PanikOttawa

Arizona Coyotes v utorok vyhrali šiesty z posledných ôsmich zápasov. Veľkú zásluhu na víťazstve 3:2 nad Ottawa Senators mal aj Richard Pánik, ktorý prispel k výhre dvoma prihrávkami a stal sa treťou hviezdou zápasu. Washington Capitals prehrali šiesty duel v rade, keď napriek hetriku a spolu štyrom bodom Alexa Ovechkina padli so San Jose 6:7 po predĺžení. Hetrik si pripísal aj Tomáš Hertl, ktorý tiež nazbieral štyri body a strelil aj víťazný gól hostí v predĺžení. Štyri utorkové zápasy z piatich sa skončili výsledkom 3:2 a v dvoch z nich získali obaja súperi aspoň bod.

Dvojbodový Pánik medzi hviezdami
Tím Arizona Coyotes má na dosah vytúžené priečky, ktoré zaisťujú postup do play off. Ďalší krôčik k nim Coyotes urobili výhrou na ľade Ottawa Senators 3:2.
Výrazný podiel na nej mal aj Pánik, ktorý zaznamenal dve prihrávky a bol aj pri víťaznom góle svojho tímu. Na záver bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.
Coyotes viedli už v 12. minúte, keď po prvej Pánikovej asistencii trafil Vinnie Hinostroza. Bobby Ryan síce v úvode druhej časti vyrovnal, ale Hinostroza prišiel s rýchlou odpoveďou.
Derek Stepan potom po ďalej prihrávke Pánika zariadil vedenie 3:1 a Senators už dokázali len znížiť po zásahu Ryana Dzingela.
Pánik bodoval v troch z posledných štyroch stretnutí, v ktorých má celkovú bilanciu štyri body za gól a tri asistencie.
Arizona je teraz jedenásta v Západnej konferencii, o bod viac majú Anaheim Ducks a o dva Colorado Avalanche, Vancouver Canucks a Dallas Stars.

Hinostroza otvoril skóre po prihrávke Pánika

Večer hetrikov vo Washingtone
San Jose a domáci Washington predviedli strhujúcu bitku, v ktorej nakoniec hostia uspeli 7:6 po predĺžení. Ovechkin nastrieľal hetrik a pridal aj asistenciu. Hlavnou hviezdou víťazov sa stal Tomáš Hertl, ktorý rovnako nastrieľal tri góly vrátane víťazného v predĺžení a pripojil jednu prihrávku.
Washington, ktorý túžil odčiniť sériu piatich porážok v rade, inkasoval už po 12 sekundách, keď trafil Joe Pavelski. Aj ten nakoniec zažil štvorbodový večer, keď v ďalšom priebehu zaznamenal ešte tri asistencie.
Potom na dlho prevzali aktivitu Capitals. Za minútu a pol otočili vývoj Ovechkin a Andre Burakovsky, Hertl síce v 15. minúte zareagoval vyrovnávacím gólom, lenže o 52 sekúnd neskôr obhajcovia Stanley Cupu opäť viedli, keď sa presadil T.J. Oshie.
Nástup do druhej časti opäť vyšiel lepšie Sharks a Evander Kane vyrovnal krok gólom na 3:3. Evgeny Kuznetsov s Ovechkinom pomohli domácim odskočiť na dvojgólový rozdiel, ktorý ešte do druhej pauzy znížil Logan Couture.

Kane vyrovnal sekundu pred koncom zápasu

Strhujúci súboj gradoval v treťom dejstve. Ovechkin v 46. minúte vrátil svojmu tímu dvojgólové vedenie, ale v polovici tretej časti dal hosťom nádej Hertl, ktorý bol aj s kapitánom Pavelskim pri vyrovnávacom góle Evandera Kanea v čase 59:59.
V druhej minúte predĺženia potom Hertl zavesil po prečíslení troch na dvoch skvelou strelou z uhla a Sharks sa mohli tešiť po troch zápasoch bez bodu.
"Som nesmierne šťastný, že som dal ten víťazný gól a pomohol nám vyhrať tento zápas," radoval sa Hertl, ktorý sa stal prvým autorom hetriku v histórii Sharks, ktorý zahŕňal aj víťazný gól v nadstavení. "Bol to bláznivý zápas, v ktorom sme sa však dokázali udržať a nakoniec sme ho aj získali pre seba. A to je zo všetkého najdôležitejšie."
Hertl bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu. Tou prvou sa stal Ovechkin, ktorý si vylepšil svoje postavenie v niekoľkých štatistikách. Hetrik číslo 23 ho odpútal z 11. miesta v histórii, na ktorom ostáva Teemu Selanne. Ovechkin je teraz desiaty spoločne s Jarim Kurrim.

Hertl tretíkrát v kariére nastrieľal hetrik

Do siete Sharks Ovechkin nastrieľal tri góly prvýkrát. San Jose sú pätnástym klubom, proti ktorému sa mu to podarilo. V tomto smere vedie Brett Hull, ktorého palebnú silu podobne pocítilo dokonca 20 tímov.
Svojím prvým gólom večera, ktorý bol jeho 641. v kariére, sa Ovechkin osamostatnil na 14. mieste tabuľky najlepších strelcov od Davea Andreychuka (640).
Celkovo má ruský kanonier v tomto ročníku na konte už 36 zásahov a stal sa tak deviatym hráčom v histórii s aspoň 35 gólmi v 11 rôznych sezónach. Pred ním sú už len prvý Mike Gartner (14), Marcel Dionne a Wayne Gretzky (obaja 13).
Rovnako ako Ovechkin ich zaznamenali 11 aj Dino Ciccarelli, Luc Robitaille, Phil Esposito, Bobby Hull a Mario Lemieux.
Sharks sú prvým tímom ligy, ktorý inkasoval šesť gólov v štyroch zápasoch po sebe od podobnej skúsenosti Anaheimu v decembri 1995.
Flames majú 70 bodov
Calgary Flames sa ako druhí v lige po mužstve Tampa Bay Lightning prehupli cez hranicu 70 bodov. Po vydretej výhre nad Carolinou ich majú už 71, Lightning 76.
Tím z kanadskej provincie Alberta len raz v histórii pokoril túto métu rýchlejšie ako teraz v 51. zápase. V sezóne 1988-89 stačilo Flames dokonca o jeden zápas menej a skvelú jazdu celým ročníkom potom vyšperkovali ziskom doteraz jediného Stanley Cupu.
Hurricanes však v utorok večer favorita dosť potrápili. Už po necelých dvoch minútach síce Flames viedli zásluhou Olivera Kylingtona, ale bek Dougie Hamilton proti svojmu bývalému zamestnávateľovi z predchádzajúcich troch sezón vyrovnal.
Mark Jankowski v priebehu druhého dejstva vrátil domácim vedenie a Sebastian Aho len 44 sekúnd pred záverečnou sirénou zariadil Caroline aspoň bod. Na Backlundov gól z predĺženia už Hurricanes nemohli zareagovať.
David Rittich bol z dvoch mužov s maskou tým vyťaženejším, svoju bránku uhájil pred 33 strelami. Petr Mrázek si na druhej strane pripísal 22 úspešných zákrokov.

Backlund v predĺžení rozhodol o výhre Calgary

Islanders v Chicagu narazili
New York Islanders nedávnu najlepšiu sériu v sezóne už nevylepšia. Teda aspoň zatiaľ. Po piatich víťazstvách prišla porážka, ale aspoň s bodovým ziskom.
Islanders na to nedokázali nadviazať na ľade tímu Chicago Blackhawks, kde prehrali 2:3 po nevládnutých samostatných nájazdoch.
Tím kouča Barryho Trotza dvakrát viedol, ale už po odohraných tretinách bol na svetelnej tabuli stav 2:2.
Nájazdy úspešne otvoril Jonathan Toews, Josh Bailey naopak zlyhal. Keďže v druhej sérii trafila aj ďalšia ofenzívna hviezda Patrick Kane, Mathew Barzal teda musel dať, čo sa mu nepodarilo.

Toews v presilovke trafil puk zo vzduchu

Oilers tretíkrát za sebou bez bodov
Edmonton Oilers túžia po stabilite výsledkov, ktorá by im na konci základnej časti pomohla dostať sa do bojov o Stanley Cup.
Toto predsavzatie im však nateraz zhatili Detroit Red Wings, ktorí si z ľadu Oilers odviezli víťazstvo 3:2, keď v polovici zápasu viedli 2:0.
V drese hostí sa dvakrát gólovo presadil Luke Glendening, raz Dylan Larkin a brankár Jimmy Howard si pripísal 32 vydarených zákrokov.
V aréne Rogers Place sa bodovo presadil aj český bek Filip Hronek, ktorý si pripísal siedmu prihrávku v sezóne pri víťaznom góle Glendeninga zo 47. minúty, ktorý znamenal vedenie Red Wings 3:1.