jur2

Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal hneď v prvom prípravnom dueli tímu Chicago Blackhawks slovenský útočník Tomáš Jurčo. Dvadsaťštyriročný rodák z Košíc sa na výhre 5:2 nad celkom Columbus Blue Jackets podieľal dvoma asistenciami.
K víťazstvu prispel aj český obranca Jan Rutta, ktorý sa presadil v čase 32:18 a svojím gólom zvýšil už na 3:0 pre Chicago. Na ľade dokopy strávil 23:52 minút a okrem gólu si pripísal aj dve strely na bránku, jeden hit a dve zblokované strely súpera. Rutta navyše odohral takmer sedem minút v oslabení.

Medzi strelcov sa v utorkovom programe prípravných zápasov zapísal aj talentovaný útočník tímu Ottawa Senators Filip Chlapík. Dvadsaťročný rodák z Prahy bojuje v tréningovom kempe o miesto v prvom tímu a prvý duel sa mu vydaril skvelo.
Chlapík trafil v čase 58:24 do odkrytej bránky a zvýšil náskok Ottawy nad celkom Toronto Maple Leafs už na 4:2. Konečný výsledok 5:2 potom určil v poslednej minúte riadneho hracieho času Patrick Sieloff.

Nováčik ligy Vegas Golden Knights vyhral aj prípravný duel proti Colorado Avalanche. Tím z Nevady ovládol druhý zápas v histórii klubu suverénne 4:1.
V jeho drese pokračuje vo veľmi dobrých výkonoch útočník český Tomáš Hyka. Bývalý strelec Mladej Boleslavi udrel v čase 55:06 a spečatil tak konečné skóre. Dvadsaťštyriročný útočník si navyše pripísal aj jednu asistenciu a na ľade strávil cez jedenásť minút. Zároveň sa blysol aj dvoma zblokovanými pokusmi súpera.
Šikovný útočník tak má po dvoch odohraných prípravných dueloch na konte už štyri body a zatiaľ sa ukazuje v naozaj skvelom svetle. V novovzniknutom tíme si hneď od úvodu začína budovať slušnú pozíciu.
"Som naozaj rád, nečakal som, že budem mať toľko bodov. Hlavné je, že sa nám navyše darí aj vyhrávať," pochvaľuje si Tomáš Hyka. "Cítim, že som silnejší a rýchlejší, v lete som na sebe tvrdo pracoval. Cítim sa naozaj dobre a chcem odvádzať úplné maximum pre tím."
Výhru oslavovali aj Boston Bruins, ktorí si poradili s Detroit Red Wings 4:2. Duel bol bez slovenskej účasti, v drese víťazov sa neobjavili Zdeno Chára ani Peter Cehlárik a na strane porazených zase chýbal Tomáš Tatar.
Do štatistík sa však zapísali českí zástupcovia Bostonu David Krejčí a Jakub Zbořil Obaja hráči asistovali pri úvodnom góle Ryana Fitzgeralda, ktorý prišiel v čase 23:45. Bruins následne pridali ďalšie dva góly a vypracovali si komfortný náskok. Hostia dokázali už len korigovať.

"Je zábava nastupovať s toľkými mladými hráčmi," vyhlásil útočník David Krejčí. Oni nás starších tlačia k tomu, aby sme sa neustále zlepšovali. To je presne to, čo od mladých spoluhráčov očakávame."
V bránke Red Wings nechýbal gólman Petr Mrázek. Na ľade strávil polovicu zápasu, inkasoval dva góly a pripísal si 16 úspešných zákrokov.
Radosť z výhry však Bruins pokazil fakt, že v priebehu duelu sa zranil kľúčový obranca Torey Krug. Dvadsaťšesťročný bek odstúpil zo zápasu potom, ako ho puk trafil do tváre. Zatiaľ nie je jasné, ako vážne zranenie Krug utrpel.