keď Makar telom nešťastne zrazil Burnsovo nahodenie od pravého mantinelu do vlastnej bránky. Asistenciu si pripísal tridsaťdeväťročný Thornton a bolo jeho jubilejná stá v 167. dueli v play off. Timo Meier zavŕšil výsledok pri hre hostí bez brankára.
Burns sa stal úplne prvým obrancom v histórii Sharks, ktorý si v zápase play off pripísal štyri body. S 51 bodmi tak prekonal rekord klubu v počte zápisov obrancu v bojoch o Stanley Cup a prekonal Dana Boylea (48).
Ďalší zápas: Nedeľa 28. apríla (pondelok 29. apríla 1:30 SELČ) v SAP Center v San Jose.