Utki

Hokejisti Pittsburgh Penguins si aj bez najväčšej hviezdy Sidneyho Crosbyho, ktorý je na maródke po otrase mozgu, poradili s Washington Capitals. Po domácej výhre 3:2 vedú 3:1 na zápasy a v sobotu môžu potvrdiť postup do finále Východnej konferencie. Anaheim Ducks na ľade Edmonton Oilers naopak vyrovnali stav série na 2:2.

Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 4:3 po predĺžení
Ducks aj druhýkrát dobyli Edmonton a potvrdili, že táto séria zatiaľ praje hosťom. Prvé dva duely totiž vyhrali Oilers v Kalifornii, takže o postupe do finále Západnej konferencie sa rozhodne najskôr v šiestom zápase. Piaty je na programe v piatok (sobota 4:30 SELČ) v Anaheime.
Hostí ťahal v Edmontone parádnym výkonom kapitán Ryan Getzlaf, ktorý bol pri všetkých štyroch góloch: dva sám dal a na dva ďalšie prihral, vrátane víťazného zásahu Jakoba Silfverberga 45 sekúnd po začiatku prvého predĺženia.
Anaheimský brankár John Gibson kryl 29 z 32 striel, edmontonský Cam Talbot mal 35 zákrokov. Dva body za asistencie si pripísal domáci útočník Leon Draisaitl.
Oilers mali zápas perfektne rozohraný, po prvej tretine viedli 2:0. Lenže hostia troma gólmi v druhej časti duel otočili a dostali sa do vedenia. To držali až dovtedy, kým 82 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Drake Caggiula.
V predĺžení však Silfverberg rýchlo zasadil strelu, na ktorú už Edmonton nemohol odpovedať.
Slovenský obranca Andrej Sekera tentoraz nebodoval, ale odohral najviac času zo všetkých domácich hokejistov (24:03), skončil s +1 bodom v plus/mínus, jednou strelou, jedným hitom a zablokoval tri pokusy Anaheimu.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3:2 (stav série: 3:1)
Významný krok smerom k postupu do finále Východnej konferencie urobili hráči Pittsburghu, ktorí na svojom ľade porazili Washington 3:2 a v sérii sa ujali vedenia 3:1 na zápasy.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal domáci gólman Marc-Andre Fleury. Skúsený brankár inkasoval len dvakrát, celkovo si pripísal 36 úspešných zákrokov vrátane niekoľkých kľúčových v záverečnom dejstve.
Penguins, ktorí na zápas nastúpili bez zraneného kapitána Sidneyho Crosbyho, začali skvelo. Už v čase 4:39 udrel útočník Patric Hornqvist a poslal svoj tím do vedenia.
V úvode druhej časti pripojil ďalší gól domácich Jake Guentzel, pre mladého strelca to bol už ôsmy zásah v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.
Pittsburgh bol v eufórii, tú ale hostia schladili dvoma gólmi v rozmedzí len 72 sekúnd. Najprv znížil Evgeny Kuznetsov, následne sa presadil aj Nate Schmidt.
Rozhodujúci moment duelu nastal v čase 31:24. Hosťujúci obranca John Carlson pykal na trestnej lavici, keď sa obranca Justin Schultz oprel do prihrávky Evgeniho Malkina a strelou od modrej čiary prepálil brankára Bradena Holtbyho.
Capitals si v záverečnej časti vytvorili drvivý tlak, svojho súpera jednoznačne prekonávali. Celkový pomer striel vyznel 37:19 pre Washington, výborný Fleury ale už tretí puk za svoj chrbát nepustil. Penguins sú tak jedinú výhru od postupu.