Kings ss

Tyler Toffoli nastřílel hattrick a rozhodl tak o výhře Los Angeles Kings, kteří v duelu 2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series porazili domácí Colorado Avalanche 3:1. Dvěma asistencemi mu pomohl Anze Kopitar. Porážce nezabránil ani Pavel Francouz, jenž se do branky dostal po zranění Philippa Grubauera na začátku třetí třetiny.

"Diváci byli skvělí. Tím spíš nás mrzí, že jsme před nimi nedokázali urvat dva body. Byla velká zima a oni nás pořád povzbuzovali. Krásný zážitek, bohužel s nešťastným koncem pro nás," litoval finský útočník Colorada Mikko Rantanen.
Sobotní duel pod širým nebem před 43.574 fanoušky na Falcon Stadium, v kampusu U.S. Air Force Academy v Colorado Springs, byl vyrovnaný až do poslední minuty. V čase 59:05 však českého gólmana překonal právě Tofolli, jenž dal všechny tři góly Kings. Poté, co Francouzovi přejeli před očima dva hráči, nemohl vidět střelu kanadského útočníka ze střední vzdálenosti, která zapadla do sítě.
Zklamaný Francouz: [Fanoušci by si zasloužili výhru]
Pět sekund před koncem přidal Toffoli svůj třetí gól do prázdné branky a stal se tak prvním hráčem v historii NHL, který dal v utkání pod širým nebem hattrick. Navíc byl jediným střelcem vítězného L.A.,
"Když jsme šli (při hře Colorada bez brankáře) na led, (Kopitar) mi říkal: 'Jen si najeď do volného prostoru a až dostaneš puk, pošli ho do prázdné.' Myslím, že takhle nervózní jsem u střely do prázdné branky ještě nikdy nebyl, ale klaplo to," usmíval se Toffoli.

Toffoliho hattrick v rámci Stadium Series

Za Colorado se prosadil obránce Samuel Girard. Grubauer si připsal 14 zákroků, v čase 42:33 do něj však nešťastně najel vlastní zadák Ian Cole. Francouz měl poté šest úspěšných zásahů.
Jonathan Quick v brance vítězů chytil 32 střel, z toho 15 v první třetině. Český útočník Martin Frk odehrál 14 minut a čtyři sekundy, měl jednu střelu na branku a -1 v plus/minus hodnocení.
Kings díky výhře vylepšili svou bilanci v zápasech pod širým nebem na dvě výhry proti jedné porážce: 25. ledna 2014 podlehli na Dodger Stadium týmu Anaheim Ducks 0:3, 21. února 2015 na Levi's Stadium v Santa Claře pak vyhráli 2:1 nad San Jose Sharks. V obou případech se tehdy teploty šplhaly k 15 stupňům, tentokrát bylo 0,3 stupně Celsia. Tedy i o dost víc, než před čtyřmi lety při Stadium Series v Denveru mezi Avalanche a Detroit Red Wings, jenž byl duelem s nejvyšší teplotou v historii NHL: plus 18 stupňů Celsia.
"Tentokrát byla mnohem větší zima než tehdy v Kalifornii. Na tenhle večer budu dlouho vzpomínat," tvrdil centr Kopitar.
[Pro zpravodajství NHL.com/cs ze Stadium Series 2020 klikněte zde]
Tím spíš, jaký průběh měl sobotní duel. Kings, kteří v Colorado Springs bojovali i s nadmořskou výškou přes 1800 metrů, přežili úvodní velký tlak domácích. V prvních deseti minutách nasypali na Quicka 13 puků, ale gólman L.A. si se všemi střelami poradil, takže Toffoli mohl na druhé straně při jedné z mála šancí dostat svůj tým do nečekaného vedení.
"Frustrující zápas," povzdechl si centr Avalanche Nathan MacKinnon, jenž tentokrát vyšel naprázdno.
Los Angeles i přes výhru zůstává poslední v Západní konferenci, vyhrálo však druhý zápas po sobě. Colorado mělo naopak šanci jít do čela Západu, tam však po sobotní porážce zůstávají St. Louis Blues i přesto, že prohráli v Nashvillu (vice v souhrnu dne).