Krejci

Ve šlágru proti týmu Montreal Canadiens vyšel bodově naprázdno, ve čtvrtečním souboji s celkem Columbus Blue Jackets ale David Krejčí znovu zabral. Tvořivý centr si připsal dvě nahrávky a výrazně se podílel na výhře Boston Bruins 5:2. Dvěma asistencemi se blýskl i Radek Faksa, veterán Radim Vrbata pak v dresu týmu Arizona Coyotes oslavil gól.

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 5:2
Drtivý nástup do utkání zajistil hráčům Boston Bruins triumf 5:2 nad Columbus Blue Jackets. Hosté se sice už ve třetí minutě ujali zásluhou Nicka Foligna vedení, poté ale v rozmezi čtyř minut inkasovali stejný počet gólů. Představení načal Torey Krug, po něm mířili přesně i Matt Beleskey, Austin Czarnik a Tim Schaller.
Český centr David Krejčí se na výhře Bruins podílel dvěma asistencemi, celkem jich má v sezoně na kontě už šest.
"Po skvělé první třetině jsme věděli, že nás čeká ještě 40 minut," vyhlásil gólman Bostonu Tuukka Rask. "Je to klišé, ale museli jsme zůstat dál ve střehu. To se nám povedlo."
Náskok Bruins ještě vylepšil v čase 31:51 veterán David Backes, konečnou podobu výsledku pak dal korigující trefou hostující Sam Gagner.

Florida Panthers - San Jose Sharks 2:4
Velký obrat předvedli hráči celku San Jose Sharks, kteří zvítězili na ledě týmu Florida Panthers 4:2 a připsali si druhý triumf v řadě.
Hosté brzy prohrávali už 0:2, kdy se o obě branky Floridy postaral bývalý útočník San Jose Jason Demers.
Tým z Kalifornie ale dokázal čtyřmi zásahy vývoj zvrátit, gólman Sharks Martin Jones předvedl 22 úspěšných zákroků.

Pittsburgh Penguins - Minnesota Wild 2:4
Cenný úspěch vydřel tým Minnesota Wild, který uspěl na ledě posledních vítězů Stanley Cupu Pittsburgh Penguins 4:2.
Hlavní hvězdou duelu se stal hostující veterán Eric Staal, který ke vstřelenému gólu připojil i dvě asistence. Za domácí se o branky podělili Sidney Crosby a Patric Hornqvist, oba mířili přesně v přesilové hře.

Tampa Bay Lightning - New York Islanders 4:1
Jednou asistencí přispěl útočník Ondřej Palát k triumfu svého mužstva Tampa Bay Lightning 4:1 nad celkem New York Islanders.
Palát se v čase 22:50 podílel na trefě Stevena Stamkose v početní výhodě, která poslala celek z Floridy do vedení 3:0. Za hosty v brance nastoupil slovenský gólman Jaroslav Halák, po třetí inkasované brance byl ale vystřídán.

Montreal Canadiens - Los Angeles Kings 4:1
Ve výborných výkonech pokračuje lídr Východní konference, tým Montreal Canadiens, který na svém ledě udolal celek Los Angeles Kings 4:1 a připsal si třetí triumf v řadě.
Kanadský tým si během dvou třetin vytvořil tříbrankový náskok a průběh duelu kontroloval. Gólman Carey Price předvedl dohromady 23 úspěšných zákroků.

Arizona Coyotes - Winnipeg Jets 2:3
Třetí výhru z posledních čtyř zápasů urvali hráči Winnipeg Jets, kteří zvítězili na ledě týmu Arizona Coyotes 2:3.
V dresu domácích se střelecky prosadil Radim Vrbata, který v 10. minutě zužitkoval přesnou přihrávku Jordana Martinooka, na bodový zisk to ale nestačilo. Pro Vrbatu to byl pátý zásah v sezoně.

Calgary Flames - Dallas Stars 2:4
Zraněními decimovaný tým Dallas Stars zabral, když dokázal zvítězit na ledě celku Calgary Flames 4:2.
Velkou zásluhu na úspěchu Stars měl český útočník Radek Faksa, který zaznamenal dvě asistence. Vítěznou branku zajistil v čase 47:20 kapitán Jamie Benn.

Další čtvrteční zápasy:
Carolina Hurricanes - Anaheim Ducks 2:4
Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 3:1
Nashville Predators - St. Louis Blues 3:1
1. Úžasný Miller
Fantastický zákrok předvedl gólman Vancouveru Ryan Miller, který se dokázal vrátit do opuštěné branky a do lapačky schovat gólovou střelu Henrika Zetterberga.
2. Probuzený Stamkos
Po třech duelech, kdy vyšel střelecky naprázdno, lídr Tampy Bay Steven Stamkos zapnul. V duelu s New York Islanders dal gól, navíc si připsal i dvě asistence.
3. Utrápená Florida
Jako na houpačce jsou zatím výsledky týmu Florida Panthers. Porážka střídá výhru, týmu kolem veterána Jaromíra Jágra se nedaří nakročit k vítězné sérii. I proto je na Východě až na čtrnáctém místě.
1. Eric Staal (MIN): 1 gól, 2 asistence, 6 střel
2. Steven Stamkos (TBL): 1 gól, 2 asistence, 4 střely
3. Ryan Kesler (ANA): 2 góly, 3 střely