Pastrňák nastrieľal Ducks štyri góly

Druhý októbrový pondelok je v Severnej Amerike sviatok, takže na štadiónoch NHL sa začínalo veľmi skoro. Suverénne najväčšou hviezdou sa stal útočník David Pastrnak, ktorý bol jediný strelcom Boston Bruins proti Anaheim Ducks. A stačilo to na výhru 4:2. O tú sa 30 úspešnými zákrokmi zaslúžil aj brankár Jaroslav Halak a pridal tak druhý úspech v sezóne.

Štvorgólový Pastrňák
V bostonskej TD Garden na seba narazili dva tímy, ktorým sa vstup do sezóny vydaril a po piatich zápasoch mali na konte len jednu porážku.
V bránke dostal tretíkrát v ročníku dôveru Halák, na ktorého mierilo 32 striel hostí a dostal z nich dva góly.
Hostia z Anaheimu sa museli vyrovnať s porážkou kvôli gólovej explózii Pastrňáka, ktorý bol jediným strelcom takmer dve tretiny. Najprv v piatej minúte v početnej výhode otvoril skóre a po polovici zápasu zariadil zvýšenie náskoku na 2:0.
Na konci 38. minúty Halák prvýkrát inkasoval, keď ho prestrelil Rickard Rakell. Vtedy už v zostave nebol zranený forvard David Krejci, ktorý nenastúpil od druhej tretiny.
Na začiatku 43. minúty Pastrňák pridal ďalší gól a o chvíľu poistil úspech Bruins opäť v presilovke. Adam Henrique už jen zmiernil porážku Ducks.
Zdeno Chara strávil medzi mantinelmi v TD Garden čas 26:05, čo je jeho rekord tejto sezóny. Po šiestich dueloch má na konte jeden gól a tri plusové body.

Halák zastavil Kašeho v brejku

Devils opäť zlyhali
Devils boli veľmi blízko k prvému dvojbodovému zisku v sezóne, ale Panthers predviedli skvelý obrat.
V drese New Jersey zažiaril tromi bodmi Pavel Zacha, ktorý to stihol za necelých 22 minút od úvodného buly. Najprv prihral na obidva góly pri obrate 0:1 na 2:1.
New Jersey sa vydaril aj nástup do druhého dejstva, keď Will Butcher a Zacha posunul skóre až na 4:1.
Hostí však počas prestávky dvomi gólmi oživil Brett Connolly a už po tridsiatich sekundách tretej dvadsaťminútovky vyrovnal MacKenzie Weegar. Výborný obrat v poradní Panthers potom dotvorili Noel Acciari a Evgenii Dadonov.
Prvá radosť Wild
Hráči Minnesota Wild uspeli úplne prvýkrát v sezóne, keď zvíťazili na ľade Ottawa Senators 2:0. Pre hostí to bol zároveň prvý bodový zisk, takže v lige už nie je tím, ktorý by mal v kolónke bodov nulu.
Zápas sa rozhodol až v posledných 11 minútach. Skóre otvoril Victor Rask a Zach Parise v čase 57:41 poistil víťazstvo do prázdnej bránky pri hre Senators bez brankára.
Alex Stalock vychytal vďaka 26 zákrokom čisté konto.
"Myslím si, že práve toto sú zápasy, ktoré by sme mali vyhrávať, 6:5 nie je v našom repertoári," konštatoval tréner Wild Bruce Boudreau. "Ale 2:1, 3:1... Keď budú podobné výsledky pribúdať, budeme úspešný tím."

Stalock okradol o gól Namestnikova

Skvelý finiš Islanders
Obhajcovia Stanley Cupu St. Louis Blues viedli na ľade newyorských Islanders po góloch Braydena Schenna a Vladimira Tarasenka, ktorý v 46. minúte trafil prvýkrát v sezóne, ale ani to na záver ich štvorzápasového tripu nestačilo.
"Sú zápasy, v ktorých hráte dobre, ale napriek tomu prehráte," podotkol tréner hostí Craig Berube. "Máme aspoň bod a celkovo tento trip môžeme hodnotiť ako veľmi dobrý."
Brock Nelson v 55. minúte znížil a Mathew Barzal v čase 59:33, keď už domáci hrali bez gólmana, vyrovnal. Po 73 sekundách predĺženia potom Devon Toews dokonal obrat a rozhodol.
Hostia si dokázali poradiť aj bez Caseyho Cizikasa a Jordana Eberleho, ktorí ostali mimo hry s bližšie nešpecifikovanými zraneniami. "Chýba nám niekoľko hráčov, ale sú tu ďalší," vyhlásil Toews. "O tom je nás tím."

Devon Toews HL

Ostatné zápasy: Chicago prvýkrát uspelo, neporaziteľnosť si udržalo len Colorado
Hokejisti Chicago Blackhawks na štvrtý pokus v sezóne vybojovali výhru. Víťazstvo nad Edmonton Oilers je o to cennejšie, že Blackhawks sú prvým premožiteľom kanadského tímu v sezóne.
James Neal už ôsmym gólom v ročníku v 58. minúte znížil na 1:2, ale Brandon Saad po prihrávke Davida Kämpfa zavŕšil výsledok pri hre Oilers bez gólmana. Víťazný štart hostí tak trval päť zápasov, Tomáš Jurčo za Oilers proti svojmu bývalému tímu nebodoval.
Hráči Colorado Avalanche na rozdiel od Edmontonu dokázali svoju víťaznú sériu predĺžiť, keď v prvom zápase vonku v sezóne zvíťazili na ľade Washington Capitals 6:3 a sú na čele Západnej konferencie práve pred Edmontonom.
Avalanche tak uspeli piatykrát za sebou, čo sa im v základnej časti naposledy podarilo v ročníku 2013-14, keď odštartovali dokonca bilanciou 6-0-0. Vo Washingtone rozhodli vďaka drvivej prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Zhodne tromi bodmi za gól a dve prihrávky sa pod úspech podpísali Nazem Kadri a Mikko Rantanen. Richard Panik ani na siedmy pokus nebodoval.
Vo Východnej konferencii kraľujú Buffalo Sabres, ktorí síce majú na konte jednu porážku, ale aj v šiestom zápase sezóny bodovali, keď porazili Dallas Stars 4:0.
Hosťom, ktorí pred sezónou patrili do širšieho okruhu favoritov na Stanley Cup, tak pribudli ďalšie starosti, pretože z úvodných siedmich duelov sa radovali len raz. Andrej Sekera odohral za Oilers takmer 20 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Carter Hutton udržal čisté konto vďaka 25 zákrokom.