Blue Jackets zaskočili Lightning

Hokejisti tímu Columbus Blue Jackets predviedli hneď v úvodnom zápase tohtoročného play off NHL úžasný obrat. O to cennejší, že hrali na ľade veľkého favorita vyraďovacích bojov a víťaza základnej časti. Tampa Bay Lightning síce po prvej tretine viedli 3:0, ale po výsledku 4:3 sa radovali hostia.

Ešte po dvoch tretinách mali Lightning pohodlný náskok 3:1, ale pochovala ich nevydarená pasáž trvajúca šesť minút a deväť sekúnd v priebehu tretieho dejstva. Skvelý obrat Blue Jackets dokonal v čase 54:05 obranca Seth Jones. Domáci bek Erik Černák si pripísal prihrávku.
Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 3:4 (stav série: 0:1)
Na Floride spočiatku vôbec nič nenasvedčovalo neskoršiemu šoku na účet favorita. Išlo sa v podstate podľa očakávaného scenára.
Lightning rýchlo ukázali svoju ničivú ofenzívnu silu, keď už po 18 minútach viedli 3:0. Skóre otvoril v oslabení Alex Killorn, na ktorého nadviazal Anthony Cirelli po prihrávke slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý tak bodoval vo svojom prvom zápase v play off.
V čase 17:50 Yanni Gourde zvýšil na trojgólový rozdiel po prihrávke českého beka Jana Ruttu. Nick Foligno dal Blue Jackets pred polovicou zápasu aspoň záchvev nádeje.

Jones zaistil vedenie v presilovke

"Som na tím naozaj hrdý, pretože keď sme takto ožili, začali sme preberať opraty a vnútili sme im našu hru," vyhlásil Foligno. "To bude veľmi dôležité aj pre celú sériu, pretože oni sú naozaj veľmi dobrý tím. Nepotrebujú veľa, aby vás nechali zaplatiť za chyby, ale my sme ukázali, že tiež vieme dávať góly."
Columbus to dokázal najmä v tretej tretine, v ktorej prišiel veľký obrat. Odštartoval ho David Savard a skončil sa v 48. minúte. Aj Columbus potom udrel vo vlastnom oslabení a Josh Anderson vyrovnal na 3:3. Posledné slovo mal potom Jones, ktorý sa presadil v početnej výhode.
"Mali sme šťastie, ale v každom prípade je to pre nás veľké víťazstvo," pochvaľoval si Jones. "Veríme sami sebe a to je samozrejme niečo, čo potrebujete, aby ste dosiahli čokoľvek."
[Kompletné pokrytie série Tampy Bay s Columbusom]
"Musíme oceniť súpera, ktorý hral tvrdo celých 60 minút," povedal obranca porazených Victor Hedman. "Dobré na tom je, že táto séria sa nehrá na jeden zápas, ale na štyri víťazné duely. Poučíme sa z našich chýb a urobíme všetko preto, aby sme dnešný duel napravili."
Ďalší zápas: Piatok 12. apríla (sobota 13. apríla 1:00 SELČ) v Amalie Arene v Tampe.