Pastrňákova rýchla strela a gól číslo 38

Sobota po dlhom čase priniesla bohatú porciu zápasov, hralo sa až v 14 arénach. Jednou z nich bol aj štadión Minnesota Wild, na ktorom Boston Bruins aj s pomocou Jaroslava Haláka v bránke vybojovali víťazstvo 6:1. Montreal Canadiens nedovolili Florida Panthers ani jeden gól, na hladkej výhre 4:0 sa jedným zásahom podieľal aj Tomáš Tatar. Divoký duel videli diváci v Calgary, Edmonton porazil domácich 8:3.

Tatar znova medzi strelcami
Montreal Canadiens v domácom Bell Centre čelili Florida Panthers, ktorých bez problémov zdolali 4:0 a ukončili tak šesťzápasovú víťaznú sériu hostí.
Jedným gólom prispel k víťazstvu aj Tomas Tatar. V 14. minúte druhej tretiny po prihrávke Phillipa Danaulta vystrelil zápästím a Canadiens vďaka nemu viedli už 3:0. Dvadsaťdeväťročný forvard pridal svoj 19. gól v sezóne. V posledných šiestich dueloch skončil bez bodu alebo asistencie len raz a má z nich bilanciu osem bodov.
Brankár Carey Price predviedol bezchybný výkon, poradil si s 29 pokusmi Panthers. Bola to už jeho 47. nula v drese Canadiens a dostal sa na tretie miesto v historickej tabuľke klubu pred Kena Drydena.
O ďalšie góly domácich sa postarali Nick Suzuki, Artturi Lehkonen a v polovici tretej tretiny zavŕšil víťazstvo Brendan Gallagher, ktorý skóroval aj v druhom zápase po návrate po zranení.
Na všetkých zásahoch Montrealu sa podieľal obranca Jeff Petry a za svoj štvorbodový večer bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Tatar prekonal Bobrovského a upravil na 3:0

Halák inkasoval len raz
Boston Bruins zavítali do revíru Minnesota Wild a odniesli si odtiaľ pohodovú výhru 6:1. Po jednom zápase na striedačke bol v bránke opäť Halák, ktorý zastavil 25 pokusov domácich. Čisté konto si udržal až do 55. minúty, keď ho zápästím prekonal Mats Zuccarello.
Wild tým však nič nevyriešili, pretože Bruins už mali na konte štyri góly a po Zuccarellovom zásahu pridali ešte ďalšie dva.
Boston si pripísal štvrté víťazstvo z posledných piatich duelov. Tri z nich vychytal Halák, na ktorého sa Bruins viac ako mesiac spoliehali, pretože prvý brankár Tuukka Rask bol na maródke s otrasom mozgu. Prvý brankár sa vrátil až v piatok, keď priviedol Boston k výhre 2:1 vo Winnipegu.
Skvelý večer zažil obranca Torey Krug, ktorý strelil dva góly a pridal k nim aj dve asistencie. Prvou hviezdou sa však stal David Pastrnak, ktorý skončil s bilanciou gól a dve asistencie. Jeho zásah mal už číslo 38, vďaka čomu vyrovnal svoj osobný rekord a opäť odskočil Alexovi Ovečkinovi v boji o Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca.
"Samozrejme, že to vidím, ale nijako na to nemyslím. Sezóna je dlhá. Máme ešte takmer 30 zápasov do konca. Ovi sa rozbehol. Je to neuveriteľný strelec. Hrá v NHL už dlhé roky a ja s ním nesúťažím. Hráme tímový šport, o tom to je. Dávať góly a vytvárať šance je to, čím môžem tímu pomôcť. Na to sa sústredím," vyhlásil Pastrňák.

Lundqvistov skvelý zákrok korčuľou

Lundqvist vynuloval Red Wings
Brankár Henrik Lundqvist vychytal prvé čisté konto v posledných dvoch sezónach. New York Rangers vďaka jeho 33 úspešným zákrokom vyhrali v Detroite 1:0. Tridsaťsedemročný Švéd, ktorý sa s 883 zápasmi osamostatnil na deviatom mieste tabuľky pred Johnom Vanbiesbrouckom, to bola 64. nula v NHL.
Naposledy sa mu to podarilo 19. novembra 2017 pri domácom víťazstve nad Ottawou 3:0. Dlhoročná opora Rangers sa dostala do bránky prvýkrát od 11. januára, pretože sa momentálne delí o priestor s Alexandrom Georgijevom a Igorom Šesťorkinom. "Bol to ťažký mesiac. Takmer štrnásť rokov som vedel, že budem chytať. Teraz sa to zmenilo," vyhlásil Lundqvist.
Jediný gól strelil Lundqvistov krajan Mika Zibanejad, ktorý v čase 12:13 využil presilovú hru. Rangers potom porazili Detroit rovnako ako v piatok, keď doma v Madison Square Garden uspeli po výsledku 4:2.

Raantov neuveriteľný zákrok proti Saadovi

Tampa vyhrala aj v San Jose
Tampa Bay potvrdila svoju skvelú formu, na ľade San Jose sa radovala už z 15 víťazstva z posledných 18 duelov. Lightning nedostali od domácich ani jeden gól a skóre bolo na konci 3:0. Obranca Erik Cernak, ktorý skóroval v posledných dvoch dueloch, sa už nepresadil, ale skončil s dvoma kladnými bodmi v štatistike plus/mínus.
Gólom a asistenciou sa predviedol kapitán Steven Stamkos, ktorý v 25. minúte otvoril skóre a v čase 57.57 sa podieľal na góle Nikitu Kučerova. Brankár Curtis McElhinney vychytal prvé čisté konto v drese Lightning, do Tampy prišiel pred sezónou po roku strávenom v Carolina Hurricanes.
Tretí gól hostí strelil český útočník Ondrej Palat, ktorý sa presadil sedemnásť sekúnd pred koncom a do prázdnej bránky zavŕšil víťazstvo.
San Jose, ktorému nedávno až do konca sezóny vypadol jeden z kľúčových mužov Tomas Hertl, prehralo piaty z posledných šiestich duelov.
Edmonton ovládol Albertu
Edmonton až na štvrtý pokus v sezóne uspel v Bitke o Albertu a pre Calgary to dopadlo veľmi nepríjemne, Oilers pred fanúšikmi Flames vyhrali 8:3. Štyrmi asistenciami pomohol k výhre Leon Draisaitl, ktorý si s 83 bodmi z 52 duelov upevnil prvé miesto v produktivite celej ligy. Má tak štvorbodový náskok pred svojím spoluhráčom Connorom McDavidom, ktorý strelil dva góly.
V bránke Flames začal duel David Rittich, ale práve po McDavidovom góle musel opustiť bránkovisko. Inkasoval totiž štyri góly zo 17 striel a nahradil ho Cam Talbot. Ten sa 24 sekúnd pred vypršaním druhej tretiny pobil s brankárom Oilers Mikeom Smithom a Rittich od stavu 3:6 opäť zamieril na ľad. Následne ho prekonali ešte Sam Gagner a z trestného strieľania Gaetan Haas.
Ostatné zápasy: Séria Blue Jackets sa skončila, Vancouver zvíťazil piatykrát v rade
Columbus po šiestich výhrach našiel premožiteľa, ale siedmykrát v rade bodoval, pretože na ľade Buffala prehral 1:2 po predĺžení. Po 36 sekundách nadstavenia rozhodol svojím 31. gólom v sezóne kapitán Sabres Jack Eichel.
Vancouver sa po výhre 4:3 po predĺžení na ľade Islanders radoval piatykrát v rade. V čase 60:42 rozhodol svojím druhým gólom v zápase obranca Quinn Hughes, ktorý nazbieral spolu tri body.
Winnipeg zastavil svoju najdlhšiu sériu porážok v sezóne, po piatich neúspechoch vyhral nad St. Louis 5:2. Jack Roslovic sa pod to podpísal tromi bodmi, brankár Connor Hellebuyck 38 zákrokmi.
Toronto doma porazilo Ottawu 2:1 po predĺžení vďaka gólu Mitcha Marnera. Slovenský obranca Martin Marincin sa po dvoch dueloch medzi náhradníkmi vrátil do akcie, skončil s jedným záporným bodom v plus/mínus.
Hráči Dallasu štvrtú prehru z piatich duelov už nedopustili, na ľade New Jersey zvíťazili 3:2 po predĺžení. Po 99 sekundách nadstavenia ukončil duel Joe Pavelski. Slovenský obranca Stars Andrej Sekera nehral.
Výrazný podiel na víťazstve Anaheimu v Los Angeles 3:1 mal brankár Ryan Miller, ktorý 46 zákrokmi vytvoril svoje sezónne maximum. Čisté konto mu na konci druhej tretiny zobral iba Tyler Toffoli. Český útočník Ondrej Kase prispel k výhre jednou asistenciou.
Chicago vyhralo na ľade Arizony 3:2 po nájazdoch hlavne vďaka Patrickovi Kaneovi, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na 12 duelov. Najskôr asistoval pri dvoch góloch Brandona Saada a v záverečných nájazdoch sa presadil ako jediný spolu so strelcom víťazného gólu Jonathanom Toewsom.
Marc-Andre Fleury tretíkrát v sezóne vychytal čisté konto, keď 19 zákrokmi pomohol k víťazstvu Vegas v Nashville 3:0. Fleury sa vrátil do bránkoviska po jednozápasovom treste za vynechanie Zápasu hviezd.
Colorado po troch výhrach v rade padlo, Philadelphii podľahlo v pomere 3:6. Za víťazných Flyers strelili dva góly Kevin Hayes a Joel Farabee, český útočník Jakub Voracek pomohol asistenciou.