tatar

Útočník Tomáš Tatar strelil svoj jedenásty gól v sezóne, ktorým pomohol Detroit Red Wings k domácemu triumfu nad Florida Panthers 4:2. Po dlhom čase sa presadil aj Richard Pánik, ktorý sa vrátil do zostavy Chicago Blackhawks a zaznamenal prihrávku, radosť mu však pokazila prehra s Vegas Golden Knights.
Jaroslav Halák predviedol 34 zákrokov v dueli proti Pittsburgh Penguins, ale inkasoval štyri góly a New York Islanders prehrali štvrtý zápas po sebe. Marko Daňo odohral tretí zápas po návrate do zostavy Winnipeg Jets, ktorí si poradili s Buffalo Sabres 4:3. Český útočník Tomáš Hertl strelil dva góly na ľade Ottawa Senators, San Jose Sharks to však stačilo len na bod za prehru po predĺžení.

Detroit Red Wings - Florida Panthers 4:2
Dvadsaťsedemročný Tatar sa presadil v ôsmej minúte druhej tretiny, keď po prihrávke Andreasa Athanasioua zvýšil vedenie Red Wings na 2:0. Zápas skončil s bilanciou dvoch bodov v hodnotení plus/mínus. Rodák z Ilavy strelil svoj jedenásty gól v sezóne a celkovo má na konte osemnásť bodov.
Jednu prihrávku si pripísal aj Martin Frk, ktorý asistoval v presilovej hre a pomohol zvýšiť na 3:2. Z pozície za ľavým kruhom vyslal po prihrávke Mikea Greena svoju povestnú strelu, ktorú pred Jamesom Reimerom jemne tečoval Anthony Mantha.
Detroit predtým viedol vďaka gólom Athanasioua a Tatara, ale Panthers po zásahoch Mikea Mathesona a Aleksandera Barkova vyrovnali. Ale po Manthovom zásahu v 56. minúte poistil výsledok Gustav Nyquist, ktorému prihral Henrik Zetterberg a pripísal si 600. asistenciu v NHL.

Chicago Blackhawks - Vegas Golden Knights 4:5
Pánik, ktorý v piatich z minulých deviatich zápasov ostal len na tribúne, v 28. minúte prihral na gól Patrickovi Sharpovi na 2:3. Blackhawks potom síce otočili stav na 4:3, ale nakoniec bodový zisk nedosiahli. Golden Knights strhli zápas na svoju stranu a Rielly Smith o tom rozhodol v čase 53:53.
Vegas po štvrtkovej prehre na ľade St. Louis Blues 1:2 opäť zabralo a vyhralo deviaty z posledných desiatich zápasov. Nováčik ligy vládne Západnej konferencii s 58 bodmi zo 40 duelov a len o tri body zaostáva za celkovým lídrom Tampa Bay Lightning.

Ottawa Senators - San Jose Sharks 6:5 po predl.
Hertl strelil dva góly, ktoré však stačili Sharks len na bod. V Ottawe v siedmej minúte otvoril skóre vo vlastnom oslabení, v ktorom sa po prihrávke Logana Couturea dostal do úniku a rýchlou strelou na lapačku prekonal Craiga Andersona.
V 34. minúte Hertl zvýšil na 5:2 pre Sharks šťastným gólom. Pri pokuse zasunúť puk spoza bránky síce v súboji s Dionom Phaneufom spadol, ale dostal puk dostal do bránkoviska, kde si ho Anderson hokejkou zrazil za bránkovú čiaru.
Lenže Ottawa si v tretej tretine tromi gólmi vynútila predĺženie, v ktorom po siedmich sekundách rozhodol Matt Duchene a zakončil zápas s bilanciou troch bodov za dva góly a asistenciu.

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 0:4
Hlavnou hviezdou bol Crosby, ktorý pomohol k ešte len druhej výhre Penguins z posledných piatich zápasov štyrmi bodmi za gól a tri asistencie. Sprong skóroval dvakrát a brankár Tristan Jarry si vďaka 31 úspešným zákrokov pripísal druhé čisté konto v sezóne.
"Boli sme rýchli, veľa sme strieľali a vytvorili sme si veľa šancí. To je presne spôsob, akým by sme mali hrať," pochvaľoval si Crosby.
Islanders prehrali už piatykrát za sebou a Halák tomu nezabránil ani 34 úspešnými zákrokmi. Jeho tím navyše v prvej tretine prišiel o ofenzívneho lídra Josha Baileyho, ktorý odstúpil kvôli zraneniu v hornej časti tela.

Winnipeg Jets - Buffalo Sabres 4:3
Jets predĺžili svoju bodovú sériu na päť zápasov, v ktorých štvrtýkrát vyhrali. Blake Wheeler sa na tom podieľal gólom a asistenciou, keď skóroval v štvrtom zápase v rade bodoval piaty raz za sebou. Pri tejto sérii zaznamenal päť gólov a tri asistencie.
Winnipeg dokázal vo vzájomných súbojoch proti Sabres zastaviť sériu štyroch zápasov bez bodu. Uspel prvýkrát od 16. decembra 2014, keď doma vyhral 5:1.
Marko Daňo odohral tretí zápas po návrate do zostavy Jets potom, ako strávil viac ako dva mesiace na tribúne. V deviatich odohraných zápasoch tejto sezóny zatiaľ strelil jeden gól.