RedWings_Win2

NHL v stredu pokračovala bohatou porciou pätnástich duelov. Tomáš Tatar skóroval v zápase Detroit Red Wings proti Edmonton Oilers, ktorý však jeho tím prehral 2:6. Chicago Blackhawks s Richardom Pánikom vybojovali jeden bod na ľade Tampa Bay Lightning po prehre 2:3 po predĺžení. Dramatický súboj Boston Bruins s New Jersey Devils rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých bol síce neúspešný slovenský útočník Peter Cehlárik, ale Bruins nakoniec odchádzali z New Jersey s výhrou 3:2.

Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 2:6
Tatar strelil svoj šiesty gól v sezóne, keď v čase 7:25 využil presilovú hru a otvoril skóre. Na jeho zásah však presne o minútu neskôr odpovedal Darnell Nurse. Do záveru prvého dejstva sa v drese Red Wings presadil aj Niklas Kornvall, potom sa už duel zmenil na jasnú záležitosť v réžii hostí.
Oilers v Little Caesars Arene ukončili sériu troch porážok za sebou a 13 hráčov si pripísalo minimálne jeden bod. Kapitán Connor McDavid pomohol svojmu tímu dvoma asistenciami. Edmonton tak zareagoval debakel z utorkového večera, keď podľahol St. Louis Blues 3:8 a počas série troch prehier dovolil súperom 18 gólov.
"Dnes sme počas celého zápasu robili čo bolo treba, ale musíme to zopakovať aj v piatok (proti Buffalo Sabres) a pokračovať v konzistentných výkonoch," uviedol tréner Edmontonu Todd McLellan.
V bránke domácich štartoval Jimmy Howard, ktorý inkasoval štyri góly z 19 striel a v druhej tretine ho nahradil Petr Mrázek, ktorý pustil dva puky a pripísal si sedem úspešných zákrokov.
Dvadsaťšesťročný Tatar sa zapísal do štatistík v treťom zápase v rade a vo štvrtom z posledných piatich stretnutí. Po dvadsiatich dvoch odohraných dueloch aktuálnej sezóny má na konte desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie.

Washington Capitals - Ottawa Senators 5:2
Mladý útočník Jakub Vrána zažil úžasný zápas, v ktorom sa dvoma zásahmi podieľal na triumfe celku Washington Capitals 5:2 nad tímom Ottawa Senators.
Vrána prvýkrát trafil v čase 15:21, keď ho presne našiel Evgeni Kuznetsov. Šikovný strelec pridal druhý gól v zápase a celkovo šiesty v sezóne v polovici zápasu, keď zvýšil už na 4:0 pre Washington.
Dvadsaťjedenročný útočník úplne prvýkrát v drese Capitals strelil dva góly v jednom zápase. Nedávno pritom sledoval duel proti Colorado Avalanche len z tribúny, keď sa nezmestil do do zostavy.
"Treba nepoľaviť a neustále pracovať," usmial sa Jakub Vrána. "Ja to mám takto nastavené a teraz sa mi to úžasne vrátilo. Som nadšený."
Senators dokázali v druhej polovici duelu zásluhou Ryana Dzingela a Mikea Hoffmana už len skorigovať stav, Washington oslávil druhú výhru z posledných troch zápasov.

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks 3:2 po predl.
Celok Tampa Bay Lightning predviedol na svojom ľade parádny obrat, keď zdolal Chicago Blackhawks 3:2 po predĺžení, hoci po prvej tretine prehrával už 0:2.
Otočku zavŕšil v štvrtej minúte predĺženia útočník Brayden Point, ktorý zužitkoval prihrávku Stevena Stamkosa a rozhodol svojím deviatym gólom v sezóne.
"Mali sme úžasnú prvú tretinu, ktorá sa nám vydarila skvele," vyhlásil tréner Chicaga Joel Quenneville. "Ale hrali sme proti nebezpečnému súperovi a boli sme príliš veľa vylučovaní."
Blackhawks sa ujali vedenia vo štvrtej minúte, keď sa presadil Patrick Kane, ktorý skóroval aj v závere prvej časti, keď zužitkoval presilovku.
Lightning však nezložili zbrane a podaril sa im obrat. Ten v čase 24:27 naštartoval Ondřej Palát, ktorý udrel v početnej výhode a oslávil šiesty gól v sezóne. V úvode tretieho dejstva vyrovnal Chris Kunitz a Point dokonal obrat v predĺžení.
Richard Pánik za Blackhawks nebodoval, strávil na ľade takmer dvanásť a pol minúty a duel končil s jedným mínusovým bodom v hodnotení účasti na ľade.

New York Islanders - Philadelphia Flyers 4:3 po predl.
Ani gól Jakuba Voráčka nepomohlo tímu Philadelphia Flyers k výhre na ľade New York Islanders, celok z Pensylvánie sa nakoniec musel uspokojiť s bodom za porážku 3:4 po predĺžení.
Voráček sa presadil v čase 33:54, keď v presilovej hre využil prihrávku Waynea Simmondsa a pripísal si siedmy gól v tomto ročníku. Český útočník bodoval štvrtýkrát v rade, počas tejto série zaznamenal tri góly a rovnaký počet asistencií.
Hviezdou duelu sa stal domáci útočník Josh Bailey, ktorý k jednému gólu pripojil dve asistencie. Práve on rozhodol duel po 32 sekundách predĺženia.
"Toto víťazstvo je jeho," vyhlásil kapitán Islanders John Tavares. "Zaslúži si rešpekt, odviedol vynikajúci výkon. Veľmi nám pomohol."
Islanders vyhrali štvrtý z posledných piatich zápasov a v tabuľke Východnej konferencie sa vyhupli už na priebežnú piatu priečku. Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Thomasovi Greissovi, ktorý si bránke víťazov pripísal 35 úspešných zákrokov.

New Jersey Devils - Boston Bruins 2:3 po náj.
Súboj tímov New Jersey Devils a Boston Bruins sa zmenil na obrovskú drámu. O výhre hostí 3:2 po nájazdoch rozhodol až v jedenástej sérii obranca Charles McAvoy.
Bruins sa rýchlo dostali do vedenia, keď sa presadili Jake DeBrusk a Patrice Bergeron, ktorému prihral na gól na David Pastrňák.
Domáci ale dokázali zdvihnúť hlavu. Ešte do prvej sirény znížil Jesper Bratt, Brian Gibbons sa potom v tretej tretine postaral o vyrovnanie.
Dramatický duel sa dostal až do nájazdov, v ktorých Peter Cehlárik svoj pokus nepremenil, David Pastrňák však mieril presne. O výhre Bostonu ale nakoniec musela rozhodnúť až jedenásta séria. Zdeno Chára odohral cez 26 minút, stihol odovzdať dva hity a raz vystreliť na bránku.

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 1:0 po predl.
Vyrovnaný duel medzi tímami Columbus Blue Jackets a Calgary Flames rozhodol jediný gól. V predĺžení ho zaobstaral domáci útočník Josh Anderson, ktorý tak zaistil svojmu celku zisk jedného bodu navyše.
V zostave Flames nechýbal útočník Jaromír Jágr, rovnako ako jeho spoluhráči sa však nedokázal presadiť. Na ľade strávil takmer štrnásť minút a pripísal si jednu zblokovanú strelu súpera.
Obaja brankári predviedli skvelý výkon. Domáci Sergei Bobrovsky si pripísal 22 úspešných zákrokov, hosťujúci Mike Smith pochytal 40 striel súpera.
Columbus vďaka výhre poskočil už na druhú priečku v tabuľke Východnej konferencie, Flames naopak prišli o sériu dvoch víťazstiev v rade.
Ďalšie stredajšie výsledky:
Buffalo Sabres - Minnesota Wild 4:5
Carolina Hurricanes - New York Rangers 1:6
Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 2:1 po náj.
Pittsburgh Penguins - Vancouver Canucks 2:5
Nashville Predators - Montreal Canadiens 3:2 po náj.
Arizona Coyotes - San Jose Sharks 1:3
Colorado Avalanche - Dallas Stars 3:0
Anaheim Ducks - Vegas Golden Knights 2:4
Los Angeles Kings - Winnipeg Jets 1:2
Hráči New York Rangers oslávili prvý triumf v riadnom hracom čase na ľade súpera, keď jednoznačne zvíťazili nad Carolina Hurricanes 6:1. Útočníci Chris Kreider a Jesper Fast nastrieľali po dvoch góloch. Duel sa nevydaril domácemu brankárovi Scottovi Darlingovi, ktorého Mika Zibanejad prekonal pokusom zo stredného pásma.
Tím Nashville Predators potvrdil skvelú formu, keď doma zdolal Montreal Canadiens 3:2 v nájazdoch a tešil sa zo štvrtej výhry z posledných piatich zápasov. Víťazný gól strelil v tretej sérii súťaže zručností Kyle Turris.
Hráči tímu Vancouver Canucks vydreli cenný úspech, keď zvíťazili na ľade obhajcov Stanley Cupu Pittsburgh Penguins 5:2. Domáci sa museli zaobísť bez hviezdneho útočníka Evgeni Malkina, Brock Boeser zažiaril na druhej strane dvoma gólmi.
Čistým kontom a 28 úspešnými zákrokmi sa blysol gólman Jonathan Bernier, ktorý sa podieľal na triumfe celku Colorado Avalanche 3:0 nad Dallas Stars.
1. Jonathan Bernier (COL): 0 inkasovaných gólov, 28 úspešných zákrokov
2. Josh Bailey (NYI): 1 gól, 2 asistencie, 6 striel
3. Sergei Bobrovsky (CBJ): 0 inkasovaných gólov, 22 úspešných zákrokov