tatar 2

Do štvrtkových duelov NHL zasiahli piati Slováci a všetci utrpeli porážku.Tomáš Tatar v súboji Canadiens s Buffalom strelil svoj tretí gól v priebehu dvoch zápasov, ale z výhry 6:5 po predĺžení sa radovali hosťujúci Sabres.
Jaroslav Halák inkasoval päť gólov od Vancouveru, po ktorých ho v bránke Bruins vystriedal Tuukka Rask. Ani ten už rozbehnutý Vancouver nezastavil a Boston kapitána Zdena Cháru doma padol 5:8. Philadelphia porazila Arizonu s Richardom Pánikom 5:4 po predĺžení, Ottawa v zostave s Christiánom Jarošom zase podľahla Vegas 3:5.

Tatarov gól prehru neodvrátil
Tatar nadviazal na utorkový zápas proti Rangers (5:3 pre New York), v ktorom strelil dva góly, a opäť sa strelecky presadil. Montrealu to však znova nestačilo a tentoraz padol na domácom ľade 5:6 po predĺžení.
Slovenský kanonier sa dal svoj šiesty gól v sezóne v polovici druhej tretiny, keď zužitkoval výbornú prihrávku Maxa Domiho a zakončil rýchle prečíslenie. Canadiens vďaka tomu vyrovnali na 4:4. Dvadsaťsedemročný forvard má po 16 odohraných zápasoch v ročníku bilanciu 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií.
Český útočník Sabres Vladimír Sobotka prežil najvydarenejší duel od júlového príchodu zo St. Louis. Z prvých 12 zápasov mal na konte len dva body, ale v Montreale stihol už do 15. minúty dva góly a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.

Tatar vyrovnal po prihrávke Domiho

V Bell Centre najprv otvoril skóre, keď v prečíslení dvoch na jedného po prihrávke Evana Rodriguesa zakončil do odkrytej bránky. Potom získal Sabres aj vedenie 2:1 vďaka dorážke zblízka. Sobotka trafil dvakrát v jednom dueli NHL naposledy 9. marca 2013, keď hetrikom zariadil výhru Blues v San Jose 4:3 po predĺžení.
Buffalo v zápase štyrikrát stratilo vedenie a po dvoch tretinách prehrávalo 4:5. V 43. minúte však Jeff Skinner vyrovnal svojím druhým gólom v zápase a Rasmus Ristolainen v čase 61:38 rozhodol.
Canucks vyhnali z bránky Haláka
Halák síce štartoval v bránke domáceho Bostonu, ale strávil v nej len polovicu duelu. V 35. minúte ho po piatich góloch z 19 striel Canucks vystriedal Tuukka Rask, ale ani on už Vancouver nezastavil a Bruins doma padli 5:8.
Za Boston si pripísal tri asistencie David Krejčí, ktorý zažil prvý trojbodový zápas v NHL. Zo svojho príspevku však veľkú radosť nemal, hoci dve jeho prihrávky viedli k vyrovnaniu.
Najprv center v 14. minúte pripravil pozíciu pre obrancu Matta Grzelcyka, ktorý z ľavého kruhu svojím prvým gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. V polovici zápasu Jake DeBrusk tečoval Krejčího prihrávku za Jacoba Markstroma a upravil na 3:3. V 54. minúte bol pri znížení na konečných 5:8, keď v presilovej hre našiel Grzelcyka, ktorého pokus usmernil do bránky Danton Heinen.
Bo Horvat zažiaril v drese víťazov štyrmi bodmi za dva góly a rovnaký počet asistencií. Loui Eriksson si proti svojmu bývalému tímu pripísal dva góly a jednu prihrávku.

Horvat skóroval v oslabení proti Bostonu

"Loui odohral fenomenálny zápas. Neboli to len góly, ale aj mnoho iných vecí. Napríklad pri bránení, ale samozrejme dal aj dôležité góly. Ukázali sme svoje sebavedomie. Stále sa zlepšujeme," povedal Horvat.
Canucks bodovali piatykrát za sebou a z toho štvrtýkrát vyhrali. Osem gólu v zápase strelili prvýkrát od 14. novembra 2009, keď porazili Colorado Avalanche 8:2.
Voráček pomohol zavŕšiť obrat Flyers
Philadelphia síce už v šiestej minúte viedla nad Arizonou 2:0, ale Coyotes vyrovnali a v 27. minúte vďaka gólom Dereka Stepana a Michaela Grabnera počas 24 sekúnd v oslabení otočili stav na 4:2. Domáci však v tretej tretine stratu vymazali a po 61 sekundách nadstavenia rozhodli o svojom triumfe.
Strelu Jakuba Voráčka ešte brankár Darcy Kuemper vyrazil, ale český forvard sa potom v súboji pri mantineli šikovne dostal cez Kevina Connautona a predložil puk strelcovi víťazného gólu Shayneovi Gostisbehereovi.
"Vedel som, že ten súboj vyhrá. Urobil to skvele. Potreboval som sa dostať do voľného priestoru, aby mi prihral. Dal mi to krásne," chválil Voráčka Gostisbehere.
Richard Pánik odohral za Coyotes čas 13:20, v zápase mal bilanciu jedna strela, dva hity, dva bloky a štyri minúty na trestnej lavici. V 12 odohraných zápasoch si pripísal štyri body za tri góly a jednu asistenciu.
Márny finiš Blackhawks
Nový kouč Chicaga Jeremy Colliton, ktorý nahradil v utorok odvolaného Joela Quennevillea, musel pri svojom debute prehryznúť porážku. Jeho tím pred vlastným publikom v United Center v 22. minúte prehrával s Carolinou už 0:4. Blackhawks sa nevzdali, ale dokázali stiahnuť stratu len na 3:4 a prehrali šiestykrát za sebou.
"V priebehu zápasu sme sa zlepšovali. Začali sme korčuľovať a vytvárali sme si tlak. Zlepšila sa aj naša hra v obrannom pásme," povedal Colliton, ktorý sa presunul na lavičku Chicaga z Rochesteru z American Hockey League a v 33 rokoch je najmladším koučom v NHL.
Viac o téme: [Quenneville padol aj kvôli predchádzajúcim úspechom]
Ďalšie zápasy: Florida zlomila prekliatie s Edmontonom, Thornton hral 1500. zápas v NHL
Florida ukončila dlhé čakanie na domáci úspech a porazila Edmonton 4:1. Oilers tak v BB&T Center zdolala prvýkrát od 8. marca 2002 po deviatich prehrách v rade. Panthers, ktorí sa vrátili do hry po piatkovom vystúpení v Global Series v Helsinkách proti Winnipeg Jets (4:2), prvýkrát v sezóne vyhrali dvakrát za sebou.
Tampa Bay stále bez útočníka Ondřeja Paláta, ktorého zranenie v dolnej časti tela z 26. októbra si vyžiada minimálne ďalšie štyri týždne, pridala štvrtú výhru v rade. Na vlastnom ľade zdolala New York Islanders 4:2 a víťazný gól dal až v čase 58:34 Tyler Johnson.
Joe Thornton odchádzal zo svojho 1500. zápasu NHL sklamaný, Sharks prehrali v Dallase 3:4. Za Stars dvakrát skóroval Devin Shore.
Vegas síce na ľade Ottawy stratilo trojgólový náskok, ale nakoniec vybojovalo výhru 5:3. V 50. minúte William Carrier odpovedal na finiš Senators a Pierre-Edouard Bellemare potom ešte poistil výsledok.
Minnesota vyhrala v Los Angeles 3:1 a pri všetkých góloch Wild bol kapitán Mikko Koivu, ktorý zaznamenal tri prihrávky.