tatar goal

V kabíne pózoval v obrovskom kabáte s kožušinovým golierom a neubránil sa smiechu. Strelec dvoch gólov Tomáš Tatar bol najlepším hráčom Montreal Canadiens v sobotnom zápase proti Pittsburgh Penguins a odštartoval novú tradíciu, keď si na seba navliekol proprietu, ktorú do kabíny priniesol nový kapitán Habs Shea Weber.

"Ja neviem, asi to bude kabát z Harryho Pottera," vtipkoval Tatar, ale inšpiráciou netradičného odevu bol obľúbený seriálový hit Hra o tróny a kabátec, ktorý nosil lord Snow. "Ale je to zábava, keď si môžete dovoliť také veci. Ak teda vyhráte," dodal dvadsaťsedemročný útočník.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
V Montreale na úvod sezóny vôbec nepanuje trápenie, ako uvádzali najrôznejšie predpovede. Canadiens vybojovali zo štyroch zápasov päť bodov, posledné dva hlavne zásluhou Tatara. K dvom gólom pridal aj asistenciu. To všetko stihol od začiatku druhej tretiny do konca jej deviatej minúty.
"Nemali sme dobrý štart," glosoval Tatar stav 0:2 po prvej tretine. "Ale keď poriadne korčuľujeme, tak môžeme hrať proti komukoľvek. V Los Angeles (0:3) sme tú rýchlosť nevyužívali. Ale proti Penguins to už bolo niečo iné, lepšia hra a viac šancí."
Na pripomenutie: Tatar sa po siedmich rokoch v Detroit Red Wings pred tohtoročným play off sťahoval k Vegas Golden Knights, ale v rozbehnutom tíme nenašiel to pravé uplatnenie a vlastne ani nebolo prekvapením, keď ho tohtoroční finalisti Stanley Cupu vytrejdovali.

Spoločne s Nickom Suzukim bol vymenený do Montrealu za Maxa Paciorettyho a prvé dni novej sezóny zatiaľ nenaznačujú, že by Canadiens urobili zlý krok. Tatar nazbieral v štyroch zápasoch bilanciu 2+2, Pacioretty mal po šiestich dueloch na konte jeden gól...
Duel proti Penguins navyše ukázal, že šikovný útočník má stále výborné inštinkty. Už po jedenástich sekundách strednej časti ako prvý našiel neposedný puk a umiestnil ho do bránky hostí. V deviatej minúte potom bleskovo o gólmana Caseyho DeSmitha poslal Montreal do vedenia.
"Celý tím sa zomkol, nebola to len naša lajna. Od začiatku druhej tretiny sme začali hrať dobre," povedal Tatar a brutálna strelecká prevaha 19:4 v druhej dvadsaťminútovke mu dala za pravdu. "Dokázali sme ich zatlačiť a za to patrí vďaka celému tímu."
Po nevydarenom angažmáne vo Vegas Tatar potreboval reštart a ten mu manažment Canadiens a kouč Claude Julien poskytli. Slovenský útočník dostal priestor na ľavom krídle elitnej formácie vedľa centra Philipa Danaulta a Brendana Gallaghera. Proti Pittsburghu odohral viac ako 21 minút, čo je skokový nárast oproti minútam, ktoré dostal v play off za Golden Knights.
Viac o téme: [Všade samé góly. Zažijeme rekordnú sezónu?]
Tatar je jedným z faktorov, ktoré zatiaľ pesimistom ohľadne montrealských výsledkov zatvárajú ústa. Ale kouč Julien vie, že bez kontinuálnej každodennej práce to nepôjde.
"Na tých päť bodov sme sa naozaj nadreli, ale to neznamená, že by sme mali byť spokojní. Musíme chcieť viac, musíme ostať hladní," apeloval tréner Julien na tím pred ďalším zápasom proti Detroit Red Wings.
Potom sa Tatar pokojne môže zase prezliekať do kabáta z Hry o tróny. Aj keď...
"Shea ho podľa mňa kupoval hlavne pre seba. Nás menších by sa totiž do toho kabáta zmestilo niekoľko," vyhlásil Tatarov spoluhráč z útoku Gallagher.