german roundup 1203

Nikita Kucherov sa stal hlavnou hviezdou pondelkového trojzápasového programu NHL. Pod úspešný výsledok lídra ligy Tampa Bay Lightning sa podpísal štyrmi bodmi za gól a tri asistencie a predĺžil svoju bodovú sériu na desať zápasov. Tampa zdolala Devils 5:1, z výhry sa tak radoval aj slovenský obranca Erik Černák. Connor McDavid kvôli chorobe nenastúpil na zápas Edmontonu v Dallase, jeho tím utrpel porážku 1:4.

Kucherov opäť hviezdil
New Jersey proti najlepšiemu tímu NHL nezastavilo neúspešnú sériu a pripísalo si šiestu porážku za sebou. Medzi hlavné postavy Tampy Bay, ktorá dosiahla ôsme víťazstvo z posledných desiatich duelov, opäť patril aj Kucherov. Bodoval v desiatom zápase za sebou a svoju bilanciu počas tejto série vylepšil na päť gólov a 19 asistencií.

Gólová súhra Kucherova a Pointa

"Ľudia si neuvedomujú, aké ťažké sa v tejto lige presadzovať, navyše keď ste elitný hráč, ktorého sa ostatní snažia strážiť. On (Kucherov) chce byť stále na puku a tvoriť. V tejto sezóne má obrovské sebavedomie, povedal kapitán Tampy Bay Steven Stamkos, ktorý si v zápase pripísal gól a asistenciu.
Brayden Point zaznamenal gól a dva prihrávky a s 20 zásahmi sa dosiahol na Jeffa Skinnera z Buffalo Sabres na druhom mieste tabuľky strelcov. Na prvého Patrika Laineho z Winnipeg Jets stráca jeden gól.
Jednou asistenciou pomohol aj Ondřej Palát, ktorý bol pri góle na 4:1. Jediný gól Devils dal obranca Egor Yakovlev, ktorý vo svojom ôsmom dueli v NHL premiérovo skóroval.

Gourde trafil po famóznej prihrávke Stamkosa

Černák odohral takmer 19 minút s bilanciou dva strelecké pokusy, štyri hity a dve zablokované strely.
Oilers bez McDavida neuspeli
Edmonton sa musel v Dallase zaobísť bez kapitána Connora McDavida a nepredĺžil sériu troch víťazstiev. Tretíkrát za sebou sa naopak radovali Stars, ktorí vyhrali 4:1. Ofenzívny líder Oilers McDavid chýbal kvôli chorobe a vynechal prvý zápas od januára 2016.
Tréner Ken Hitchcock utrpel prehru pri návrate do American Airlines Center, v roku 1999 totiž priviedol Stars k Stanley Cupu a v minulej sezóne sa po 15 rokoch na ich lavičku vrátil.
Po nej ohlásil koniec trénerskej kariéry, ale 20. novembra po odvolaní Todda McLellana prijal ponuku Oilers. Šesťdesiatšesťročný kouč s nimi v siedmom zápase vyšiel ešte len druhýkrát naprázdno a pripísal si tretiu porážku.
Brett Ritchie prispel k výhre Dallasu gólom a asistenciou a Mattias Janmark zaznamenal dve prihrávky.

Ritchie dokončil akciu Janmarka

Fiala rozhodol o výhre Nashvillu
Obhajca Presidents' Trophy pre najlepší tím základnej časti Nashville sa posunul na druhé miesto v súťaži, keď vyhral nad Buffalom 2:1 a drží sa o dva body za Tampu Bay. V 37. minúte o tom rozhodol útočník Kevin Fiala. Sabres po predchádzajúcej sérii desiatich víťazstiev prehrali tretíkrát za sebou.
"Myslím si , že sme odohrali defenzívne jeden z najlepších zápasov v tejto sezóny," povedal brankár Predators Pekka Rinne, ktorý si pripísal 21 úspešných zákrokov. "Sabres majú dobré mužstvo a hrajú sebavedomo. Snažili sa nás zatlačiť v tretej tretine, ale dovolili sme im asi len približne päť striel.