Sharks po úžasnom obrate vyradili Vegas

V Západnej konferencii sú už známi všetci účastníci druhého kola play off. Posledným tímom, ktorý si zaistil postup, sú San Jose Sharks, ktorí v siedmom dueli série porazili Vegas Golden Knights 5:4 po predĺžení.

Sharks predviedli úchvatný obrat, keď v priebehu záverečnej časti vymazali trojgólovú stratu. Kevin Labanc nazbieral štyri body, Tomáš Hertl sa na postupe podieľal gólom a asistenciou.
San Jose Sharks - Vegas Golden Knights 5:4 po predl. (Konečný stav série: 4:3)
Bola to bitka, ktorá vyrážala dych. Veľkolepý obrat. Emócie na maximum. A na záver epické rozuzlenie v predĺžení. V siedmom dueli San Jose s Vegas bolo úplne všetko.
Z postupu sa nakoniec raduje tím z Kalifornie, ktorý poslal do ďalšieho kola útočník Barclay Goodrow. Ten v čase 78:19 prevzal prihrávku od Erika Karlssona, dostal sa pred bránku súpera a kľučkou do bekhendu rozhodol.

Goodrow v predĺžení vystrelil postup Sharks

Sharks tak skompletizovali nevídaný obrat, pretože ešte v úvode tretej časti to s ich akciami vôbec nevyzeralo dobre. Veľkú časť zápasu totiž ovládli hostia.
V čase 10:10 sa z dorážky vlastnej strely presadil William Karlsson a svojím druhým gólom v tohtoročnom play off poslal Golden Knights do náskoku.
Ten ešte presne v polovici duelu zvýšil Cody Eakin, v úvode záverečnej časti udrel aj Max Pacioretty a zdalo sa, že hostia bez problémov smerujú k postupu.
"Myslím si, že sme v celej sérii hrali naozaj dobrý hokej. Je pre nás veľké sklamanie, že to nakoniec nestačilo na postup," krútil hlavou útočník Vegas Max Pacioretty.
[Kompletné pokrytie série San Jose s Vegas]
Zásadný obrat v chode udalostí prišiel v čase 49:13. Eakin po vhadzovaní úplne nezmyselne kroščekoval do hlavy domáceho kapitána Joea Pavelskiho, za čo dostal od rozhodcov trest na päť plus desať minút.
Potom sa začali diať veľké veci. Sharks totiž ponúknutou šancou nepohrdli a za 241 sekúnd nastrieľali do bránky Marca-Andreho Fleuryho rovno štyri góly.
"Veril som, že strelíme aspoň jeden gól, aby sme sa vrátili do zápasu. Potrebovali sme získať nejaké momentum," vyhlásil po dueli tréner domácich Peter DeBoer.
Stíhaciu jazdu odpálil Logan Couture, ktorému asistoval aj Tomáš Hertl. Český útočník sa následne presadil aj strelecky, po ňom znova Couture a nakoniec aj Kevin Labanc, ktorý prvýkrát v dueli poslal San Jose do vedenia.

Sharks otočili z 0:3 na 4:3 na štyri minúty

Zdalo sa, že tento štvornásobný úder hostí úplne odrovná, ale Vegas sa dokázalo vrátiť. Reilly Smith pri hre bez brankára presnou prihrávkou spoza bránky našiel Jonathana Marchessaulta, ktorý v čase 59:13 poslal duel do predĺženia.
V ňom sa na rozuzlenie čakalo až do 19. minúty. V nej sa presadil Goodrow, ktorý sa po Rayovi Whitneym stal ešte len druhým hráčom v histórii Sharks, ktorý rozhodol predĺženie siedmeho duelu série.
Poslal tak svoj tím, ktorý v sérii s Vegas prehrával už 1:3 na zápasy a v šiestom súboji tiež uspel po predĺžení, do ďalšieho kola. Tam ho už čaká Colorado.
"V predĺžení sme mali niekoľko šancí, hrali sme naozaj dobre. Myslím si, že víťazný gól sme si zaslúžili," upozornil DeBoer.
Pre Vegas sa sezóna skončila. Oproti minulému roku, keď sa dostali až do finále Stanley Cupu, nečakane skoro. "Je to nesmierne frustrujúce. Ale nedá sa nič robiť, musíme si to zapamätať a poučiť sa z toho," vyhlásil Pacioretty.