fla stl

Každý štvrtok v tejto sezóne nájdete na stránke NHL.com/sk upútavku na víkendový zápas, ktorý bude v televízii v európskom hlavnom vysielacom čase. Siedmy 'NHL Saturday presented by SAP' ponúka súboj medzi Florida Panthers a St. Louis Blues a zápasové štúdio s priamym prenosom môžete sledovať v sobotu od 18:45 na programe Nova Sport 1.

SAP: Pohľad kouča
Hráči Floridy môžu opäť v praxi ukázať, aký je ich hokej v aktuálnej sezóne atraktívny a zároveň účelný. Hovoríme o mužstve, ktoré zatiaľ patrí medzi najlepšie v celej lige. Po stredajšom programe už síce nemá najviac bodov (33), sú pred ním Toronto Maple Leafs (35) a percento ich zisku tiež nie je najvyššie (75), pretože sú už lepší Edmonton Oilers (76,2), ale to sa môže veľmi rýchlo zmeniť. Vrátia sa Panthers na čelo?
V sobotu budú čeliť Blues, ktorí síce v utorok zdolali dvojnásobných obhajcov Stanley Cupu Tampa Bay Lightning (4:3 po nájazdoch), ale inak to z ich strany po vydarenom úvode nie je žiadna veľká sláva. V posledných týždňoch majú navyše veľmi nevyrovnanú výkonnosť.
Koho sledovať (Florida): Jonathan Huberdeau
Veľmi kvalitné výkony vo forme stáleho prísunu bodov, kľúčová úloha v presilovkách, dôležité miesto v oslabeniach, to je aktuálne postavenie kanadského útočníka, o ktorom sa už začína nahlas hovoriť v súvislosti s blížiacou sa nomináciou na olympijské hry v Pekingu.
Huberdeau zatiaľ nazbieral 23 bodov (7 gólov + 16 asistencií) v 22 zápasoch, keď v poslednom zápase proti Washington Capitals (5:4) pripravil až tri góly pre svojich spoluhráčov. Bodovo naprázdno vyšiel len v dvoch z posledných desiatich duelov.

Koho sledovať (St. Louis): Vladimir Tarasenko
redchádzajúce roky bol de facto stále na maródke a dokonca sa začalo nahlas hovoriť o jeho konci v mužstve Blues. Pred začiatkom novej sezóny to teda nevyzeralo príliš optimisticky.
Lenže prvú štvrtinu sezóny už odohral starý dobrý Tarasenko. V 22 zápasoch nazbieral 19 bodov (7+12) a patril medzi najlepších hráčov. V sobotu proti Columbus Blue Jackets trikrát asistoval.
Ruský útočník však čaká na gól už dlhých osem zápasov, v priebehu ktorých vypálil na súperových brankárov celkovo 31 neúspešných striel.

Tarasenko z úniku prestrelil Quicka

Panthers povedali, že...
… tento rok nepoznajú žiadne prekážky. V zápase proti Capitals prehrávali ešte v 43. minúte 1:4, nakoniec sa však po fantastickom obrate ešte v základnom hracom čase tešili z víťazstva. "Skvelé, skvelé," jasal útočník Sam Reinhart, strelec víťazného gólu. "Dokonať taký obrat? To je pre nás veľké víťazstvo."
Komentátor prenosu v zámorí hovoril dokonca o zápas roka. Hokejisti St. Louis sa teda majú na čo tešiť.
Blues povedali, že...
… ani oni nepredajú kožu zadarmo, pretože v utorok proti Tampe Bay tiež zlikvidovali trojgólové manko. Potrebovali na to o jednu tretinu viac ako Florida proti Washingtonu a predĺženie s nájazdami.
"Na lavičke sme sa trochu resetovali. Z ich strany tam boli šťastné odrazy, všetko čoho sa predtým dotkli, skončilo v bránke," hodnotil forvard Ryan O'Reilly. "Bolo dobré, že sme sa dokázali znovu nadýchnuť, keď nás najprv položili na lopatky. Začali sme vyhrávať súboje, dostali sme sa späť na nohy a začali sme na tom stavať."
Exkluzívny obsah a všetko podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
Florida zvíťazí, ak...
… bude naďalej produktívna. Nikto v lige nedal viac gólov ako tím zo Sunrise (82). Je to výsledkom kvality v širšom kádri, z ktorého už 23 hráčov dokázalo bodovať aspoň raz a až dvanásti z nich sa zapísalo do štatistík produktivity minimálne desaťkrát. Jeden a viac gólov dosiahlo už 17 hokejistov s panterom na prsiach.