Voracek_112

Opět ukázal, že je v nové sezoně ve skvělé formě. Český útočník Jakub Voráček svou šestou trefou v ročníku rozhodl v prodloužení o vítězství celku Philadelphia Flyers nad Detroit Red Wings 4:3.

Překonal krajana Petra Mrázka, v dresu vítězů si naopak vychutnal v brankovišti výhru Michal Neuvirth. Premiéru v NHL si odbyl útočník Ondřej Kaše, ale musel strávit porážku týmu Anaheim Ducks s Pittsburgh Penguins 1:5.
Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings 4:3 po prodl.
Voráček v čase 61:41 po přečíslení dvou na jednoho po přihrávce Claudea Girouxe střelou z první z pravého kruhu pokořil Mrázka a dovršil obrat Flyers. Ti v zápase prohrávali 0:2 i 2:3, ale nastavení vynutil 64 vteřin před koncem obránce Mark Streit.
Giroux díky přihrávce na Voráčkovu trefu prodloužil svou bodovou sérii na deset utkání v řadě, což je jeho osobní rekord v NHL. "Řekl jsem si, že když na mě obránce vyrazí, tak přihraju. Vyšlo to dobře," pochvaloval si Giroux průběh rozhodující akce. Sedmadvacetiletý Voráček, nejproduktivnější český hráče sezony, si vylepšil bilanci na 11 bodů z 11 zápasů.
Mrázek nezabránil porážce ani 36 úspěšnými zákroky. "Minutu před koncem jsme vedli 3:2, je to velké zklamání," litoval Mrázek. Neuvirth pochytal 22 střel soupeře.
Philadelphia potvrdila, že se jí doma proti Red Wings daří a připsala se proti nim na vlastním ledě už 12. vítězství za sebou. Jednu asistenci v dresu Detroitu zaznamenal slovenský forvard Tomáš Tatar.
Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins 1:5
V dresu Ducks se dočkal prvního startu v NHL dvacetiletý Ondřej Kaše, ale pokazila mu jej jednoznačná prohra s obhájcem Stanley Cupu. Odchovanec Kadaně dostal příležitost při zraněních Ryana Getzlafa a Nicka Ritchieho a strávil na ledě 8 minut a 42 vteřin, přes minutu si zahrál i v početní výhodě. Vyslal dvě střely na branku a připsal si jeden minusový bod.
Ducks draftovali Kašeho v roce 2014 v sedmém kole na 205. pozici. Do Severní Ameriky odešel z Chomutova po sezoně 2014-15 a působil na farmě v San Diegu v American Hockey League. V tomto ročníku si připsal v šesti duelech za Gulls čtyři body za dva góly a dvě asistence.
Za Pittsburgh chytal po zranění poprvé v sezoně Matt Murray a připsal si 32 úspěšných zákroků. Kapitán Penguins Sidney Crosby, který start do ročníku zmeškal kvůli otřesu mozku, dovedl i při čtvrtém startu svůj tým k vítězství.

price110216_169

Montreal Canadiens - Vancouver Canucks 3:0
Canadiens pomohl k vítězství 42 úspěšnými zákroky brankář Carey Price, který vychytal poprvé v sezoně čisté konto. Montreal prodloužil sérii výher už na osm utkání a má nejlepší bilanci z prvních deseti zápasů v klubové historii. Získal v nich 19 bodů, což je o rok více než v minulém ročníku i v sezoně 1943-44.
"Jsme na to samozřejmě pyšní. Všichni jsme byli zklamaní z toho, jak jsme zakončili minulou sezonu. Chtěli jsem v té nové dobře začít a dokázat, že jsme pořád kvalitní mužstvo," řekl Price, který v minulé sezoně odchytal vinou zranění jen 12 utkání. Montreal v ní po dobrém startu neprošel do play off.
Vancouver, který v prvních pěti duelech nasbíral devět bod, vyšel popáté za sebou naprázdno a dokonce pošesté v řadě prohrál.
Momenty večera:
1. Montreal dál kraluje
Canadiens dosáhli už osmou výhrou za sebou a s 19 body jasně kralují NHL. Tolik bodů z prvních deseti zápasů získal Montreal poprvé v historii. Dosud bylo jeho maximem 18 bodů ze sezon 1943-44 a 2015-16.
2. Voráček září
Jakub Voráček dává zapomenout na střelecké trápení ze začátku minulé sezony a daří se mu podobně jako v ročníku 2014-15. Loni dal v prvních 30 duelech jedinou branku, nyní má na kontě šest tref z 11 utkání a dělí se o třetí místo v tabulce střelců.
3. Crosby nepoznal hořkost porážky
Kapitán Penguins Sidney Crosby zmeškal kvůli otřesu mozku start do sezony a po návratu dovedl Pittsburghu k vítězství ve všech čtyřech duelech. Zatím v ročníku zná jen chuť vítězství, protože při triumfu na World Cupu v dresu Kanady také slavil ve všech šesti duelech.
Hvězdy večera:
1. Jakub Voráček (PHI): 1 gól, 3 střely, vítězná trefa
2. Carey Price (MON): 42 úspěšných zákroků, 1. nula v sezoně
3. Kris Letang (PIT): 2 body, 1 gól, 6 střel
Na co se těšit:
Na programu je 12 zápasů a Jaromír Jágr se v dresu celku Florida Panthers pokusí ukončit svůj třízápasový bodový půst doma proti New Jersey Devils, odkud do současného působiště přišel loni na konci února.