fla 6-10

Kouzlo úspěchu Florida Panthers v play off?

Výtečné třetí třetiny.

Což se přesně ukázalo ve druhém finálovém utkání, v němž domácí tým zdeptal Edmonton Oilers třemi góly právě v závěrečném dějství. A hlavně díky tomu uspěl 4:1 a v sérii se ujal vedení 2:0.

"Od začátku tréninkového kempu tvrdě pracujeme a vyplácí se to," hodnotí klíčový útočník Matthew Tkachuk. "Každý z hráčů je ve výborné kondici. Všichni jsme válečníci."

Panthers jsou schopni udeřit v době, kdy soupeřům už mohou docházet síly. Což není případ týmu z prosluněného státu, který je ve finále Stanley Cupu podruhé v řadě. Právě také výborná úspěšnost v závěrečném dějství stojí za jeho úspěchem.

"Je to hlavně tím, že se celých 60 minut snažíme dodržovat všechno, co máme," přidává svůj postřeh Tkachuk, jenž v dosavadních 19 utkáních v play off posbíral 19 bodů (5+14).

V utkání číslo 2 se Panthers prosadili ve třetí části třikrát. Celkem mají v této fázi utkání během v play off vysoce pozitivní bilanci - 28:11.

"Vytváříme na soupeře tlak, nenecháme ho dýchat. V tomhle jsme opět odvedli výbornou práci," chválí šestatřicetiletý útočník Kyle Okposo, který touží po svém premiérovém Stanley Cupu. Panthers ho získali krátce před play off z týmu Buffalo Sabres.

Dodává jim zkušenosti a bojovnost.

"Zdá se, že nám to vychází. Takže se v tom budeme snažit pokračovat," dodal na téma třetích třetin. Oilers po dvou částech drželi nadějný stav 1:1, ovšem potom už jen přihlíželi tomu, jak nadšení domácí, hnaní nadšenými fanoušky, dávají jeden gól za druhým.

"Jdeme do třetiny a snažíme se dát gól. To je naše mentalita," popisuje finský útočník Anton Lundell, který se na výhře podílel dvěma asistencemi. Druhou si připsal ve třetí části, když se podílel na přesilovkovém úderu, který zařídil Evan Rodrigues. Pro něj to byl druhý gól vítězného večera.

Rodrigues využil přesilovku a zvýšil na 3:1 pro Panthers

Hlavně díky povedené závěrečné části se Panthers dostali v sérii do vedení 2:0 a i na ledě Oilers se budou snažit pokračovat v podobném duchu.

Tým kolem Connora McDavida, nejlepšího hráče NHL posledních let, se nemůže ofenzivně prosadit. Ve dvou zápasech vstřelil jediný gól a gólman Sergej Bobrovskij je zatím nad jejich síly.

Bobrovskij kryl únik McDavida a udržel Panthers vedení 3:1

Není divu, že se na hráčích projevuje frustrace, což bylo vidět v závěru druhého utkání.

"To ani nevím. Možná máte lepší oči," pousmál se Lundell při otázce od reportérů na podrážděnost hokejistů Oilers, kteří těžkou vstřebávali, že jim i druhý zápas na ledě Panthers utekl.

"My se soustředíme na naši hru. Ale jestli jsou (frustrovaní), je to dobré znamení," reaguje finský útočník, jenž v 19 zápasech play off posbíral 14 bodů (3+11).

Florida opět ukázala psychickou odolnost a vůli po vítězství. Ve vyřazovací části vyhrála popáté poté, co po dvou třetinách byla remíza. V tomto případě prohráli Panthers pouze jednou. I to svědčí o jejich sebevědomí.

Florida vstoupila do finále výborně. Ze dvou utkání má dvě výhry. "Během zápasu jsme se zlepšovali," všiml si i kouč Paul Maurice a ocenil třígólový nášup ve třetí části.

Oilers jsou přitlačení ke zdi.

Musejí se z toho rychle oklepat a doma zabrat. Pozor si opět budou muset dát na to, aby jim soupeř neukázal sílu především ve třetí části. To už by s McDavidem a spol. mohlo zamávat tak, že by se sen o Stanley Cupu mohl rozplynout.