Capitals ovládli prvý duel, Backstrom dal dva góly

V prvých zápasoch play off síce niekoľko papierových favoritov vyhorelo, ale Washington sa do tejto skupiny nepridal. Obhajca Stanley Cup zvládol vstup do kľúčovej fázy sezóny, keď doma zdolal Carolinu 4:2.

Capitals sa mohli oprieť predovšetkým o individuálny výkon útočníka Nicklasa Backstroma, autora dvoch gólov. K úspechu Hurricanes nepomohol ani gólman Petr Mrázek, ktorý inkasoval tri góly z 18 striel.
Washington Capitals - Carolina Hurricanes 4:2 (stav série: 1:0)
Washington zvládol to, čo sa v noci na štvrtok nepodarilo Tampe Bay. Trojgólový náskok, ktorý si vypracoval v úvodnej časti, mu na triumf nad Carolinou nakoniec stačil.
[Kompletné pokrytie série Washingtonu s Carolinou]
Capitals vtrhli do duelu ako uragán. V čase 9:58 prvýkrát udrel Backstrom a už o štyri minúty neskôr pridal aj druhý zárez v presilovej hre. Tretinu snov potom opäť v početnej výhode zavŕšil kapitán Alex Ovechkin.
"Tri góly v úvodnej časti nám dodali množstvo energie," usmial sa Backstrom. "Počas zvyšku duelu sme však boli šťastnejším mužstvom. Hurricanes majú dobrý tím, hrajú veľmi rýchlo a agresívne."
Švédsky reprezentant to vystihol presne. Boli to totiž hostia, kto mal viac z hry. Dokazuje to aj pomer striel na bránku, ktorý znie 29:18 pre Carolinu, ktorá odohrala prvý duel play off od 26. mája 2009.
Hurricanes sa po bezgólovej strednej časti dokázali vrátiť do duelu. V záverečnom dejstve sa o to postaral útočník Andrei Svechnikov, ktorý udrel dvakrát v priebehu 139 sekúnd.
Nadšene bojujúci hostia sa však už k vyrovnaniu nedopracovali. Poistku na domáci triumf pridal Lars Eller, ktorý sa v poslednej minúte riadneho hracieho času presadil do prázdnej bránky.
"Máme za sebou ťažký zápas. Ale urobili sme veľa dobrých vecí," podotkol tréner hostí Rod Brind´Amour. "Bohužiaľ sme neuspeli pri hre špeciálnych tímov. To bol hlavný príbeh celého zápasu."

Ovechkin sa oprel do voľného puku a skóroval

V bránke Hurricanes nechýbal Petr Mrázek, ale na duel nebude spomínať v dobrom. Inkasoval totiž až trikrát zo 17 striel.
"Nick Backstrom odohral vynikajúci zápas," chválil svoju hviezdu tréner domácich Todd Reirden. "Je neuveriteľné, aké konzistentné sú jeho výkony. Vždy, keď potrebujeme našu hru dostať na vyššiu úroveň, tak v tom má prsty."
Ďalší zápas: Sobota 13. apríla 21:00 SELČ v Capital One Arene vo Washingtone.