Po vyřazení Philadelphia Flyers ve 2. kole Stanley Cupu s pozdějšími šampiony Carolina Hurricanes toužil po tom reprezentovat Česko na mistrovství světa IIHF, aby tím poděkoval končícímu trenérskému štábu v čele s koučem Radimem Rulíkem. Dan Vladař však přiletět nemohl, zastavily ho zdravotní problémy, kvůli kterým nakonec zůstal ve Spojených státech téměř až do poloviny června.
"Musel jsem tam po sezoně strávit ještě dost času. Když tam je pak člověk měsíc, už se strašně těší domů a trošku se mu klepou kolena. Bohužel na mistrovství světa to nebylo. Chtěl jsem se rozloučit s trenéry, kteří byli úplně úžasní," litoval gólman Flyers, jenž chytal pod Rulíkem na loňském MS i na letošní olympiádě v Miláně.
"Z toho pohledu mě to strašně mrzí. Samozřejmě jsem mistrovství světa sledoval, klukům jsem hrozně moc držel palce, škoda, že to nevyšlo. Ale věřím tomu, že příští rok zase pojede hodně kluků (z NHL) a že uděláme nějaký úspěch."




















