OTT 3-27

Pred koncom základnej časti sú vo forme, trikrát v rade vyhrali. Ani silný finiš ich však nedostane do play off.

Ottawa Senators porazili Buffalo Sabres vysoko 6:2 a z posledných deviatich duelov majú šesť výhier. Keby podobnú úspešnosť vykazovali aj počas sezóny, tak by v tomto období ešte mohli bojovať o miestenku v bitkách o Stanley Cup.

Aktuálna strata (15 bodov) však znamená, že sa siedmykrát v rade vo vyraďovacej časti neukážu. Aj tak však môžu rozhodnúť o tom, kto s kým nakoniec bude hrať.

Aj Sabres hrozí, že budú mať o chvíľu po sezóne. Ich strata nie je taká veľká (8 bodov), ale aj tak je to veľká priepasť. Keby v domácom prostredí uspeli, tak by ešte mohli mať nádej.

Zápas sa im však nevydaril.

"Sme frustrovaní," uviedol tréner Don Granato. "Sme sklamaní. Mali sme šance, ktoré by sme mali premieňať. Je to rutina, ale neuspeli sme v nich."

Sabres prehrali štyri zo šiestich duelov a namiesto toho, aby sa v závere sezóny ešte pokúsili o zázrak, uviazli v problémoch.

Doplatili predovšetkým na mizernú prvú tretinu, keď päťkrát inkasovali a bolo jasné, že ich šance na bodový zisk sú už len teoretické. "Mám pocit, že sme boli pripravení na to šliapnuť," reagoval tréner víťazov Jacques Martin. "Využili sme šance a vybudovali sme si pekné vedenie."

Senators boli len jeden gól od toho, aby vyrovnali rekord klubu v počte gólov v tretine. V marci 2000 ich dali šesť - tiež v úvodnej časti. Naposledy takú porciu gólov v prvej tretine nastrieľali v januári 2004.

Štyri góly hostia vtesnali do 8:49 minúty, čo sa v tejto sezóne ešte nikomu nepodarilo. Takto rýchlo štyri góly nikto nestrelil.

"V tretej časti sme pokračovali v tom, čo sme predviedli v prvej. Mali sme oporu v bránke a myslím si, že sme potom súpera už k ničomu nepustili," pokračoval skúsený tréner Martin.

Bathersonov blafák do bekhendu proti Buffalu

Fínsky brankár Ukko-Pekka Luukkonen inkasoval štyri góly z deviatich striel a pakoval sa na striedačku. Nahradil ho Devon Levi, ktorý si potom pripísal 31 zákrokov.

Joonas Korpisalo, brankár víťazných Senators, pochytal 34 striel. Útočník Shane Pinto prispel gólom a tromi asistenciami.

"Ak chcete vyhrávať, tak potrebujete vyrovnanosť. A to sme teraz predviedli," uviedol center prvej formácie Senators. "A potrebujeme to už v ďalšom zápase. Aby boli všetci opäť pripravení." Ottawu čaká už na druhý deň zápas proti Chicago Blackhawks.

Aj keď Senators musia počítať s tým, že o play off prídu, tak práve oni môžu výrazne zamiešať kartami v tom, kto sa predvedie v prvom kole. A proti komu bude hrať.

Ottawa sa totiž v posledných ôsmich zápasoch sezóny stretne práve so súpermi z Východnej konferencie (2x s Florida Panthers, New Jersey Devils, Washington Capitals, Tampa Bay Lightning, Montreal Canadiens, New York Rangers a Boston Bruins).

Takže práve tieto zápasy do veľkej miery ovplyvnia podobu úvodného kola play off.

Sabres budú rovnako ako Senators s najväčšou pravdepodobnosťou sledovať dianie len z diaľky. "Mám pocit, že sme chceli hrať veľmi individuálne," uviedol obranca Connor Clifton, ktorý ľutoval, že mužstvo vôbec nepomohlo brankárovi Luukkonenovi.

"Nechali sme ho v tom vykúpať. Predtým nás pritom v mnohých zápasoch podržal, ale my sme hrali bezstarostne. Dali sme im veľa šancí," hneval sa Clifton, ktorý proti Senators skóroval.

Chychrun zvýšil náskok Ottawy

Gól zaznamenal aj v minulom zápase proti Calgary Flames. Takže polovicu svojej doterajšej gólovej porcie (4) si pripísal v posledných dvoch dueloch.

"Bol som poriadne šokovaný. Hrali sme s tímom, ktorý poznáme, už sme s ním predtým hrali trikrát. Oni však na nás skočili a my sme nemali žiadnu odpoveď," krútil hlavou Clifton.

"Vôbec sme ho (Luukkonena) nepodržali. Veľmi nám pomáha a teraz toho. To nie je z našej strany dobré," hneval sa aj hviezdny obranca Rasmus Dahlin.

Útočník JJ Peterka sa strelecky znova presadil, takže v posledných dueloch má štyri góly. Biedne výsledky tímu však prehlušia aj jeho úspešnú sériu.