RangersCelebrate

Odborníci aj fanúšikovia až do konca minulého týždňa užasnuto krútili hlavami nad tým, ako sa darí novému tímu NHL Vegas Golden Knights. Tí z prvých deviatich zápasov sezóny osem vyhrali a ani raz z dvoch vystúpení na ľade súperov neodišli porazení.

Lenže po utorkových zápasoch je všetko inak. A vyzerá to tak, že rozprávka O statočných rytieroch sa môže skončiť tak rýchlo, ako sa začala.
A to nielen ich vinou.
Minimálne na prvotné pochybnosti totiž stačili dva rýchle duely v jednom meste. Zverenci kouča Gerarda Gallanda dostali od New York Islanders aj New York Rangers zhodne šesť gólov (6:3 a 6:4) a ich celková bilancia už zrazu nie je taká úchvatná.
Navyše sú tu reálne dôvody myslieť si, že v najbližších dňoch to nebude lepšie.
Ako je dobre známe, Vegas sa zranili už traja brankári. Po jasnej jednotke Marc-Andre Fleurym a jeho záskoku Malcolmovi Subbanovi musel ísť v pondelok na maródku aj dovtedy výborný Oscar Dansk. A keď vám chytá štvorka, je jasné, že od ideálu to bude mať ďaleko.
Maxime Lagace určite nie je hlavným vinníkom dvoch porážok v New Yorku, hoci s úspešnosťou zákrokov 81,1 percenta sa nemôže vyslovene chváliť.
"Beriem to ako veľkú skúsenosť a celé si to užívam. Veľmi som si želal, aby sme vyhrali, ale to sa nepodarilo a ja sa musím sústrediť na ďalší zápas. Dúfam, že sa vrátime k víťazným kartám," povedal Lagace.

Dvojku mu v poslednom zápase robil narýchlo povolaný a ešte len devätnásťročný junior Dylan Ferguson z Kamloops vo WHL. Ďalšie zranenie asi radšej netreba privolávať. Najmä ak je Fleuryho návrat po otrase mozgu zatiaľ veľmi neistý.
Golden Knights zradila proti Rangers hlavne disciplína. Po dvoch tretinách totiž viedli o dva góly, ale potom sami vysadili súpera do sedla.
"Dve tretiny sme hrali výborne," hodnotil zápas Gallant. "A až do dvojitého vylúčenia v tej poslednej sme mali všetko pod kontrolou. Ale odvtedy, ako Rangers znížili na 3:4, sme boli… Tím z expanzie," dodal.
Víťazný gól strelili Newyorčania tiež z presilovky, posledný už potom padol do odkrytej bránky.

Vegas musia tretinový výpadok veľmi ľutovať. Dobre totiž vedia, že ich čakajú ďalšie zápasy v arénach súperov a ak znovu neuspejú, doteraz úspešná sezóna sa môže zmeniť na poriadne trápenie.
"Dnes sa cítim vinný za porážku. Vonku nemôžeme vyhrávať s toľkými trestami," hneval sa útočník ligových nováčikov David Perron. Práve on dostal 2+2 minúty v piatej minúte poslednej časti. "Musíme nájsť cestu, ako sa zase zlepšiť," vyhlásil bojovne.
Golden Knights majú možnosť postaviť sa osudu už vo štvrtok (piatok 0:00 SEČ), keď sa predstavia na ľade Boston Bruins a dostanú sa do polovice tripu.