mrazek 0428

Gólman Carolina Hurricanes Petr Mrázek je po zranení v dolnej časti tela z druhého duelu série proti New York Islanders oficiálne v stave 'day to day'. Jeho (ne)účasť v treťom dueli, ktorý sa hrá v noci na štvrtok v Raleigh, je teda zatiaľ neodhadnuteľná.

"To je pre nás vlastne dobrá správa," povedal v pondelok tréner Caroliny Rod Brind'Amour.
Mrázek sa zranil v dueli, ktorý Hurricanes v Barclays Center ovládli v pomere 2:1 a v 2. kole Východnej konferencie vedú 2:1 na zápasy.
Dvadsaťsedemročný gólman nedobrovoľne opúšťal scénu v 27. minúte. Stalo sa to potom, ako zastavil strelu Toma Kuhnhackla, ale problém podľa všetkého nastal chvíľku predtým, ako išiel do rozkľaku v prečíslení dvoch na jedného v podaní Jordana Eberleho a Caseyho Cizikasa.

Zraneného Mrázka nahradil McElhinney

Nahradil ho Curtis McElhinney, ktorý nepustil ani jednu zo 17 striel Islanders a priviedol svoj tím k výhre.
"Vedeli sme, že sa niečo deje," priznal Brind'Amour. "A keď prišiel k striedačke, bolo nám to jasné. Bol veľmi sklamaný, tieto zápasy chce každý hrať, nie sa na ne pozerať. Snáď to nebude nič vážne."
Islanders v 14. minúte duelu v presilovke ukončili Mrázkovu nepriestrelnosť, ktorá trvala od rozhodujúceho zápasu číslo 7 s Washington Capitals. Natiahla sa na 135 minút a štyri sekundy.
Ide o historicky druhú najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu v podaní brankárov Hurricanes/Whalers vo vyraďovacích bojoch. Kevin Weekes vydržal v roku 2002 dokonca 143 minút a 55 sekúnd.