VegasCelebrates

V nedeľnom programe NHL sa predstavil len jeden slovenský hráč. Obranca Andrej Sekera skončil na strane porazených, jeho Oilers na ľade Vegas prehrali 3:6. Dvoma gólmi sa o to postaral Jonathan Marchessault. Philadelphia vybojovala cenný triumf, keď po nájazdoch porazila Pittsburgh a stále živí nádej na postup. Calgary sa stalo ďalším tímom s istým miestom v play off, keďže Minnesota prehrala s Islanders 2:3 po predĺžení. Hviezdny nováčik Elias Pettersson z Vancouveru pridal 60. bod v sezóne a vyrovnal rekord klubu.

Vegas znova víťazne
Hráči Vegas opäť dokázali skvelú formu, tentoraz na svojom ľade prestrieľali Edmonton 6:3 a pridali už ôsmu výhru z posledných deviatich zápasov.
Golden Knights boli v celom dueli vždy o krok vpred. Oilers síce dokázali dvakrát vyrovnať, ale od druhej tretiny už na góly domácich nenachádzali odpoveď.
Dvakrát sa strelecky presadil Jonathan Marchessault, presne mierili aj Mark Stone, Brayden McNabb a Alex Tuch. Kapitán hostí Connor McDavid sa blysol dvoma asistenciami.
Jednou prihrávkou sa na triumfe Golden Knights podieľal aj český útočník Tomáš Nosek, ktorý v čase 19:05 pripravil gól pre Codyho Eakina.
Vegas si vďaka výhre upevnilo postavenie na piatom mieste tabuľky Západnej konferencie a ťažký test zvládlo aj bez zraneného brankára Marc-Andre Fleuryho.
Medzi tromi tyčami ho zastúpil Malcolm Subban a predviedol 16 úspešných zákrokov.
Andrej Sekera odohral v drese porazených viac ako 16 minút, počas ktorých mal bilanciu jeden strelecký pokus, štyri zablokované strely a jeden mínusový bod. Po 13 odohraných dueloch v ročníku má na konte dve asistencie.

Marchessault prekonal Koskinena na lapačku

Flyers zvládli derby po predĺžení
Hráči Philadelphie vybojovali veľmi dôležitý triumf, keď uspeli na ľade Pittsburghu 2:1 po predĺžení a stále tak živia nádej na postup do play off.
Hrdinom ostro sledovanej bitky dvoch veľkých rivalov sa stal útočník Sean Couturier, ktorý udrel 3.4 sekundy pred koncom predĺženia a zaistil tak Flyers všetky body.
"Vedel som, že mám ešte trochu času. Pred buly ostávalo do konca nejakých 30 sekúnd, mal som to v hlave. Som rád, že mi to tam padlo," vyhlásil Couturier.
Flyers pritom neboli ďaleko od toho, aby v prestížnom strete vôbec nebodovali. Od úvodu tretej časti totiž prehrávali po góle domáceho Teddyho Bluegera.
Hosťom sa podarilo vyrovnať krok len 19 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď James van Riemsdyk strelil svoj 25. gól v ročníku.
"Dnes sme mali oveľa dôraznejšie brániť," upozornil tréner Pittsburghu Mike Sullivan. "Samozrejme, že sme sklamaní, záver zápasu sme mali zvládnuť oveľa lepšie."
Philadelphia výhrou oživila nádeje na postup do play off, na ôsme miesto aktuálne stráca šesť bodov. Pittsburgh je na Východe šiesty.

Dallas vybojovali len bod
Hráči Dallasu nevyužili príležitosť, ako si výrazne pomôcť v boji o play off,. Na svojom ľade totiž podľahli Vancouveru 2:4 po nájazdoch.
Stars tak utrpeli druhú prehru v rade a na siedmom mieste tabuľky Západnej konferencie majú len trojbodový náskok pred deviatou Minnesotou.
"S ohľadom na priebeh zápasu však musíme byť šťastní aj z toho bodu," upozornil gólman Stars Anton Khudobin. "Každý zápas je teraz nesmierne ťažký, hrá sa o všetko."
Domácim vôbec nevyšiel vstup do zápasu. Už po 52 sekundách udrel hosťujúci Tim Schaller a ten istý hráč sa presadil aj o desať minút neskôr.
Keby v úvode druhej časti Elias Pettersson premenil trestné strieľanie , mohlo byť s Dallasom zle. Ale Khudobin svoj tím podržal a Jamie Benn ho potom len 22 sekúnd pred druhou sirénou vrátil do zápasu. Na jeho góle sa asistenciou podieľal aj český obranca Roman Polák.
Domáci postupom času stupňovali tlak, brankára hostí Jacoba Markstroma zasypali 44 strelami. A dočkali sa vyrovnania, o ktoré sa v čase 56:10 postaral Taylor Fedun.
Dramatický duel tak dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých Josh Leivo v štvrtej sérii rozhodol o výhre kanadského mužstva.
Pettersson sa na výhre Canucks podieľal jednou asistenciou a dostal sa tak na 60 bodov v sezóne. Mladý Švéd tak vyrovnal rekordný zápis Ivana Hlinku a Pavla Bureho, ktorí sú najproduktívnejšími nováčikmi v histórii Canucks. Pettersson ich čoskoro môže prekonať.
"Som na to veľmi hrdý, to je jasné," usmial sa. "Obaja boli skvelí hráči, takže je pre mňa česť, že som sa dostal na rovnaké čísla."

Pettersson vyrovnal rekord pri góle Schallera

Grubauer vynuloval Devils
Hokejisti Colorada splnili úlohu favorita, keď v domácom prostredí porazili New Jersey 3:0 a vylepšili si postavenie v boji o play off.
Hviezdou zápasu sa stal domáci brankár Philipp Grubauer, ktorý pochytal všetkých 22 striel súpera a pripísal si tretie čisté konto v posledných piatich dueloch.
"Potrebujeme vyhrávať, urobili sme krok správnym smerom," radoval sa skúsený brankár. "Nemôžeme sa spoliehať na to, že ostatné tímy budú strácať body. Musíme si to uhrať sami."
Avalanche sa ujali vedenia v čase 22:22, keď sa presadil obranca Tyson Barrie. Ten istý hráč udrel aj o necelých deväť minút neskôr.
Konečnú podobu výsledku potom v úplnom závere riadneho hracieho času stanovil Nathan MacKinnon. Pre hviezdneho útočníka to bol už 37. zárez v ročníku.
"Tieto body sme potrebovali," vydýchol si Barrie. "Ale stále to z našej strany nie je úplne ideálne, sme schopní hrať oveľa lepšie."
Colorado aktuálne stráca na postupové pozície štyri body.

Grubauer si vyrážačkou poradil so šancou Rooneyho

Ostatné zápasy: Prehra Wild zaistila Calgary postup, Blues majú len bod
St. Louis bojuje so zlou aktuálnou formou, v nedeľu prehralo v Buffale 3:4 po nájazdoch a stratilo už štvrtý z posledných piatich duelov. O triumfe Stars rozhodol Sam Reinhart, ktorý sa presadil v tretej sérii.
Minnesota získala len bod, keď na svojom ľade podľahla New York Islanders 2:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v čase 61:04 Brock Nelson. Prehra Wild poslala do play off Calgary, ktoré sa po Tampe stalo ďalším postupujúcim tímom.
Florida si skomplikovala stíhaciu jazdu za postupom do play off, keď prehrala v Anaheime 2:3. Útočníci hostí Jonathan Huberdeau a Aleksandar Barkov si pripísali dve prihrávky. Panthers strácajú osem bodov na ôsme miesto Východnej konferencie.