Bobrovsky predviedol 36 zákrokov, Columbus vyhral

Columbus sa opäť vezie na víťaznej vlne. V treťom zápase semifinále Východnej konferencie doma zdolal Boston 2:1 a otočil vývoj série vo svoj prospech. Blue Jackets v prvom kole bez jedinej prehry vyradili suveréna základnej časti Tampa Bay Lightning a po úvodnej porážke súboja s Bruins tak pokračujú vo svojej jazde.
Hrdinom prvého domáceho zápasu Blue Jackets v sérii bol brankár Sergei Bobrovsky, ktorý predviedol 36 úspešných zákrokov. Rozhodujúci gól strelil Matt Duchene, tímu Zdena Cháru naopak nestačil zásah Jakea DeBruska.

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 2:1 (stav série: 1:1)
Blue Jackets už postupom cez Tampu Bay dosiahli historický úspech a usilujú sa o druhú vyhratú sériu play off v histórii klubu. Pri predchádzajúcich účastiach v bojoch o Stanley Cup v rokoch 2009, 2014, 2016 a minulý rok sa vždy lúčili už po prvom kole.
\[Kompletné pokrytie série Bostonu s Columbusom\]
Proti druhému najlepšiemu tímu Východnej konferencie vo štvrtok stratili svoju neporaziteľnosť po výsledku 2:3 po predĺžení. V sobotu však odpovedali výhrou rovnakým pomerom po druhom predĺžení a doma v Nationwide Arene ostali aj po treťom vystúpení v tohtoročnom play off stopercentne úspešní.
Vedenia sa ujali 83 sekúnd pred koncom úvodného dejstva, keď si Boone Jennner šikovne obhodil brániaceho Connora Cliftona a po ľade okolo ľavého betónu Tuukku Raska poslal puk presne k tyčke. Ukončil tak svoj desaťzápasový strelecký pôst v súčte so záverom základnej časti.
"Bolo to to najlepšie, čo som od neho videl, odkedy som sem prišiel. A predviedol to vo veľmi dôležitej chvíli," chválil Jennerovo predstavenie kouč Blue Jackets John Tortorella, ktorý vedie Columbus takmer štyri roky.
V 33. minúte po vylúčení Brada Marchanda Blue Jackets využili presilovú hru. Po strele Cama Atkinsona si ešte Rask betónom stihol vykopnúť prvú dorážku Nicka Foligna, ale proti druhej v podaní Matta Duchene až nemal šancu zasiahnuť. Zabrániť inkasovanému gólu nestihol ani Zdeno Chára.
Duchene udrel sedem sekúnd pred plánovaným návratom Marchanda na ľad a Columbus na 87 sekúnd zamkol hostí v obrannom pásme. "Snažili sme sa neustále strieľať na bránku a na tomto góle má zásluhu všetkých päť hráčov na ľade," povedal Duchene.

Duchene zvýšil vedenie v presilovej hre

Bobrovsky kapituloval len v čase 39:20. David Krejčí pri ľavom mantineli nechal puk Jakeovi DeBruskovi, ktorý sa dostal pred brankára Blue Jackets a bekhendom ho prekonal medzi betóny. Puk sa dostal len tesne za bránkovú čiaru, rozhodca stojaci za bránkou najskôr rozpažil ruky a Bruins sa definitívne radovali z gólu až po kontrole na videu.
Potom už brankár ostal nepriestrelný a v tretej tretine počas tlaku Bruin zlikvidoval 15 pokusov. Počas poslednej dvadsaťminútovky sa z tribún často ozýval pokrik 'Bob', ktorým fanúšikovia ocenili hlavného hrdinu večera. "Podpora fanúšikov bola neuveriteľná. Užívali sme si to. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo," vyhlásil Bobrovsky.
"Mali sme dostatok šancí na to, aby sme zápas vyhrali. Dvakrát sme trafili tyčku aj brvno. (Bobrovsky) chytil množstvo ďalších príležitostí. Musíme odvádzať lepšiu prácu pred bránkoviskom," uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy.
Zdeno Chára si pripísal až šesť zablokovaných striel, raz vystrelil na bránku a skončil s jedným kladným bodom v plus/mínus. Po 10 odohraných dueloch play off ich má na konte už 7. Bodovo sa vo vyraďovacej časti presadil dvakrát, raz skóroval a raz asistoval.
Ďalší zápas: Štvrtok 2. mája (piatok 3. apríla 1:30 SELČ) v Nationwide Arene v Columbuse.