kings_win_ss

Tyler Toffoli nastrieľal hetrik a rozhodol tak o výhre Los Angeles Kings, ktorí v dueli 2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series porazili domácich Colorado Avalanche 3:1. Porážke nezabránil ani Pavel Francouz, ktorý sa dostal do bránky po zranení Philippa Grubauera na začiatku tretej tretiny.

Sobotný duel pod holým nebom na Falcon Stadium pred 43 574 divákmi, v kampuse U.S. Air Force Academy v Colorado Springs, bol vyrovnaný až do poslednej minúty. V čase 59:05 však českého brankára prekonal práve Tofolli, ktorý dal všetky tri góly Kings. Keď Francouzovi prešli pred očami dvaja hráči, nemohol vidieť strelu kanadského útočníka zo strednej vzdialenosti, ktorá zapadla do siete.
Päť sekúnd pred koncom Toffoli pridal svoj tretí gól do prázdnej bránky a stal sa prvým hráčom v histórii NHL, ktorý nastrieľal hetrik pod holým nebom. Navyše bol aj jediným strelcom víťazného L.A.
"Keď sme išli (pri hre Colorada bez brankára) na ľad, (Kopitar) mi povedal: Len sa presuň do voľného priestoru a keď dostaneš puk, pošli ho do prázdnej. Myslím si, že pri strele do prázdnej bránky som ešte nikdy nebol takýto nervózny, ale vyšlo to," usmieval sa Toffoli.

Toffoli nastrieľal hetrik pod holým nebom

Za Colorado sa presadil obranca Samuel Girard. Grubauer si pripísal 14 zákrokov, ale v čase 42:33 doňho nešťastne narazil vlastný obranca Ian Cole. Francouz mal potom šesť úspešných zákrokov.
Jonathan Quick chytil v bránke víťazov 32 striel, z toho 15 v prvej tretine. V drese Kings sa predstavil aj český útočník Martin Frk.
"Diváci boli skvelí. O to viac ma mrzí, že sme pred nimi nedokázali získať dva body. Bola veľká zima a oni nás stále povzbudzovali. Krásny zážitok, bohužiaľ s nešťastným koncom pre nás."
Kings vďaka výhre vylepšili svoju bilanciu v zápasoch pod holým nebom na dve výhry a jednu porážku: 25. januára 2014 na Dodger Stadium podľahli tímu Anaheim Ducks 0:3, 21. februára 2015 na Levi's Stadium v Santa Clare vyhrali 2:1 nad San Jose Sharks. V oboch prípadoch sa vtedy teploty šplhali k 15 stupňom, tentoraz bolo 0,3 stupňa Celzia. Teda o dosť viac, ako pred štyrmi rokmi počas Stadium Series v Denveri medzi Avalanche a Detroit Red Wings, kde padol rekord NHL - 18 stupňov Celzia.
Los Angeles aj napriek výhre ostáva posledné v Západnej konferencii, ale vyhralo druhý zápas v rade. Colorado malo šancu dostať sa na čelo Západu, ale po sobotnej porážke tam ostávajú Blues. Aj napriek tomu že prehrali v Nashville (viac v súhrne dňa).