Nečas poslal Hurricanes do vedení v početní výhodě

Běžela přestávka po druhé třetině sobotního utkání celků Vegas Golden Knights a Carolina Hurricanes. Domácí měli v kapse průběžný náskok 3:1 a zdálo se, že je o osudu duelu rozhodnuto.
Spoustu fanoušků Hurricanes v tu chvílí možná odešlo od televizních obrazovek. Kdo ví, i řada nestranných hokejových příznivců nejspíš přepnula kanál s tím, že je vítěz duelu daný.

To ovšem byla obrovská chyba. Carolina totiž opět ukázala, že je v této sezoně týmem, který se za žádné situace nevzdává. Ať je průběžný stav z pohledu celku z Raleigh sebezoufalejší, bílý ručník do ringu zkrátka neletí. Nikdy!
Na ledě T-Mobile Areny v noci na neděli Hurricanes ve třetím dějství pořádně přitopili pod kotlem, svému soupeři nasázeli celkem čtyři góly a nakonec urvali dva body za triumf 6:5 po nájezdech.
"Tenhle tým se prostě nevzdává," upozornil po divokém duelu finský útočník Sebastian Aho. "Utkání se nevyvíjelo naším směrem, ale nikdy jsme neztratili víru v to, že můžeme nějaké body získat."
Hurricanes se tak stali teprve 10. týmem v této sezoně, který dokázal vyhrát dva různé zápasy, ve kterých prohrával během závěrečného dějství o dvě branky.

Reimer vychytal v prodloužení Theodorea

"Bylo to zvláštní utkání," procedil mezi zuby zklamaný trenér Vegas Peter DeBoer. "Abych se přiznal, měl jsem z něj docela velké obavy. Sice jsme začali dobře, ale v poslední třetině jsme úplně vypadli z role."
Carolině se podobně jako několikrát předtím povedlo duel 'zbláznit', překlopit ho k otevřené bitvě nahoru-dolů. Což je způsob boje, který týmu napěchovanému mladými, rychlými a produktivními hráči naprosto vyhovuje.
Proti Golden Knights zaznamenali po gólu a asistenci finští reprezentanti Teuvo Teräväinen, Sebastian Aho a Erik Haula. Jednu branku vstřelil český talent Martin Nečas, obránce Jake Gardiner připojil tři asistence.
"Z naší strany to nebylo dobré utkání. Moc dobře jsme věděli, čeho jsou Hurricanes schopní. Dopředu jsme se na to upozorňovali, přesto jsme příliš lacino ztráceli puky a pouštěli soupeře do šancí," kroutil nechápavě hlavou útočník Golden Knights Jonathan Marchessault.
Carolina potřebovala necelých 13 minut na to, aby do branky gólmana Marca-Andreho Fleuryho naskládala čtyři puky. S ohledem na pouhých 12 střeleckých pokusů v závěrečné periodě navíc vykázala excelentní efektivitu.
"Nastoupili na nás od prvního vhazování, tlačili a tlačili. My jsme tomu bohužel nedokázali čelit, pomáhali jsme si fauly a byli za to potrestaní," podotkl DeBoer.
Hurricanes tak znovu ukázali, že jsou mužstvem takřka netušených možností. Stačí si připomenout prosincový duel na ledě Toronto Maple Leafs.
Klub z Raleigh tehdy prohrával po necelých šesti minutách už 0:3. Pak nasázel pět po sobě jdoucích branek, aby nakonec padl ve fantastickém představení 6:8.
Duely Caroliny v této sezoně zkrátka nejsou ničím pro kardiaky.
Exkluzivní obsah a vše podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
"Pro nás trenéry by samozřejmě bylo lepší, kdybychom zvládali zápasy ve větším klidu," usmál se hlavní kouč Hurricanes Rod Brind'Amour. "Na druhou stranu chceme využít potenciál, který v týmu je. Máme tu spoustu mladých a hladových kluků, hrají rychle a zajímá je především ofenziva. Proto jsou některá naše utkání hodně divoká."
Tento poněkud otevřený způsob boje zatím týmu kolem kapitána Jordana Staala vyhovuje, Carolina aktuálně figuruje na sedmém místě tabulky Východní konference a je na maximum zapojena do boje o postup do play off.
"Vytyčili jsme se jasný cíl, za kterým si jdeme. Máme mladý tým, hokejem se především bavíme. Dokud to přináší výsledky, určitě od toho nebudeme ustupovat," upozorňuje Staal.
Výsledky zatím Carolina skutečně má. A fanoušci díky sobotnímu obratu už poněkolikáté zjistili, že se od jejích zápasů nevyplácí odcházet předčasně.