Zajac trafil z dorážky po strele Dobsona

Hokejisti New York Islanders sa rovnako ako minulý rok dostali medzi štyri najlepšie tímy play off NHL a v bitke o finále Stanley Cupu si zopakujú súboj s obhajcami titulu Tampa Bay Lightning. Tím trénera Barryho Trotza vyhral stredajší šiesty duel 2. kola v MassMutual Východnej divízii doma nad Boston Bruins 6:2. Brock Nelson pomohol k postupu dvomi gólmi a Bruins nezachránil ani dvojgólový Brad Marchand.

New York Islanders - Boston Bruins 6:2 (konečný stav série: 4:2)
Bruins sa po účasti vo finále v roku 2019 lúčia v tej istej fáze ako minulý rok. Útočník Brock Nelson sa na ich vyradení podieľal dvomi gólmi, ktoré strelil v druhej tretine. Tú Islanders vyhrali 3:0 a získali rozhodujúci náskok 4:1.
Domáci sa radovali z úvodného gólu v 9. minúte. Strelu Noaha Dobsona od modrej čiary Tuukka Rask vyrazil pred Travisa Zajaca, ktorý vďaka úspešnej dorážke strelil prvý gól a pridal druhý bod vo svojom siedmom vystúpení v tohtoročnom play off.
V čase 17:36 Bruins počas vylúčenia Caseyho Cizikasa vyrovnali. David Krejci nabil na ľavý kruh Davidovi Pastrňákovi, ktorý namiesto strely na druhej strane našiel Brada Marchanda a ten cez brániaceho Andyho Greena zamieril do odkrytej bránky.
V 26. minúte sa Islanders po chybe Matta Grzelcyka vrátili do vedenia. Obranca Bruins pred obrannou modrou čiarou prišiel o puk pri pokuse o kľučku a Nelson po úspešnom vypichnutí z úniku prestrelil Raska.

Nelson získal puk a vrátil Islanders vedenie

V čase 32:39 sa Nelson presadil znova po ďalšom zaváhaní Bruins. Raskova rozohrávka sa odrazila od korčule Mikea Reillyho k Joshovi Baileymu, ktorý našiel strelca večera, ten si prehodil puk z forhendu na bekhend a poslal ho medzi betóny fínskeho brankára.
"Brock hral v zápase číslo 4 po noci bez spánku, pretože bol s manželkou pri pôrode. Trochu s tým bojoval, ale zvládol to. Myslím si, že dnes už bol opäť čerstvý. Zase hral ako Brock Nelson," chválil Trotz hrdinu zápasu.
Nelson sa v tej chvíli so šiestimi gólmi dotiahol na najlepšieho strelca tímu Kylea Palmieriho, ktorý však v 37. minúte opäť unikol do náskoku. Po strele Ryana Pulocka od modrej čiary sa síce k vyrazenému puku dostal Grzelcyk, ale pri snahe o odvrátenie puku trafil len Palmieriho a Islanders viedli 4:1.
V 46. minúte ešte Marchand vykresal Bostonu nádej počas vylúčenia Matta Martina, keď sa presadil pred bránkoviskom bekhendovým zakončením po prihrávke Krejčího. S ôsmimi gólmi dobehol na čele kanonierov Nathana MacKinnona z Colorado Avalanche a Braydena Pointa z Tampy Bay.
"Je to sklamanie. Očakávali sme dlhšiu sezónu. Cítili sme, že máme partiu, ktorá to môže dotiahnuť ďaleko. Oni však využili niekoľko príležitostí, ktoré sme im dali. My sme to naopak nedokázali. V niektorých zápasoch sme ich herne prekonali, ale aj tak sme v nich neuspeli. To je play off," vyhlásil Marchand.

Marchand využil presilovku a pridal druhý gól

Islanders v tretej tretine dovolili prejsť na Semjona Varlamova len päť striel a v závere spečatili výhru počas hry Bostonu bez brankára. Najskôr z polovice klziska 59 sekúnd pred koncom Cal Clutterbuck skóroval do prázdnej bránky a po ďalších 11 sekundách sa to podarilo vyhodením o mantinel z pravého kruhu obranného pásma aj Pulockovi.
Dve asistencie si za víťazov pripísali Bailey a Jean-Gabriel Pageau, Varlamov mal na konte 23 úspešných zákrokov. Rask rovnakým počtom zákrokov neodvrátil koniec sezóny.
Islanders si zopakovali scenár z úvodného kola proti Pittsburgh Penguins, keď tiež prehrávali 1:2 na zápasy a tromi výhrami v rade zavŕšili postup. "Keď je šanca dotiahnuť sériu, tak sa do toho snažíte dať všetko. V obidvoch prípadoch sa nám to podarilo v úžasnej atmosfére pred našimi fanúšikmi," radoval sa Nelson.
Ďalší program
3:00 Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche (6. zápas; Nova Sport 1 a NHL.tv)