Bratt otvoril skóre proti Blues

Obhajcovia Stanley Cupu zo St. Louis Blues po ôsmich víťazstvách skončili porazení. Trochu prekvapujúco sa o to postarali New Jersey Devils, ktorí vybojovali triumf 4:2. Zo slovenských hráčov sa predstavil len obranca Martin Marincin, ktorého Toronto Maple Leafs prehrali na ľade Anaheim Ducks 1:2. Po štyroch pádoch sa naopak radovali Vancouver Canucks, v súboji na domácom ľade si poradili s Colorado Avalanche 6:3. Winnipeg Jets vynuloval Vegas Golden Knights najmä vďaka bezchybnému výkonu brankára Connora Hellebuycka.

Blues narazili v Newarku
Úspešná séria St. Louis sa pretrhla po ôsmich zápasoch, ktoré šampióni vyhrali z celkovým skóre 28:13. V Prudential Center sa o to postarali domáci Devils. Víťazstvom 4:2 sa hráči New Jersey dočkali prvej výhry nad Blues po 12 vzájomných dueloch od 21. januára 2014.
Brankár Cory Schneider predviedol 31 zákrokov a dočkal sa tak prvého úspechu v sezóne v domácom prostredí. Dakota Mermis pomohol k víťazstvu prvým gólom v NHL. Domáci urobili hlavný krok k piatej domácej výhre po sebe počas druhej tretiny, keď odskočili z 1:1 na 3:1. Na posledný gól domácich asistoval český forvard Pavel Zacha.
Devils sa síce skončí sezóna už po základnej časti, napriek tomu majú za posledných 15 duelov veľmi dobrú bilanciu 9-4-2. "A nemyslím, že sme dnes uspeli len preto, že by sme mali šťastie. Vyrovnali sme sa súperovi a držali sme sa až do konca," uviedol Schneider. "Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu. Blues sú veľmi ťažkým súperom, ktorý má množstvo zbraní, ale my sme si to dnes naozaj tvrdo odpracovali."
"Domáci boli lepším tímom," priznal tréner St. Louis Craig Berube. "My sme dnes nehrali dobre s pukom, bolo tam množstvo nepresných prihrávok, súper bol rýchlejší a my sme sa nedokázali naplno dostať do hry."
Canucks rázne uťali sériu porážok
Vancouver Canucks prestrieľali Colorado Avalanche 6:3 a ukončili tak sériu štyroch zápasov bez bodového zisku. Avalanche naopak nezískali body prvýkrát po deviatich zápasoch, z ktorých sa im podarilo sedemkrát vyhrať. Zároveň už nevylepšili klubový rekord v počte deviatich vonkajších zápasov v rade.
Zack MacEwen pomohol Canucks k výhre dvomi gólmi, Antoine Roussel a J.T. Miller nazbieral gól a prihrávku, Adam Gaudette zaznamenal dve prihrávky. Brankár Thatcher Demko mal na konte 29 zákrokov.

Miller zakončil prečíslenie dvoch na jedného

Erik Johnson a Gabriel Landeskog si v drese Avalanche pripísal gól a prihrávku. Na Pavla Francouza mierilo 24 striel, inkasoval päť z nich. Na konečných 6:3 upravil Tanner Pearson už do prázdnej bránky.
Ďalšia trhlina v postupových plánoch Blackhawks
Chicago Blackhawks prehrali v Little Caesars Arene na ľade jedného z veľkých rivalov Detroit Red Wings 1:2. Nedokázali tak nadviazať na štvrtkovú domácu výhru nad Edmonton Oilers 4:3, ich víťazná séria sa zastavila na čísle štyri a stále s odstupom zaostávajú za divokými kartami v Západnej konferencii.
"Je to prirodzene sklamanie," uviedol tréner porazených Jeremy Colliton. "Podľa mňa sme mali skvelý štart, ale potom bol súper o niečo lepší. Pripadalo mi, že mal aj viac šťavy."
Po 20 sekundách druhej tretiny otvoril skóre Tyler Bertuzzi, v polovici zápasu využil presilovku Robby Fabbri a aj keď hostia v závere 39. minúty vďaka Patrickovi Kaneovi znížili, viac im už brankár Jonathan Bernier nedovolil. Pripísal si celkovo 32 úspešných zákrokov.
"Hovorili sme o tom, že do toho určite pôjdu naplno a pokúsia sa nám to čo najviac znepríjemniť," priznal útočník porazených Jonathan Toews. "Myslím si, že príliš skoro začali hrať tak, ako im vyhovovalo."
Red Wings napriek výhre ostávajú jasne najhorším tímom ligy, ale aspoň pretrhli sériu šiestich porážok, počas ktorej ukoristili len jeden bod. "V tretej tretine sme neboli až takí dobrí, ale tých prvých štyridsať minút sme vyzerali ako tím, ktorým vieme, že môžeme byť," povedal tréner domácich Jeff Blashill. "Je oveľa radostnejšie prichádzať do kabíny po víťazstve."
Jets vynulovali Golden Knights
Winnipeg Jets presvedčivo porazili Vegas Golden Knights 4:0 a posunuli sa na pozíciu druhej divokej karty v Západnej konferencii. Hostia prehrali druhýkrát za sebou v posledných troch dueloch, predtým mali na konte osem zápasovú víťaznú sériu. Napriek tomu však naďalej kraľujú Pacifickej divízii o dva body pred Edmontonom.
Góly v Bell MTS Place strelili Nikolaj Ehlers, ktorý už po 32 sekundách otvoril skóre, z presilovky Patrik Laine, Kyle Connor a Mathieu Perreault, ktorý presne po 34 odohraných minútach uzavrel výsledok.

Laineho presilovkový gól proti Golden Knights

Connor gólom na 3:0 v 19. minúte predĺžil svoju gólovú sériu už na päť zápasov a v sezóne má na konte už 36 zásahov.
Connor Hellebuyck si vďaka 29 úspešným zákrokom udržal čisté konto. S celkovým počtom v prebiehajúcej sezóne dominuje tejto štatistike v celej lige.
"Je to len dôkaz toho, ako dobre hrali chlapci predo mnou," vyhlásil Hellebuyck. "Keď predvedieme niečo také ako dnes, vieme, že sme schopní súpera vymazať. Bol to z našej strany vydarený zápas."
Maple Leafs bez munície
Rovnako ako hokejisti Chicaga boli úspešnými narušiteľmi súperovej snahy v boji o postup do play off aj Anaheim Ducks, ktorí zdolali Toronto Maple Leafs dokonca rovnakým výsledkom 2:1. Maple Leafs tak neuspeli tretíkrát za sebou.
Nechýbalo veľa, aby hostia napriek mnohým ofenzívnym hviezdam v mužstve vyšli gólovo naprázdno aj v druhom dueli za sebou., Prehrávali už 0:2 a až tri minúty pred koncom ukončil čakanie na gól William Nylander. So spoluhráčmi sa začal radovať po 144 minútach a 23 sekundách, pretože Toronto vyšlo naprázdno aj vo štvrtok v Los Angeles, kde prehralo 0:1 po nájazdoch.
Za domácich sa presadili Carter Rowney, ktorý vo štvrtej minúte otvoril skóre, a v polovici záverečného dejstva aj Adam Henrique.
Bek hostí Martin Marincin odohral viac ako 13 minút, raz ohrozil bránku domácich a skončil s nulou v štatistike plus/mínus.
Flames pretlačili Coyotes
V dôležitej bitke v Pacifickej divízii Calgary Flames v Scotiabank Saddledome tesne zdolali Arizona Coyotes 3:2 a udržali sa na treťom mieste v divízii. Kanadský tím vyhral tretíkrát za sebou a zaostáva len o bod za Edmontonom a o tri za Vegas.
Už po 71 sekundách poslal hostí do vedenia Taylor Hall, ale onedlho v priebehu 41 sekúnd otočili skóre Johnny Gaudreau, ktorý využil presilovku, a bek TJ Brodie.

Gaudreau vyrovnal v presilovke proti Arizone

Mikael Backlund pridal ďalší gól v druhom dejstve, Carl Soderberg už len znížil.
Matthew Tkachuk prispel k úspechu Flames tromi asistenciami. Brankár Cam Talbot predviedol 32 zákrokov.