BOS Bruins lose vs Kraken

Delší pauzy v zápasovém programu jim nesvědčí. Boston Bruins mají zjevně problém opět nahodit motory a nějakou dobu trvá, než se dostanou do provozní teploty.

Důkazem je nevýrazné období, které v současnosti prožívají. Po pauze vyhrazené pro All-Star Game prohráli čtyři z pěti zápasů a přišli kvůli tomu o vedení ve Východní konferenci.

Poslední jejich porážky doma v TD Garden se Seattle Kraken (1:4) v noci na pátek využili Florida Panthers a aktuálně kralují oni, zatímco Bruins se trápí.

"Teď se nám výsledkově zrovna nedaří, ale takové věci se během sezony zkrátka stávají a je třeba si tím projít," poznamenal domácí kouč Jim Montgomery.

Drhne především ofenzivní část hry. Při jediné výhře za dané období sice Bruins smetli 4:0 Vancouver Canucks, ale ve zbývajících vystoupeních vyšli jednou naprázdno, dvakrát dali po gólu a jednou vstřelili dvě branky.

To vše v podání mužstva, jemuž během přestávky patřilo šesté místo v průměru vstřelených branek na utkání. Nyní jsou Bruins s číslem 3,31 desátí.

"Všichni přitom víme, že děláme věci správně," řekl útočník Morgan Geekie, jenž se upsal Bostonu v červenci po dvou sezonách v dresu Seattlu. "Jsme dobrým týmem, víme, že v naší kabině ta kvalita je. Jde jen o to, abychom vyladili pár detailů. A začne to tam padat."

Hořkosti neradostné bilance přidává ještě fakt, že všech pět zápasů po pauze odehráli před svými fanoušky.

A ani těm jistě neunikla souvislost s obdobím, které prožívali jejich oblíbenci v prosinci, kdy měli trochu delší pauzu v programu a před Vánoci prohráli pět ze šesti utkání. Během série čtyř porážek vstřelili tehdy sedm branek.

Jaká tehdy byla reakce? Náprava byla ohromující. V dalších šesti kláních mezi 27. prosincem a 6. lednem nasázeli Bruins sokům celkem 30 branek, vyhráli pět z nich a vše bylo zase ve správných kolejích.

Proti Kraken přitom vše začalo dobře. Na konci páté minuty otevřel skóre David Pastrňák, dal tak již svůj devátý úvodní gól v této sezoně a chybí mu jen jediný zásah, aby měl tři takové ročníky s alespoň 10 góly. Ze stále aktivních hráčů zvládli něco takového jen Alexandr Ovečkin (4 sezony) a Sidney Crosby (3).

Problémem bylo, že Pastrňákovou trefou s pořadovým číslem 34 pro Boston vše skončilo.

Pastrňák se prosadil z dorážky po Zachově střele a otevřel skóre

Další kotouč už domácí za záda Joeyho Daccorda neprotlačili, přestože na střely na branku zvítězili poměrně jasně 37-26.

"Daccord odchytal skvělý zápas, o tom rozhodně není pochyb," ocenil Pastrňák. "A hlavně od toho gólu byl skvělý. Já ani nevím, jak jsem dostal puk do branky, s gólmanem může taková chvíle otřást, ale on se pak zvednul a chytal vážně dobře."

A Seattle, který hraje na postupové hraně v Západní konferenci o všechno, toho náležitě využil. Ještě před polovinou první třetiny vyrovnal v přesilovce Jordan Eberle. Ve 38. minutě poslal hosty do vedení Eeli Tolvanen, agónii Bruins pak během třetí části prohloubili Matty Beniers, jenž zaznamenal i dvě asistence, a gólem do prázdné branky Jared McCann.

"Spousta věcí v naší hře se mi přitom zamlouvala. Nastřelili jsme tam několikrát tyčku...," připomněl kouč Montgomery. "I když teď nemáme výsledky, není všechno špatně. Semkneme se a bude pokračovat v práci."

"Myslím, že je třeba koukat na naší hru jako na celek. Trenéři si vedou skvěle, jak nás v těchto chvílích povzbuzují," uvedl útočník Charlie Coyle. "Od té přestávky nejdou věcí naším směrem, ale pořád se snažíme vylepšovat naši hru, to je naše mise. Není důvod být teď nějak dole."

Bruins i jejich přívržencům nezbývá nyní nic jiného, než doufat, že to nejlepší mají skutečně teprve před sebou. A že současné mraky se jim povede rozprášit podobným stylem, jak se jim to podařilo na přelomu roku.